Babské rady na kocovinu po silvestrovské party. Co vás postaví na nohy?

img

Babské rady na kocovinu vám mohou pomoci dostat se rychleji do formy po bujarých silvestrovských oslavách, které trvaly až do pozdních ranních hodin. Některé z nich zcela určitě znáte a nedáte na ně dopustit. Rozšiřte si však společně s námi své obzory o další tipy na revitalizaci organismu!

Pokud jste zarytý abstinent po celý svůj život, zřejmě jste se s prudce klesající hladinou alkoholu v krvi a s ní spojenými nepříjemnými příznaky nikdy nesetkali. A možná je vám co závidět. Stav po nadměrném požití alkoholických nápojů není nijak příjemný. Jestli ho ale naopak věrně znáte, babské rady na kocovinu vám přijdou vhod. Na co vsadíte? Bude to rajčatová šťáva, banán nebo snad jen bylinkový čaj?

Babské rady na kocovinu, které znají lidé od nepaměti

Dříve lidé neměli k dispozici moderní výdobytky doby, které pomáhaly překonávat těžká rána po alkoholových dýcháncích. Proto sázeli nejčastěji na to, co dům dal. A tak vznikly lidové babské rady na kocovinu. Výtečné jsou tak i dodnes například jakékoliv bylinkové čaje. Ke zklidnění žaludku napomůže ten mátový, meduňkový, tymiánový nebo heřmánkový. Zároveň se díky němu zavodníte, což je pro dehydratované tělo žádoucí. Velký přírodní pomocník je taktéž zázvor – z čerstvého kořene připravte silnější regenerační výluh. A jaké další metody mohou pomoci postavit na nohy?

Čtěte také:

Velká předpověď na nový rok podle kartářky a vědmy Lucie Bělínové. Co nám přinese letopočet 2023?

  • Ve výčtu babských rad na kocovinu nesmí rozhodně chybět ani poctivé polévky nebo vývary. Ty jsou plné vitamínů, minerálních látek a také dobře zavodní organismus. Klasikou je proslulá česnečka nebo obyčejně neobyčejný hovězí vývar.
  • Vypít po doušcích lák od okurek je další variantou, jak se zbavit co nejdříve kocoviny po náročném alkoholovém dýchánku.
  • Ne nadarmo někteří ostřílení pijani usilují o „vyprošťováka“. I lékaři tvrdí, že jedno dobře vychlazené pivo může pomoci rychleji znormalizovat tělo po notné dávce zkonzumovaného alkoholu. Obsahuje totiž prospěšný vitamin B a důležité minerály. Chce to ale skutečně udržet doporučenou míru a znovu se neopíjet.

Vykročte do roku 2023 s méně těžkou hlavou po alkoholu a nezapomeňte u popíjení i jíst!

Babské rady na kocovinu, které možná neznáte

Věřte nebo ne, ale mezi babské rady na kocovinu patří také popíjení mléka! Možná, že po opravdu těžkém vstávání na něj nebudete mít chuť, dejte tomu ale šanci! Mléko totiž napomůže zklidnit podrážděný žaludek. Obdobně působí i banán, který je možné v mléku rozmixovat a získáte hned dvojitého pomocníka. Znormalizovat stav po party pak může i sklenice rajčatové šťávy, kterou dnes velmi snadno pořídíte. Anebo lze umixovat vlastní z čerstvých rajčat, malého množství přírodního medu a pár kapek citronu. Babičky také doporučovaly posnídat po alkoholovém dýchánku vajíčka na jakýkoliv způsob, neboť díky obsahu cysteinu pomáhají velmi dobře na kocovinu. Tak co na Nový rok (a nejen ten) zvolíte vy?

Babské rady na kocovinu nebudete potřebovat, pokud budete působit preventivně

A na závěr pro vás máme několik praktických tipů od lékaře, díky kterým se kocovině můžete vyvarovat (nejen na Silvestra) a žádných babských rad nebude zapotřebí!

  1. Nepijte alkohol hladoví. Vždy byste měli něco přikusovat. Ideální jsou potraviny s obsahem sacharidů a tuků.
  2. Dopřejte si mezi popíjením alkoholových drinků i pár sklenic čisté vody. Tak předejdete dehydrataci organismu, kvůli které mívají lidé po ránu „těžkou hlavu“ a nevolnosti spojené s kocovinou. Dobré je vodu vypít i před spaním, abyste se dostatečně naředili. Vhodné jsou též sladké nápoje udržující glykémii v normě, jako například Coca Cola nebo sladké čaje a limonády.
  3. Pokud jste kuřákem, omezte kouření cigaret během popíjení alkoholu na minimum.
  4. A samozřejmě nejideálnější prevencí kocoviny je střídmé popíjení alkoholických nápojů a usínání, jak se říká „s čistou hlavou“.

Ať už budete potřebovat babské rady na kocovinu nebo nikoliv, přeji vám šťastný vstup do nového roku!

Autor článku: Iveta ReinischDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.