Cestování do zahraničí s handicapem: 8 míst, která jsou nejpřívětivější z hlediska bezbariérovosti

Cestování do zahraničí s handicapem: 8 míst, která jsou nejpřívětivější z hlediska bezbariérovosti
07. 11. 2023 Přečteno: 1091x

Cestování do zahraničí s handicapem již není žádnou výjimkou ani problémem. Na světě totiž existuje mnoho bezbariérových destinací, uzpůsobených například i pro vozíčkáře. Tento fakt tedy umožňuje užít si dovolenou naplno bez větších komplikací. Objevte s námi místa, která stojí za návštěvu!

Pokud vsadíte na cestování do zahraničí s handicapem, můžete samozřejmě využít i služeb různých cestovních kanceláří, které program dovolených upravují podle speciálních potřeb pro turisty/vozíčkáře. Tato varianta je v podstatě bezstarostná, tudíž nemusíte tolik plánovat. Existují ovšem i tací, co vyráží na vlastní pěst – což je o to dobrodružnější. Kam tedy v tomto případě vycestovat?

Cestování do zahraničí s handicapem: Plány jsou dobrá věc!

I přesto, že je dnes cestování do zahraničí s handicapem mnohem dostupnější, není dobré podcenit dobré naplánování cesty samotné – ať už se chystáte za novými zážitky sami, nebo s cestovní kanceláří. Zmapujte si tedy preferovanou destinaci a možnosti bezbariérových prostor. Bezbariérové hotelové pokoje si rezervujte ideálně předem, abyste předešli komplikacím na místě a prozkoumejte také okolní atrakce, památky a druhy veřejné dopravy – zda mají služby i pro vozíčkáře. Jakmile budete dobře připraveni, nebude nic bránit poklidné a pohodové dovolené.

Čtěte také:

Levné cestování s dětmi? Procestujte místa, kam se turisté běžně nedostanou

Cestování do zahraničí vám dodá novou životní energii.

Cestování do zahraničí s handicapem a nezapomenutelná dovolená: Kam zamířit?

Vozíčkáři mohou žít plnohodnotný život plný dobrodružství – jestli i vy patříte mezi dobrodruhy, kteří se neobávají výzev, vydejte se na nezapomenutelnou cestu plnou překrásných zážitků. Cestování do zahraničí s handicapem je snadné, chce to jen trochu té kuráže. Vypravit se můžete do následujících zemí, které jsou hodnocené jako přívětivé pro handicapované cestující na vozíčku.

  1. SAN DIEGO (USA): Spojené státy americké jsou cestujícím s handicapem více než otevřené. Navštívit zde můžete například slunné San Diego, které turistům na vozíčku nabízí nepřeberné možnosti zážitků, jako prohlídku historické čtvrti Gaslamp Quarter, relax v Balboa Parku či příjemné opalování a kochání se oceánem podél Mission Beach.
  2. BARCELONA (ŠPANĚLSKO): cestování do zahraničí s handicapem je oblíbené i v Evropě. Nejvyhledávanější destinací mezi vozíčkáři je především Barcelona, která má až 80 % stanic metra bezbariérových a dokonce 100 % bezbariérových autobusů. Přístup pro vozíčkáře pak poskytují i mnohé památky a zajímavá místa, jako třeba kostel Sagrada Família, tržnice Mercat de la Boqueria a promenáda La Rambla.
  3. LAS VEGAS (USA): ještě se na chvíli vraťme za oceán. USA je zkrátka Mekkou pro vozíčkáře a poskytuje na mnoha místech skvělý bezbariérový komfort. Pokud toužíte po opravdu nevšedním zážitku plném bláznovství, zamiřte do Las Vegas! K vidění jsou tu nejen početná kasina, ale i zajímavé atrakce. Prohlédnout si můžete ku příkladu pěší zónu Fremont Street Experience, fontány Bellagio a dokonce se svézt na největším vyhlídkovém kole na světě, kterým je High Roller! Má totiž také bezbariérový přístup.
  4. MANCHESTER (VELKÁ BRITÁNIE): na vozíčku můžete bez obav navštívit i sever Velké Británie – konkrétně tedy jeho kulturní centrum Manchester, které je z velké části bezbariérové. Plynule se tak dostanete do restaurací, barů, obchodů i památek. Zajímavé je například tamější Muzeum vědy a průmyslu (Museum of Science and Industry). A až zatoužíte po přírodě, můžete se vzdálit necelou hodinu od města a zavítat do Peak District, což je rozlehlý (též bezbariérový) národní park v Anglii.
  5. MELBOURNE (AUSTRÁLIE): australské velkoměsto Melbourne má vysoce dostupný systém veřejné dopravy i velice kompaktně uspořádané centrum – to z něj činí jedno z nejdostupnějších měst na světě z hlediska bezbariérovosti. Pokud tedy pomýšlíte na cestování do zahraničí s handicapem – nepochybně dejte šanci této destinaci! A až zde budete, nezapomeňte se svést po ikonické silnici Great Ocean Road, která vám poskytne úchvatné výhledy na oceán!
  6. LUBLAŇ (SLOVINSKO): toto malé evropské město zvládnete prozkoumat i bez veřejné dopravy. Za vidění zde určitě stojí Lublaňský hrad, který je dostupný i pro vozíčkáře buďto lanovkou či vlakem. Prozkoumat ovšem můžete i bezbariérový Trnovský most a Řeznický most, jenž umožňuje přístup k lodím.
  7. VÍDEŇ (RAKOUSKO): hlavní město Rakouska je okouzlující, a tak si jej také nenechte ujít! Ve Vídni můžete snadno cestovat veřejnou dopravou – k metru vedou výtahy a v centru jezdí mnoho nízkopodlažních tramvají. Opomenout ovšem nelze ani celé spektrum fascinujících památek! Co takhle zavítat do pohádkového zámku Schönbrunn s bezbariérovým přístupem, který možná znáte z filmu o císařovně Sisi?
  8. AMSTERDAM (NIZOZEMSKO): tato nizozemská metropole leží „coby kamenem dohodil“ od České republiky. Z hlediska bezbariérovosti je více než přívětivá, a tak se zde bez obav můžete proplétat historickými uličkami, či obdivovat vodní kanály a tulipány – jarní návštěva je nejkrásnější! Velice zajímavý je pak Dům Anny Frankové, který rovněž poskytuje 25minutouvou virtuální prohlídku.  

Autor článku: Iveta Reinisch



Napsat komentář: Cestování do zahraničí s handicapem: 8 míst, která jsou nejpřívětivější z hlediska bezbariérovosti

RE: Cestování do zahraničí s handicapem: 8 míst, která jsou nejpřívětivější z hlediska bezbariérovosti

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.