Domácí pěna do koupele přispěje k dokonalé relaxaci

img

Domácí pěna do koupele je produkt levný a stejně tak efektivní, jako ten kupovaný. Během jeho přípravy se zabavíte v dlouhé chvíli a zpříjemníte si den aromatickými éterickými olejíčky. Ostatně můžete si vyrobit hned několik různě voňavých pěn do koupele. Co takhle použít třeba uklidňující levanduli anebo osvěžující eukalyptus?

Aby vaše domácí pěna do koupele byla kompletní a vy jste si mohli dopřát dokonalou relaxaci, je potřeba si obstarat ještě další ingredience, kromě éterických olejů. Ty zakoupíte ostatně v běžných drogériích nebo ve specializovaných prodejnách s produkty určenými k výrobě domácí kosmetiky.

Domácí pěna do koupele s kastilským mýdlem

Bez tekutého kastilského mýdla se neobejde jen domácí pěna do koupele, ale třeba také domácí sprchové gely a šampony. Připravte si tyto suroviny:

Čtěte také:

Domácí olej do koupele 4x jinak. Dopřejte si luxusní relaxaci v pohodlí domova

 • tekuté kastilské mýdlo: ½ hrnku

 • rostlinný glycerin: ¼ hrnku

 • teplá destilovaná voda: ½ hrnku

 • éterický olej dle výběru: několik kapek

Až budete mít všechny suroviny po hromadě, začněte s mícháním. K ruce si vezměte plastovou uzavíratelnou lahev a nalijte do ní všechny ingredience přes trychtýř + nakapejte i éterický olejíček (cca 10 až 20 kapek). Poté vše mírně protřepejte a domácí pěna do koupele je na světě. Do vany s teplou vodou použijte zhruba 30 ml vlastnoručně vyrobeného produktu.

Domácí pěna do koupele je v mnoha případech vhodná i pro koupání dětí. Z bublinek budou nadšené!

Domácí pěna do koupele v pevné podobě s aroma máty: Vyrobte si úžasné bublinkové kuličky!

Pokud jste si mysleli, že domácí pěna do koupele existuje jen v tekuté podobě, byli jste na omylu. Vyrobte si bublinkové kuličky, které můžete doma na suchém místě skladovat až čtvrt roku. Ideální bude, když je zabalíte do potravinové fólie či plastového sáčku. Kdykoliv si tak dopřejete skvělou pěnovou lázeň. Potřebujete tyto suroviny:

 • jedlá soda: 1 a ½ šálku

 • kyselina citronová: 1 šálek

 • tensioaktif SLSA (prášek zakoupíte ve specializovaných eko prodejnách): ½ šálku

 • kokosový olej: 1 šálek

 • polysorbát 80 (zakoupíte ve specializovaných eko prodejnách): 1 lžíce

 • esenciální olej z máty peprné: 100 kapek

Začněte tím, že si v misce smícháte jedlou sodu s kyselinou citronovou a tensioaktifem SLSA. Poté si v mikrovlnce rozpusťte kokosový olej, nechte asi deset minut zchladnout a nakonec ho propojte spolu s polysorbátem 80 a esenciálním olejíčkem s aroma máty. Výslednou směs nalijte na suché ingredience a řádně propojte rukama. Měla by vám vzniknout tužší hmota, která je tvarovatelná. Z ní pak udělejte několik kuliček ve velikosti pinpongového míčku a uložte na tác s pečícím papírem. Možné však je směsí naplnit i tvořítka na led. Vše nakonec dejte do lednice tuhnout alespoň na dvě hodiny. Až tato doba uplyne, kuličky vyjměte a nechte na vzduchu sušit celý den (24 h). A jak se domácí pěna do koupele v pevné podobě používá? Jednoduše si vezmete jeden kousek a vložíte ho jako šumivou bombu do vany s teplou vodou. Potom si jen užijete slastný pocit relaxace mezi miliony bublinek.

Domácí pěna do koupele pro milovníky čokolády

A na závěr zde máme velmi jednoduchý recept pro milovníky čokolády. Proč si ji nedopřát třeba i ve vaně? Domácí pěna do koupele se v tomto případě skládá pouze ze tří snadno dostupných ingrediencí:

 • univerzální tekuté mýdlo bez parfemace (např. Ecodis nebo Dr. Bronner's): 1 šálek

 • neslazené sójové mléko (sušené): 1/3 šálku

 • kvalitní kakaový prášek: cca 85 až 90 g

Všechny suroviny pečlivě promíchejte a domácí pěna do koupele s aroma čokolády či chcete-li kakaa je připravená. Do vany s teplou vodou vložte cca ½ až 1 lžíci směsi a vodu zčeřte, abyste získali bublinky. Tuto směs byste neměli používat, pokud jste alergičtí na kakaový prášek či sóju.

Autor článku: Iveta BerezkinováDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.