Máte suché vlasy bez lesku? Přinášíme 6 osvědčených babských rad!

img

Suché vlasy dokážou znepokojit především dámy, které si potrpí na svém vzhledu. Stav kštice určuje celá řada faktorů. Důvodem může být nesprávná péče nebo také nedostatek vitamínů a minerálů v jídelníčku. K obnově vlasové struktury můžete samozřejmě použít speciální kondicionéry či masky, ovšem přírodní metody jsou daleko levnější a stejně tak účinné.

Níže uvedené babské rady určitě oceníte. Nebudou vás totiž stát ani korunu navíc. Všechny potřebné suroviny byste měli najít běžně v domácnosti. Nevěříte? Přesvědčte se. Zregenerujte své suché vlasy snadno v několika krocích.

Suché vlasy jako odraz nesprávné péče

Zajímá vás, co vlastně suché vlasy konkrétně způsobuje? Zde je výčet několika faktorů:

Čtěte také:

Konopný olej z technického konopí obsahuje zázračný vitamín E - lék na pokožku i vlasy

  • Přehnané mytí: dopřáváte si koupel denně a u toho si myjete i hřívu? Pak není divu, že máte suché vlasy. Ideální interval je jednou za 2 až 3 dny, aby byl vlas zacelený a lesklý.
  • Nevhodná teplota vody: pokud patříte mezi zimomřivé dámy, jistě dáváte přednost horké koupeli. Vysoké teploty vody ovšem nesvědčí vaší kštici. Ta se pak snadno vysuší.
  • Časté žehlení a kulmování: suché vlasy může způsobovat i každodenní žehlení a kulmování. Především pak tehdy, pokud nepoužíváte ochranné vlasové krémy a spreje.
  • Špatný druh šamponu: na kvalitě kštice se podepisuje i druh šamponu a kondicionéru, který používáte. Důležité je rovněž jednou za čas dopřát vlasům hloubkovou výživu pomocí masky.

Suché vlasy jako odraz životního stylu

Na kvalitě kštice se podepíše i to, jakým stylem žijete. Máte mnoho stresu, neodpočíváte a stravujete se ve spěchu? I takové důvody mohou vést ke stavu, že máte suché vlasy. Podstatná je i skladba jídelníčku. Abyste získali oslňující a lesklou hřívu, je podstatné jíst více potravin bohatých na bílkoviny, zinek, hořčík, vitamín A, železo a vápník. Zaměřte se tedy nejvíce na dýně, papriky, luštěniny, hovězí maso, játra, mléčné výrobky, ovesné vločky, ořechy a semínka všeho druhu (lněná, dýňová, slunečnicová a podobně). Kromě jiného se naučte odpočívat čili klaďte důraz na psychohygienu. Ta pomůže odbourat stres. Vhodná je i pravidelná pohybová aktivita.

Suché vlasy potřebují dostatečnou výživu pomocí kondicionérů a masek.

Suché vlasy vzpruží tyto babské rady

A nyní pro vás máme několik babských rad, díky kterým se stanou suché vlasy minulostí. Je jich celkem 6 a rozhodně stojí některé z nich za vyzkoušení:

  • Pivo nejen k jídlu: milujete chmelový nápoj? Pak ho jistě najdete v domácích zásobách. Použít jej můžete k regeneraci suché kštice. Smíchejte v misce trochu světlého piva spolu s jedním vajíčkem a malým množstvím olivového oleje a získáte výživnou přírodní masku. Tu naneste na hřívu, nechte působit čtvrt hodiny a posléze důkladně omyjte teplou vodou a šamponem.
  • Voňavý heřmánkový odvar nejen k vnitřnímu užití: suché vlasy dle babiček zregeneruje i odvar z heřmánku. Až bude vlažný, přelijte jím kštici, nechte působit asi 15 až 20 minut, a nakonec spláchněte teplou vodou.
  • Kokosový olej jako všelék: malé množství oleje z kokosu rozehřejte a naneste na suchou hřívu. Doba působení se odhaduje na cca 15 až 30 minut. Poté je důležité důkladně vlasy omýt.
  • Avokádová maska s medem: pakliže doma najdete zralé avokádo, rozmačkejte ho a smíchejte spolu s dvěma lžičkami medu a půl lžičkou olivového oleje. Pastu naneste na suché vlasy a po dvaceti minutách opláchněte.
  • Banánová regenerace: banán je velmi oblíbené ovoce, které dokáže zlepšit náladu. Ovšem poradí si i s polámanými a suchými vlasy. Ozdravnou masku připravíte z jednoho zralého banánu, trochy citronové šťávy, půl lžičky olivového oleje a jedné lžičky tekutého medu. Nanesenou směs nechte na hřívě asi půl hodiny, pak omyjte.
  • Majonézový balzám: majonéza obsahuje mnoho bílkovin, proto se také hodí na suché vlasy. Perfektně je vyživí. Dostatečné množství hmoty naneste na kštici, obalte ručníkem nebo potravinovou fólií, nechte působit čtvrt hodiny a posléze dobře opláchněte.

Autor článku: Iveta Berezkinová



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.