Olejový zábal na průdušky - zbavte se kašle snadno a rychle

img

Zima bývá obdobím častých nachlazení, chřipek a dalších nemocí, spojených právě s tímto počasím. Většina těch, kterým se nemoc nevyhne, ji buďto přejde, nebo zamíří do lékárny. Lze se s nachlazením vypořádat jinak? Připravili jsme pro vás postup na olejový zábal, jenž si může každý snadno udělat sám doma a který pomůže zbavit se kašle.

Léčivé obklady dnes nejsou příliš v módě, ačkoliv právě pomocí zábalů se léčili už i naši předci, kteří v ně měli velikou důvěru a díky nim předcházeli různým neduhům. V tomto článku se budeme věnovat olejovému zábalu, jehož příprava zabere sotva pár minut a účinek je zaručen. Vyzkoušejte také další zábaly 5x jinak

Čtěte také:

Zábal proti kašli 5x jinak. Tvarohový i Priessnitzův zábal zklidňuje a léčí kašel

Olejový zábal na průdušky a jeho zázračné účinky

Na olejový zábal nejsou potřeba žádné speciální ingredience, většině z nás bude stačit sáhnout do spíže a vyndat, jak už název napovídá, olej. Právě olej nám pomůže v boji zejména se suchým kašlem.

Tento zábal téměř okamžitě uklidní kašel a při ponechání do rána může kašel dokonce začít i postupně odeznívat. Olejový zábal je vhodný pro každého, a to jak pro dospělé, tak i pro děti.

Domácí olejový zábal – jak na něj?

Jak už bylo zmíněno výše, jedinou ingrediencí, kterou k tomuto zábalu potřebujete, je rostlinný olej. Doporučuje se za studena lisovaný rostlinný olej, a jelikož olej posléze přechází do organismu, zvolte ten kvalitnější, který doma máte.  

Olejový zábal - postup

  1. Připravte si plenu, ručník nebo jinou textilii a nahřejte ji v troubě.
  2. Mezitím na plotně zahřejte olej na teplotu lidského těla, avšak dávejte pozor, aby nebyl příliš horký, olej se totiž nahřívá velmi rychle.
  3. Teplý olej namočte v zahřáté pleně, přiložte na hrudník, zafixujte potravinářskou folií a přikryjte ručníkem.
  4. Nechte působit minimálně půl hodiny, popřípadě celou noc.

olejový zábal na záda

Už jste olejový zábal, či nějaký podobný, vyzkoušeli? Dáváte přednost léčbě pomocí zábalů, nebo upřednostňujete jiné léky proti kašli?

Přečtěte si další tipy na zábaly & obklady podle našich babiček

Priessnitzův obklad

Olejový zábal

Rašelinový zábalDiskuse k článku

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.