08. 12. 2017

Kočičí kavárny – místo pro relax i dobré skutky

Kočičí kavárny jsou u nás čím dál populárnější. Není ostatně divu. Výborná káva, příjemné posezení a přítulná kočka, která vám přede na klíně, jsou kombinace, která vás zaručeně zbaví stresu. Nevěříte? Navštivte jednu z nich a přesvědčte se sami!

Kočičí kavárnou proti stresu

Kočičí kavárny jsou příjemným relaxačním místem pro všechny, kteří si chtějí vychutnat nejen dobrou kávu, ale také načerpat energii ve společnosti roztomilých mazlíčků. Zájem o kočičí kavárny stále roste, a to zejména kvůli příznivému vlivu koček na lidskou psychiku. První kočičí kavárny vznikaly v Japonsku s cílem zapomenout na každodenní shon ve společnosti koček. Je dokázáno, že přítomnost kočičích mazlíčků působí antistresově, proto je kombinace koček, kvalitní kávy a zákusku ideálním balzámem na duši, v dnešní uspěchané společnosti obzvlášť.

Čtěte také:

Ragdoll koťata jsou jako hadrové panenky s úžasnými vlastnostmi

Abychom při hledání svého vnitřního klidu naopak nezpůsobovali stres čtyřnohým obyvatelům kaváren, mají kočičí kavárny svá jasně určená pravidla, která musí zákazníci dodržovat. Kočky nesmí být krmeny lidským jídlem, a pokud nedokážete vy nebo vaše dítě respektovat, že spící kočky nechtějí být rušeny, nebo není vhodné je tahat, zvolte raději návštěvu jiného podniku.

Sbližování u kávy

Kočičí kavárny nejsou pouze místem, kde můžou návštěvníci najít svůj vnitřní klid, ale také svého nového kočičího kamaráda. Některé kočičí kavárny ubytovávají kočky z útulků, které si můžete adoptovat domů. Znamená to tedy, že pokud se při návštěvě kavárny s některou z kočiček opravdu skamarádíte, můžete si ji hned odnést domů. Nejenom, že si uděláte radost, zároveň uvolníte místo pro další kočky hledající nový domov

Kočky před příchodem do kaváren samozřejmě podstupují pravidelné veterinární kontroly, očkování, odčervení a jsou také kastrované, proto se nemusíte ničeho bát. Z kočičí kavárny tak můžete odcházet nejen s požitkem z kvalitní kávy, ale také s novým nejlepším přítelem.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Detox, vitamíny z ovoce či zeleniny a další tipy na literaturu o zdraví

Dobrý den, od A.Williama mám již 4 knihy. Přišel ke mě prostřednictvím semináře on-line, v březnu 2021. Začala...

Kosmetika na dovolenou: Jaké přípravky potřebujete na různé typy dovolených?

ja chodím jenom k vodě, takže mi stačí opalovací krém a probiotika, abych neměla střevní potíže

Dobrý kontakt

Vyberte pro ně vhodné krmivo