Japonská vodoléčba jako moderní způsob hubnutí. Vyzkoušejte ji, může vám pomoci zhubnout do plavek

img
14. 05. 2022

Japonská vodní terapie nebo japonská vodoléčba je druh hubnutí populární právě v Japonsku. Při dietě se pije, podle určeného harmonogramu, voda o pokojové teplotě. A úbytek tukových polštářů na sebe nenechá dlouho čekat.

Japonská vodoléčba, jak je také tento druh odtučňovací kůry nazýván, je postavena na tom, že se přes den pije voda o pokojové teplotě. Zároveň je však nutné dodržovat patnáctiminutové odstupy od veškerých jídel. A příjemným vedlejším účinkem této terapie je i zlepšení zdraví.

Japonská vodoléčba na hubnutí

Vzhledem k tomu, že je japonská vodoléčba populární už poměrně dlouho, bylo provedeno i několik studií, které měly její účinky potvrdit či vyvrátit. Nutno říci, že výsledky veškerých experimentů jsou smíšené. Všechny však hovoří jednoznačně o tom, že hydratační složka během odtučňovací kůry může skutečně při hubnutí pomáhat. Nicméně důležité je i celková úprava stravy a množství pohybu, které do denního režimu hubnoucí člověk zařadí. I zde je tedy nutné uvést, že nejde o žádný “hubnoucí zázrak”, nýbrž pouze podpůrný prostředek.

Čtěte také:

Růžová voda hitem přírodní kosmetiky – všestranný pomocník na pleť, vlasy i psychiku

Březová voda omlazuje a detoxikuje. Už jste vyzkoušeli si ji sami nasbírat?

Zázrak jménem pitná voda. 7 nečekaných důvodů, proč nám pití vody prospívá

Japonská vodoléčba může hubnutí podpořit

Jisté je tedy jedno, japonská vodoléčba je jako dietní terapie poměrně zajímavá. Voda, která se při dietě pije před jídlem, pomůže “zasytit”, neboť i voda zabírá místo v žaludku. Díky tomu toho následně méně sníme a nepřejídáme se. Dostatečný pitný režim a optimální hydratace organismu může rovněž pomoci eliminovat chutě k jídlu nebo chutě na některé potraviny, které mohou přispět k nechtěnému přibírání na váze. A navíc se zjistilo, že pravidelné pití vody významně zvyšuje klidový energetický výdej. Což je základní počet kalorií, které tělo spálí v klidu, bez jakékoliv aktivity.

Japonská vodoléčba: Snadná cesta k vysněné postavě

Japonská vodní terapie nebo japonská vodoléčba se stala oblíbenou téměř po celém světě. Je totiž jednoduchá a docela dobře funguje. Vlastně jde jen o to pít během celého dne vlažnou vodu. Faktem je, že té vody je poměrně dost. Ihned po ránu je doporučováno vypít čtyři až pět sklenic (180 ml) vody o pokojové teplotě. A dále pak 45 minut před každým jídlem vypít opět čtyři sklenice vody. Zpočátku je možné začít jednou až dvěma sklenkami, poté je možné množství vody navyšovat. Pokud se budete chtít napít i mimo tato pevně daná “okna”, pak pamatujte, že byste neměli pít patnáct minut před jídlem a po jídle. Rovněž je vhodné upozornit na to, že samotná japonská vodoléčba zázrak opravdu nezpůsobí. Pomůže vám nastartovat metabolismus, urychlí hubnutí, pomůže odbourat tukové zásoby… Avšak další práce, jako úprava jídelníčku, vynechání nezdravých a nevhodných potravin či zařazení nějaké sportovní aktivity, bude jen na vás. 

Skutečně japonská vodoléčba na hubnutí funguje?

Japonská vodoléčba a dostatečná hydratace

Japonská vodoléčba je považována za všeobecně přínosnou pro náš organismus. Díky tomu, že hydratujeme tělo, pomáháme předcházet mnoha zdravotním problémům. Dostatečná hydratace totiž podporuje optimální funkce mozku, udržuje hladinu energie, srovnává krevní tlak a pomáhá předcházet bolestem hlavy, zácpě i ledvinovým kamenům. 

Japonská vodoléčba a nežádoucí účinky

O tom, že je dostatečná hydratace organismu prospěšná, netřeba vést debaty. Avšak problém může být nadměrná hydratace neboli intoxikace vodou. K té dochází, pokud během velmi krátké doby vypijeme příliš velké množství vody. Také právě z toho důvodu je doporučováno začít jedním až dvěma šálky vody, teprve poté množství postupně navyšovat. Dojde-li k intoxikaci vodou, sníží se výrazně koncentrace sodíku v krevním řečišti a to může vést k nebezpečnému stavu zvanému hyponatremie. Ta se projeví nevolností, zvracením či záchvaty. Důležité je však také podotknout, že hyponatremie je u zdravých lidí s normálně fungujícími ledvinami vzácná. 

Autor článku: Monika PoledníkováNapsat komentář: Japonská vodoléčba jako moderní způsob hubnutí. Vyzkoušejte ji, může vám pomoci zhubnout do plavek

RE: Japonská vodoléčba jako moderní způsob hubnutí. Vyzkoušejte ji, může vám pomoci zhubnout do plavek

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.