Jóga pro mozek vás přesune do jiné dimenze. Zbystří mysl, zlepší paměťové schopnosti a pomůže vám lépe se soustředit

Jóga pro mozek není žádnou novou technikou. Naopak, funguje skvěle už pro staletí. Pokud jste o ní neslyšeli, je tedy nejvyšší čas ji vyzkoušet. Je to jednoduchá technika, avšak mimořádně účinná. Může nám v mnohém pomoci.

Vztek není radno potlačovat. Naučte se s ním pracovat!

Vztek je emoce, kterou zná snad každý. Ne vždy jde totiž vše podle plánu a mohou nastat okamžiky, které vás prostě vyvedou z míry. Jak se říká: „Jste přeci jen člověk.“ Nebo ne? Většinou se hněváme na sebe, když něco pokazíme a někdy i na druhé, pakliže nám ublíží. Tak jako tak je nutné své pocity ventilovat. V případě, že tak neučiníte, koledujete si o zdravotní průšvih.

Arogance jako maska vnitřní nejistoty. Jaké jsou její další příčiny?

Arogance není ve společnosti oblíbená. Neexistuje mnoho lidí, kteří by arogantní chování druhých kvitovali. Samotné slovo pochází z latiny a vyjadřuje něco jako egocentrismus. Jedinci tohoto ražení si navenek až abnormálně věří a vystupují nadřazeně. Za tímto vyjadřováním však stojí něco mnohem hlubšího.

Fobie a jejich podivnosti. Strach z knoflíků, vyder nebo ze ztráty mobilního signálu existuje!

Bojíte se pavouků, hadů nebo výšek? To jsou zcela běžné fobie mnoha lidí. Ale co třeba takový strach z knoflíků, vyder nebo ztráty mobilního signálu? Lidé se bojí mnohého a těm, kteří to mají jinak, to někdy může připadat až nepochopitelné nebo komické. Málokdo si však dokáže s vynaložením veškeré empatie představit opravdovou hrůzu, která vás naprosto ochromí. Co je to vlastně fobie a proč se bojíme? Dá se tento problém nějak řešit?

Tvorba vize aneb silvestrovské oslavy nově a jinak

Silvestr jsme ještě v loňském roce slavili často ve společnosti širší rodiny, přátel a nebo v nějakém hotelu či horské chatě. Letošní rok je v mnohém jiný, a tak i silvestrovská oslava pravděpodobně bude jiná, než na jakou jsme zvyklí. Nemusíte však smutnit, protože každá změna s sebou vždy nese příslib nových začátků. A o tom Silvestr svým způsobem je. Oslava nového začátku. Jak si letošní Silvestr užít i bez velké společnosti? Využijte ho k tvorbě vize.

Čas odpuštění a obnovení kontaktů: I tak lze pojmout adventní období

Čas odpuštění a obnovení kontaktů s blízkými lidmi může nastat právě kolem Vánoc. V období adventu se mnoho lidí pohrouží do svých myšlenek, vzpomínek a často zabrousí i do bolestnějších vod, které se týkají rodinných hádek, či znepřátelení. Právě nostalgická nálada může vyvolat potřebu všechno narovnat.

Aviofobie může komplikovat cestování. Jak strach z létání vystrnadit ze svého života?

Aviofobie je kvalifikovaná jako psychická porucha, jejíž hlavní příčinou je strach z létání. I když je létání letadlem považované za jeden z nejbezpečnějších způsobů cestování, obavy z něj má dle průzkumů až 50 % celkové populace lidí na zemi. Možná je to dané tím, že zkrátka rádi cítíme pevnou půdu pod nohama.