5 inspirací na tvoření s dětmi na podzim

Kombinace slunečných dnů babího léta a sychravých dnů, které trávíme u topení a horkého čaje je skvělá na pořádné tvoření s dětmi. Suroviny, které nabízí příroda na podzim a v zimě jsou pomíjivé a co si budeme říkat – jsou prostě nej. Kaštany, žaludy, barevné listí, ale i trnky, šípky, bezinky – v ten krátký čas nám příroda nabízí nádherné ingredience pro tvůrčí činnost. A užitek z toho můžeme mít nejen my, ale také příroda kolem. Vzhůru do tvoření s dětmi.

Strašidelné tvoření s dětmi: Podzimní pavoukova pavučina

  • Potřebujeme: špejle, černá nit, podzimní listí, černý papír a nůžky (případně nalepovací oči z papírnictví)

Tři špejle v jejich středech spojíme a do vzniklé hvězdice zamotáváme provázek tak, jako pavouk dělá pavučinu. Špejle mohou zůstat přírodní, ale ještě víc „halloweenské“ je, když si je nabarvíte třeba černou fixou. Pavučin si můžete udělat i víc, stejně jako pavouků. Ty si vystříháme dle libosti z černého papíru nebo z bílého a nabarveného papíru. Nezapomeneme na oči nebo použijeme strašidelné pohyblivé oči z papírnictví. Pavučinky po okrajích ozdobíme nalepením listů a… máme pravou podzimní dekoraci. Na svátky temna a podzimu jako dělané. Vyzkoušejte si vyrobit také nejkrásnější podzimní dekorace do 60 minut. Nebo si vyrobte zvířátka z kaštanů

Ozdobné tvoření s dětmi: Podzimní barevné řetězy

  • Potřebujeme: podzimní plody (šípky, jeřabiny, aronie, žaludy, kaštany), případně i sušené podzimní jedlé houby, sušené listy menších rozměrů, nit, větší jehla (pro rodiče případně ruční vrtáček na kaštany a žaludy či tužší plody)

Na nit postupně navlékáme dle fantazie všechny ty barevné podzimní plody. Jestli vyrobíte korále nebo řetěz, který ozdobí vřesoviště na zahradě nebo v okenních truhlících, to už je na vás. Plody můžeme také proložit menšími druhy barevných lístků, které se poté seschnou a vytvoří zmuchlaný efekt.

Velkolepé tvoření s dětmi: Podzimní velký obraz

  • Potřebujeme: kaštany, listy, žaludy, šípky, slupky od kaštanů, větvičky, malířské plátno, lepící pistole

Nasbíráme si větší množství různých podzimních plodů. Na malířské plátno potom těsně k sobě a pořádně nahusto vlepujeme lepící pistolkou vše podle své fantazie. Má nám vzniknout těžký, poctivý obraz až koberec letošního podzimu.

Užitečné tvoření s dětmi: Ježčí domeček

  • Potřebujeme: starou ošatku nebo krabici, větvičky, suchou trávu, mech, místo na zahradě nebo v přírodě, lepidlo nebo lepící pistolku.

Vyrobíme si zimovací domeček pro ježka. Základem bude stará ošatka nebo papírová krabice od bot, kterou pečlivě vysteleme suchou trávou, lístečky a větvičkami. To samé uděláme i povrchu, aby boudička byla lépe izolovaná a nenápadná v terénu. Domeček vyzdobíme kaštany nebo barevnými plody a dáme na místo, kde si myslíme, že by se našel nějaký ježeček, který bude za zimovací boudičku rád. A před Vánoci se můžeme jít podívat, jestli je obydlená.

Předvánoční tvoření s dětmi: Pomerančový džem

  • Potřebujeme: 500 g bio pomerančů, 800 g cukru, 700 ml vody, 1 bio citron

Omyté pomeranče nakrájíme i s kůrou. To je zábava! Vybereme jádra, aby se nám ve směsi neutopila a můžeme je zkusit zasadit. Pomeranče zalijeme vodou a v hrnci uvedeme k varu. Pak přisypeme cukr. Směs necháme 24 hodin uležet, aby se rozvoněla a přidáme citron. Druhý den si vyhradíme alespoň dvě hodiny na pomalé postupné sváření džemu do husté konzistence. Vyrobte si doma také podzimní šípkovou marmeládu


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

MAHA NARAYANA olej 180ml

MAHA NARAYANA olej 180 ml, Link Naturals Products Masážní olej dle ájurvédské…

Cena: 289 Kč  399 Kč 

Zubní pasta NEEM Ayucare 100g

Ájurvédská bylinná zubní pasta s neemem. Protizánětlivé a antibakteriální…

Cena: 98 Kč  118 Kč 

Kondicioner Kiss My Face - pro každodenní…

BIO kondicionér pro každodenní použití Zelený čaj a citrus Ta nejlepší BIO…

Cena: 179 Kč  249 Kč 

Kondicioner Kiss My Face - pro objem

BIO kondicionér pro objem - Kiss My Face Ta nejlepší BIO péče o vaše…

Cena: 179 Kč  249 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte