Vánoce v USA: Kde strávit ty nejkrásnější svátky?

img
24. 11. 2022

Vánoce se nezadržitelně blíží – už za měsíc zasedneme ke štědrovečerní večeři a blyštivému stromečku. Pokud si však chcete užít letošní svátky tak trochu netradičně, vyrazte za nimi třeba do Ameriky! Vánoce v USA zanechají ve vaší paměti hluboké vzpomínky. Přinášíme vám 4 tipy, kam vyrazit.

Vánoce v USA mají své kouzlo, stejně jako u nás v tuzemsku. Co se těm americkým ale musí nechat, je to, že rozměrem a náplní jsou o něco odlišnější než ty české. Možná by se dalo říct, že honosnější, bláznivější a blyštivější. Rozhodně stojí za to, zažít je.

Jaké jsou Vánoce v USA?

Ještě, než vám představíme konkrétní tipy na destinace, ve kterých je možné prožít nezapomenutelné Vánoce v USA, pojďme si představit několik bodů ze svátků vánočních „na americký způsob“:

Čtěte také:

Vánoce ve světě - jaké jsou vánoční zvyky v různých koutech naší planety?

  • 24. 12.: u nás jde o Štědrý den, kdy se rodiny scházejí u večeře a rozdávají si dárky. Vánoce v USA však začínají až následující den, proto je 24. prosinec v Americe velmi podobný 23. prosinci v Česku – tedy opozdilci shání dárky pro blízké a mnozí lidé jsou ještě v práci, například na kratší směnu.
  • 25. 12.: ty pravé Vánoce v USA začínají v tento kouzelný den označovaný jako „Christmas day“. Američané považují 25. prosinec za 1. svátek vánoční. Právě tento den si brzy ráno hlavně děti rozbalují pod stromečkem dárky, které jim nadělil přes noc Santa Claus.
  • 26. 12.: jedná se o státní svátek, tzv. „Day after Christmas day“, kdy lidé odpočívají, tráví čas se svými rodinami a hodují samé dobroty.

Jistě jste někdy viděli nějaký vánoční film z americké produkce – ve kterém se sousedé předháněli v tom, kdo bude mít co nejlépe nazdobený dům. Někteří Američané si skutečně potrpí na miliony světýlek, kýčovité ozdoby v podobě sobů, sněhuláků a Santa Clausů kolem svého obydlí. Vánoce v USA jsou zkrátka v tomto ohledu velkolepé a možná pro našince tak trochu bláznivé a přebujelé.

Vánoce v USA jsou, co se týká letenek, poněkud nákladnější záležitostí. Jedná se o velmi oblíbenou sezónu – vůči které se přizpůsobují tedy i ceny. Pro nejlepší cenu letenky je zapotřebí důkladně prokoumat a porovnat co nejvíce leteckých společností.

Vánoce v USA: NEW YORK CITY

Pokud jste shlédli někdy v minulosti společně s dětmi americký rodinný film – Sám doma, Ztracen v New Yorku, spatřili jste aspoň na televizní obrazovce Vánoce v USA, respektive v kouzelném New Yorku. Právě kolem vánočních svátků je toto americké velkoměsto zdaleka nejkouzelnější (bohužel ale také přeplněné turisty). Za vidění zde stojí rozhodně Rockefellerovo centrum, kde vám přímo vyrazí dech tamější vánoční strom. Zde můžete trávit čas třeba na vedlejším kluzišti. Nasaďte brusle a bavte se! Nadšenci do vánoční výzdoby zase mohou objevovat úžasně vyzdobené výlohy při procházce po Páté Avenue. Opomenout pak nesmíte ani návštěvu Central Parku, který je možné prozkoumat třeba při jízdě v kočáře (tažený koňmi).

Cena zpáteční letenky Praha – New York se pohybuje mezi 9 až 12 500 Kč.

Vánoce v USA: WASHINGTON D.C.

Úchvatné Vánoce v USA zažijete taktéž například v hlavním městě Spojených států – ve Washingtonu D.C. Při procházce tamějším městským centrem nasajete tu správnou vánoční atmosféru. A pakliže milujete americkou historii, budete zde v sedmém nebi! Téměř na každém rohu je co objevovat. Zajímavý je nejen Washingtonův a Lincolnův památník, ale třeba i Bílý dům, Kapitol USA, nebo Národní muzeum letectví a kosmonautiky – které bude bavit hlavně děti! Velmi příznivé je, že v celé řadě památek a turisticky oblíbených destinací se neplatí vstupné. A když už sem vyrazíte na Vánoce, zažijte dechberoucí atmosféru například ve velkolepé Washingtonské národní katedrále při bohoslužbě.

Cena zpáteční letenky Praha – Washington D.C. se pohybuje mezi 12 až 13 000 Kč.

Vánoční strom před budovou Kapitolu ve Washingtonu D.C.

Vánoce v USA: ORLANDO NA FLORIDĚ

Chcete zažít jednu z nejlepších vánočních dovolených? Potom oslavte Vánoce v USA – konkrétně ve městě Orlando na Floridě! Sem uniknete od mrazivé zimy za příjemnými slunečními paprsky. Teploty se zde v prosinci pohybují obvykle kolem 25 °C. A co nesmíte zapomenout navštívit zejména s dětmi? Přeci místní Walt Disney World, ve kterém se vaši malí potomci dostanou osobně přímo „do pohádky“. Dospělí si pak zcela jistě užijí relaxaci na tamějších plážích – Vánoce v teple na Floridě vás budou zkrátka moc bavit!

Cena zpáteční letenky Praha – Orlando se pohybuje mezi 13 až 15 000 Kč.

Vánoce v USA: SAN FRANCISCO V KALIFORNII

Ikonické San Francisco v Kalifornii je další skvělou možností, jak prožít Vánoce v USA! I když se zde teplota v prosinci pohybuje jen kolem 15 °C, rozhodně vám to nijak zvlášť nebude vadit. V kalifornském městě je totiž stále co obdivovat. Nepřehlédnutelný je tu například monumentální most Golden Gate Bridge. Do sváteční nálady se pak určitě dostanete na Union Square (městská čtvrť s obchodním centrem), kde bývá postavený vysoký vánoční strom s více jak třiceti tisíci blikajícími světýlky. Za kulturou pak můžete zajít do proslulého divadla American Conservatory Theater, kde se celý prosinec hraje krásné vánoční představení Christmas Carol (Vánoční koleda).

Cena zpáteční letenky Praha – San Francisco se pohybuje mezi 15 až 17 000 Kč.

Autor článku: Iveta ReinischNapsat komentář: Vánoce v USA: Kde strávit ty nejkrásnější svátky?

RE: Vánoce v USA: Kde strávit ty nejkrásnější svátky?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.