Nejlepší kavárny v Česku. Kam si zajít na skvělé espresso, latté anebo cappuccino?

img
02. 06. 2021

Chcete vypátrat nejlepší kavárny v Česku? Pak vám s tím nepatrně pomůžeme. Nechte se inspirovat úžasnými místy, v kterých si můžete dopřát voňavý a chutný šálek espressa, sametově jemné latté macchiato anebo i cappuccino s nadýchanou mléčnou „čepicí“.

Sednout si k šálku dobré kávy v příjemném prostředí je doslova balzám. Vytrhne to člověka z každodenního shonu. A proto jsou zde nejlepší kavárny v Česku, které nabídnou nejen skvělý teplý mok plný kofeinu, ale také dokonalý servis a interiéry, které vás nadchnou.

Nejlepší kavárny v Česku: Pražská kavárna Slavia

Pokud zde probíráme nejlepší kavárny v Česku, nelze nezmínit tu pražskou s názvem Slavia. Její historie se táhne už od konce devatenáctého století. Přesně roku 1884 otevřel podnik své dveře zcela poprvé. Čest vstoupit však tehdy patřila vysloveně jen společenské smetánce. S příchodem druhé světové války byly prostory přejmenovány na Café Viktoria, ovšem v poválečném období se původní název opět obnovil. V minulém století byla kavárna Slavia vyhledávána známými osobnostmi, které zde relaxovaly. Zařadit mezi ně můžeme například Karla Čapka, Bohumila Hrabala či bývalého prezidenta Václava Havla. Pochutnat si ve Slavii můžete na šálku výtečné bio kávy v příjemném prostředí, které vás přímo uchvátí. Všudypřítomná zrcadla jsou doslova magická a mramor na stěnách dodává na pocitu honosnosti a výjimečnosti. Zde se vrátíte zpět v čase.

Čtěte také:

Chutná vám káva? Vypěstujte si vlastní kávovník!

Nejlepší kavárny v Česku: Café Regner v Plzni

Když se přesuneme směrem na západ do Plzně, natrefíme na velice stylové místo s názvem Café Regner. To by se mohlo taktéž řadit mezi nejlepší kavárny v Česku. Posezení je tu ve stylu osmdesátých a devadesátých let. Na starém pérovém křesílku i u srkání kávového moku z porcelánového šálku, si tak třeba zavzpomínáte na prázdniny u babičky. Interiér je velmi příjemný a kromě dobré kávy si v Café Regner můžete pochutnat i na domácím sladkém a dokonce i slaném pečivu. A když se vám zachce čerstvého vzduchu, je možné se přesunout na menší balkon, z kterého budete mít skvělý výhled do okolí.

Nejlepší kavárny v Česku: Café Pupp v Karlových Varech

Velmi zajímavým podnikem v lázeňském městě Karlovy Vary, je Café Pupp. Jak již sám název napovídá, kavárna je součástí stejnojmenného světoznámého hotelu. Zajít sem na šálek lahodné kávy ovšem můžete, i když nejste hotelovým hostem. Pro unikátní interiér i historii se řadí Café Pupp rozhodně mezi nejlepší kavárny v Česku. Dopřát si zde můžete nejen skvělé espresso, ale taktéž výtečný dort Pupp, který obsahuje Becherovku. Ovšem majitelé nabízí i slané občerstvení v podobě čerstvých chlebíčků, zeleninových salátů či polévky dle denní nabídky.

Kavárna Slavia v Praze je velmi známá. Hojně ji vyhledávají hlavně turisté.

Nejlepší kavárny v Česku: Brněnské Kafe v rozkladu

I Brno má své nejlepší kavárny, mezi které zcela jistě patří podnik Kafe v rozkladu. Za velmi netradičním až „crazy“ názvem se skrývá jakýsi retro prostor, který vás zavede do dob minulých. Zároveň v interiéru ale pocítíte i moderního ducha. Na první pohled trochu chaoticky vybavený interiér nedá spát kdejaké tvůrčí duši. Ovšem všechno tu má svůj smysl a řád. Obsluha vám přinese výběrovou kávu a také něco na zub. A rozhodně to bude neskutečná dobrota! Až okusíte, budete se sem chtít vracet zas a znova.

Nejlepší kavárny v Česku: Pause Café v Liberci

Až příště zavítáte do Liberce, určitě neopomeňte návštěvu podniku s názvem Pause Café & Restaurant . Zde vás potěší moderní světlé prostory, vynikající káva i milá obsluha. Kromě kávového moku si zde můžete dopřát i celou řadu jiných nápojů či studených i teplých pokrmů. Zajít si do kavárny můžete nejen na odpolední siestu se zákuskem, ale i na snídani, oběd či večeři. Velmi chválené je například z předkrmů místní hovězí carpaccio.

Nejlepší kavárny v Česku: Café Louvre v Praze

Šestici skvostných podniků s kavárenským duchem zakončeme opět v Praze. Zde se nachází Café Louvre, v němž bude popíjení kávového moku vysloveně zážitkem. I proto se řadí mezi nejlepší kavárny v Česku. Její historie sahá až do počátku dvacátého století. Kapacita vnitřního prostoru je konstruována až pro 150 návštěvníků. K posezení si tak můžete vybrat z několika příjemných salonků. I sem velice často zavítaly známé osobnosti, jako například Franz Kafka, Karel Čapek anebo i věhlasný vědec Albert Einstein. Poseďte si sami nebo s přáteli na výjimečném místě, kde na vás dýchne duch dávné doby. Kvalitní espresso pak bude jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Napsat komentář: Nejlepší kavárny v Česku. Kam si zajít na skvělé espresso, latté anebo cappuccino?

RE: Nejlepší kavárny v Česku. Kam si zajít na skvělé espresso, latté anebo cappuccino?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.