Jak přestat kouřit? 5 rad, které vám pomohou zbavit se kouření

img
24. 11. 2020 Přečteno: 1400x

Zbavit se zlozvyku kouření není sice nic jednoduchého, ale jde to! Poradíme vám, jak přestat kouřit. Podle statistik drtivá většina kuřáků se už alespoň jednou v životě pokoušela zbavit závislosti. Nebo po tom alespoň toužili. Chyběla jen vůle. Chcete se do toho pustit? Přinášíme zaručené rady, jak na to.

Děsivé statistiky o kouření cigaret a jeho následcích četl snad každý. Ostatně není se čemu divit. Tabákový kouř obsahuje 5000 chemikálií. Z toho je minimálně 61 prokázaných karcinogenů. Na následky kouření umírají ročně tisícovky lidí. Zjistěte, jak přestat kouřit a pusťte se do toho!

Kouření škodí zdraví. Jak přestat kouřit?

Pravidelně sáhne po cigaretě až pětina Čechů. Kouření však není jen zlozvyk, ale zároveň i silná fyzická a psychická závislost, které je opravdu těžké se zbavit. Pokud to však uděláte, tak si můžete být jisti, že už osm hodin po poslední cigaretě, klesne hladina oxidu uhelnatého v těle až o polovinu. A hladina kyslíku se postupně vrátí do normálu. Po celém dnu bez kouření se začnou čistit plíce a už do dvou dnů budete mít lepší chuť i čich. Během pouhých dvanácti týdnů se pak zlepší krevní oběh. Po třech měsících začne mizet kašel a sípání. A po roce má odnaučený kuřák v porovnání s běžným kuřákem poloviční šanci, že dostane infarkt. Po zhruba 15 letech je pak odnaučený kuřák na úrovni nekuřáka. A to už je pádný důvod k tomu, abyste si položili otázku – jak přestat kouřit? Co říkáte?

Čtěte také:

Nikotin, kofein, čokoláda, léky,...zbavit se závislosti na lehkých drogách je běh na dlouhou trať

Puškvorec na odvykání kouření

Jak přestat kouřit? 1. Musíte mít důvod

Zbavit se otravné závislosti nebo mít lepší zdraví? Důvodů, proč byste měli chtít zbavit se kouření najdete určitě mnoho. Nejlépe uděláte, pokud si sepíšete jejich seznam. Kroky, které vás povedou k tomu, proč a jak přestat kouřit. Sepsaný seznam pak mějte stále na očích. Když si to budete neustále připomínat, bude vás to motivovat k tomu, abyste vydrželi. A zvýší to vaše šance na úspěch.

Jak přestat kouřit? 2. Ušetření peněz

Už jste někdy počítali, kolik peněz měsíčně prokouříte? Tak se pusťte do počtů. Jistě to nebude malá částka. Napište si, co byste si rádi koupili a místo kupování cigaret dávejte ušetřeno částku každý měsíc bokem. A za čas, třeba za půl roku, za rok, si kupte, po čem toužíte. Dokonce existují i speciální aplikace, kam zadáte vstupní data a následně vám samy počítají ušetřené peníze, dokonce i čas nebo počet nevykouřených cigaret. Průběžně rostoucí čísla vás tak mohou pozitivně motivovat.

Jak přestat kouřit? 3. Sportujte

Jakmile necháte kouření, bývá to často spojené i s celkovou změnou životního stylu. Mnoho lidí se začne více zajímat o to, co jí. Nebo začnou sportovat. Sport je přitom naprosto ideální „berličkou“. Nejen, že díky němu nebudete na cigaretu tolik myslet, ale začnou se při něm vyplavovat endorfiny, které vám mohou pomoci na cigaretu zapomenout. Pokud se ptáte – jak přestat kouřit – pak pravidelné sportování může být jednou ze správných odpovědí.

Zahoďte poslední cigaretu a zbavte se zlozvyku kouření navždy

Jak přestat kouřit? 4. Řekněte si o pomoc

Říct někomu o pomoc není rozhodně žádná ostuda. O to víc, když se jedná závislosti na kouření. Naopak! Šlechtí vás to! Existuje hned několik odborných i alternativních metod, které mohou pomoci. Těžko se tento problém paušalizuje, každému může pomáhat něco jiného. Velmi vhodnou metodou je například EFT, biorezonance nebo můžete zajít i do speciální poradny pro odvykání kouření. Možností je mnoho, jen si vybrat.

Jak přestat kouřit? 5. Univerzální rady pro každého

  • Vyvarujte se stresových situací.
  • Místo kouření si raději dejte nikotinovou náplast nebo žvýkačku.
  • Naučte se relaxační techniky.
  • Změňte své návyky i životní styl.
  • Snažte se omezit spotřebu alkoholu, ten vás může nabádat k zapomenutí na vaše rozhodnutí přestat kouřit.

Autor článku: Monika PoledníkováNapsat komentář: Jak přestat kouřit? 5 rad, které vám pomohou zbavit se kouření

RE: Jak přestat kouřit? 5 rad, které vám pomohou zbavit se kouření

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.