Nejlepší zelené smoothie pro jarní očistu. Vyzkoušejte recepty, které fungují a chutnají!

img
18. 04. 2021

Zelené smoothie tělu dodají pořádnou nálož vitamínů a dalších cenných látek. Velkou výhodou je, že je zelené smoothie připravené rychle. Dokáže nahradit i větší jídlo a dodá nám pořádnou dávku nové energie a síly. Udělejte si, třeba dnes, očistný den. A zařaďte zelené smoothie do svého jídelníčku.

A proč právě zelené smoothie? Po dlouhé zimě potřebujeme tělo zásobovat látkami, které mu chybí. Díky tomu zmizí jarní únava, špatné nálady a možná i pár zimních kilo navíc. Ostatně vyzkoušejte a posuďte sami, jak takové zelené smoothie funguje.

Zelené smoothie – jak na to?

Pokud chcete, aby zelené smoothie opravdu dobře chutnalo, pak pro začátek vyzkoušejte poměry 60 : 40. Tedy 60 procent ovoce a 40 procent zeleniny. Později pak můžete poměry měnit podle svých chutí. Třeba dojdete k tomu, že je pro vás ideální zelené smoothie se 100 procenty zeleniny. Ale takové ne každému chutná. Proto je lepší začít míchat zeleninu s většinou ovoce. Jednoduše všechny připravené ingredience nakrájejte na menší kousky a dejte do mixéru. Pokud nechcete smoothie tak husté, přidejte i trochu vody. Ihned popíjejte. Smoothie nesmí nikdy stát déle než pět minut. Přicházely byste o většinu cenných látek.

Čtěte také:

Vyzkoušejte chutné ovocné a zeleninové šťávy neboli smoothie

Ovocné a zeleninové šťávy podle znamení zvěrokruhu. Namíchejte si zdravé smoothie přesně na míru

Smoothie recepty 20x jinak - rychle zasytí a zaženou chuť na sladké

Pozor na listovou zeleninu u smoothie

Listová zelenina by ve smoothie chybět neměla. Ovšem jestli chcete získat skutečně hladký koktejl bez kousků, pak mixujte postupně. Nejprve listovou zeleninu s vodou. A teprve pak přidejte ovoce, případně i další ingredience. Mimochodem, zelené smoothie báječně chutná s čerstvou vojtěškou nebo řeřichou. Je lehce pikantní, ale stojí za to. Určitě vyzkoušejte. Navíc pak nemusíte mixovat postupně. Protože jde o velmi malé kousky, rozmixujete je hravě společně se vším ostatním.

Zelené smoothie pro osvěžení

Chcete-li si připravit zelené smoothie místo koktejlu nebo jako lehký osvěžující nápoj, pak můžete využít služeb kvalitního mraženého ovoce. Jednoduše nahradíte část čerstvého ovoce mraženým a mixujete. Pokud nemáte, pak můžete k mixované zelenině a ovoci přidat několik kostek ledu. Efekt bude podobný, jen bude zelené smoothie více naředěné. 

Zelené smoothie bez sladidel, anebo…?

Sladidla do smoothie nepatří! Dočtete se většinou v článcích na internetu. Ale ona to zase až taková pravda být nemusí. Pochopitelně, pokud chcete zelené smoothie využít pro jarní očistu a detoxikaci, nemá tam sladidlo co dělat. Pokud však připravíte zelené smoothie jako odpolední dezert, pak se nebojte využít datlí, banánů nebo manga, které jsou přirozeně velmi sladké. Případně sáhněte po datlovém nebo čekankovém sirupu. Běžný cukr ve smoothie skutečně nemá co dělat.

Připravte si lahodné smoothie

Barevné smoothie pro posílení imunity:

Přísady:

  • 1 oloupaný banán
  • 1 menší syrová oloupaná červená řepa
  • 1 mrkev
  • 1 zelené jablko
  • ¼ menšího listového salátu
  • 100 g mražených malin
  • hrst naklíčené vojtěšky
  • 1 polévková lžíce chia semínek
  • 200 ml vody 

Příprava: 

Banán nakrájíme na kolečka, červenou řepu na kostky, mrkev na tenká kolečka, jablko na osminky a listový salát na sekáme na kousky. Vše dáme do mixéru a zalijeme vodou. Necháme důkladně promixovat, aby ve směsi nebyly žádné kousky. Poté přidáme mražené maliny a znovu důkladně promixujeme. Teprve nakonec přidáme chia semínka. Nyní mixujeme už jen chvíli. Odstavíme a nalijeme do sklenic. Ihned popíjíme.

Autor článku: Monika Poledníková Napsat komentář: Nejlepší zelené smoothie pro jarní očistu. Vyzkoušejte recepty, které fungují a chutnají!

RE: Nejlepší zelené smoothie pro jarní očistu. Vyzkoušejte recepty, které fungují a chutnají!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.