Lázně Bělohrad: Místo, kde léčí pohybové i gynekologické poruchy

img

Lázeňství má na území České republiky velkou tradici. Je to dáno nejen krásnou a zdraví prospěšnou krajinou, ale také množstvím léčivých pramenů, které zde vyvěrají. K síle odpočinku se tak může připojit i mnoho dalších pozitivních vlivů. Na naše tělo i psychiku. Jedním z míst, které stojí za návštěvu či delší pobyt jsou i Lázně Bělohrad. Co všechno vám mohou nabídnout?

Lázně Bělohrad - historické okénko s dotekem génia

Lázně Bělohrad najdete přibližně 16 km východně od Jičína. Současný název z počátku 19. století pochází z lidového pojmenování historické osady Nová Ves. Tyčila se zde kamenná tvrz s bílými zdmi, které lidé jí říkali Bílý hrad. Historie tohoto podkrkonošského města však spadá do mnohem staršího období (jen zámek se datuje do 16. století).

Čtěte také:

Lázně Poděbrady - jaké prameny a procedury vás čekají při návštěvě?

Za doby Albrechta z Valdštejna (počátek 17. století) a jeho potomků ve městě přestavěli kamennou tvrz na barokní zámek, a to podle návrhu jedinečného architekta Jana Blažeje Santiniho (nejznámější jeho stavbou na našem území je zřejmě kostel sv. Jana Nepomuckého na Zeleného hoře).

Jezdíte rádi do lázní? Pak si přečtěte také o tom, co vás čeká v Mariánských lázních, v Lázních Bohdaneč, v lázních Karlovy Vary, v lázních Luhačovice nebo ve Františkových lázních.  

Lázně Bělohrad - architektura a příroda

Lázně Bělohrad se staly městem na počátku 18. století. Díky tomu získaly nejen svůj znak, ale mnoho výhod, které podpořily jejich vývoj. Počátky lázeňství se zde začaly objevovat v polovině 19. století (díky Maxi Dormitzerovi). Největší rozmach však spadá do doby hraběnky z Assenburgu, která zde založila areál lázní spolu s 60ha lázeňským parkem (Bažantnice). První pramen arzeno-železité kyselky byl navrtán již v roce 1901. Od roku 1936 Lázně Bělohrad slouží k léčbě zejména nemocí pohybového ústrojí.

  • chronické potíže týkající se pohybového ústrojí - revmatické potíže, bolesti páteře a kloubů, Bechtěrevova choroba, artróza
  • poúrazové a pooperační stavy ortopedického charakteru
  • nervová onemocnění
  • onkologické onemocnění
  • gynekologické nemoci

Procedury pro děti v lázních

Lázně Bělohrad nabízí i procedury pro děti ve věku od 6 do 18 let. Pro děti od 3 do 6 let jen s doprovodem. Pobyty jsou zaměřeny na prevenci obtíží pohybového ústrojí zlepšení kondice dítěte. Zároveň je každému dítěti sestaven individuální plán, ve kterém je možné pokračovat i po návratu z tohoto pobytu. To umožní udržet si dosažené změny a zároveň předejít riziku návratu obtíží. I pro děti jsou nachystány terapie pomáhají s dalšími typy chorob - nervové, onkologické či gynekologické.

Lázně Bělohrad - léčebné kúry

Základní podpůrnou metodou jsou slatinné procedury, kdy se využívá síly přírodní slatinné sirno-železité rašeliny. Aplikuje se také řada koupelí (vířivé, perličkové, přísadové), zařazuje se Kneippova metoda a podporou jsou specializované masáže nebo individuální práce s terapeutem. Své tělo můžete podpořit i řadou wellness nebo beauty (zkrášlujících) procedur. Lázně Bělohrad však k léčbě využívají i své výhodné geografické polohy. Celkový průběh léčby pozitivně ovlivňuje podhorské krkonošské klima.

Lázně Bělohrad - příroda léčí

Lázně Bělohrad mají co nabídnout všem, co potřebují poodstoupit od hektických dní všedního života. Kromě zmíněných procedur je v okolí možnost kratších či delších turistických túr, procházek po parku (Bažantnici) a nebo si den zpestřit výletem na kole. V okolí je i řada turistických cílů. Pokochat se můžete místní lidovou architekturou, zámkem, navštívit rodný domek K.V. Raise nebo zavítat do Fričova muzea. Přijet sem můžete na víkend a nebo využít zajímavých speciálních nabídek (např. romantické pobyty, speciální seniorské programy či pobyty se zaměřením na úlevu zad a kloubů).

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.