LGBT komunita a cestování do zahraničí: Jaké země jsou nejbezpečnější a nejotevřenější?

img
10. 10. 2023

LGBT komunitu přijímá společnost v mnoha zemích velmi otevřeně a je vůči ní i velmi tolerantní. Přesto na světě stále existují oblasti, kde je jiná sexuální orientace odsuzována, ba dokonce bývá trestná. My se však primárně zaměříme na destinace, které jsou pro LGBT turisty velmi přátelské. A není jich vůbec málo, což je pozitivní zjištění!

Pokud patříte do LGBT komunity, chystáte se v dohledné době na dovolenou a vůbec netušíte, ve které zemi se můžete cítit bezpečně, poradíme vám! Inspiraci můžete najít v jedné z níže uvedených destinací, které jsou hodnocené jako bezpečné a velmi otevřené vůči lidem jiné pohlavní identity.

LGBT komunita a cestování na Maltu či do Kanady

Malá ostrovní křižovatka mezi Evropou, Afrikou a Blízkým východem je hodnocena velice pozitivně, co se týká přijímání turistů z LGBT komunity. Na Maltě si tedy můžete s klidem užívat starověké památky, šnorchlovat, anebo se kochat výhledy na oceán. K příjemné relaxaci zde svádí i přátelské LGBT kavárny, restaurace či bary, které najdete po celém ostrově. Bezpečně se ovšem můžete cítit i v daleké Kanadě, v níž žije mnoho bojovníků za rovnost a práva LGBT komunity. Zejména Toronto a Montreal jsou pak známé svým rozsáhlým LGBT životem i velkolepými pochody Pride.

Čtěte také:

Čeká vás exotická dovolená? Inspirujte se tipy, jak přežít vlhké a tropické klima v komfortu!

LGBT komunita a cestování do Švýcarska či do Austrálie

LGBT komunita se pak těší otevřenosti a toleranci v překrásném Švýcarsku – a to i přesto, že země legalizovala sňatky osob stejného pohlaví až v roce 2022. Nic vám tedy nebrání v tom, bezpečně prozkoumávat švýcarské oblasti. Největší LGBT komunity najdete hlavně v Curychu a Ženevě. A pak tu máme fascinující Austrálii, která je snem snad každého cestovatele! Ta uzákonila stejnopohlavní manželství již v roce 2017. Těšit se v destinaci můžete na neformální atmosféru a uvolněnost (v té jsou Australané přeborníci) nebo na velkolepý festival pro LGBT komunitu s názvem Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras.

Nový Zéland je zdaleka nejpřátelštější destinací pro LGBT komunitu a krom jiného nabízí i překrásnou přírodu.

LGBT komunita a cestování do Dánska nebo na Nový Zéland

Přední příčku v pozitivním přijímání LGBT komunity si drží také nejmenší skandinávská země – tedy Dánsko. Aktivní LGBT scénu najdete především v Kodani. Příjemným faktem je také to, že Dánové jsou opravdovými mistry v důrazu na respekt, soukromí a dobrý udržitelný život. Zvědavých a zbytečných otázek se tak v zemi rozhodně nedočkáte. Nyní se už ale přesuňme o velký kus dál – na dechberoucí Nový Zéland, který je doslova rájem pro LGBT komunitu. Toleranci zde hledejte na každém kroku. Ostatně, všechna novozélandská města (Auckland, Wellington, Christchurch nebo třeba Dunedin) jsou velice přátelská a podporují též život místní LGBT komunity. Nebude problém se tedy začlenit a užít si dokonale dovolenou například na Auckland Pride Festivalu nebo na Midsumma Festivalu v Melbourne!

LGBT komunita a cestování: Jaké další přátelské země lze navštívit a kterým se raději vyhnout?

Vycestovat za dobrodružnými zážitky v tolerantním prostředí vůči LGBT komunitě můžete třeba i do Portugalska, Uruguaye, Norska, Belgie, Velké Británie, Francie, Lucemburska, Německa, Chile, Jižní Afriky, Irska nebo třeba na Island. Nejméně přátelské a otevřené jsou pak k LGBT komunitě tyto země: Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty, Malajsie, Nigérie, Brunej, Malawi, Kuvajt, Súdán, Libye, Omán, Somálsko, Mauritánie, Afganistán, Katar, Jemen, Tonga nebo Tanzanie. 

Autor článku: Iveta ReinischNapsat komentář: LGBT komunita a cestování do zahraničí: Jaké země jsou nejbezpečnější a nejotevřenější?

RE: LGBT komunita a cestování do zahraničí: Jaké země jsou nejbezpečnější a nejotevřenější?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.