Letní prázdniny ve znamení jarmarků, poutí a slavností. Kam zavítat?

img
23. 06. 2021 Přečteno: 1206x

Letní prázdniny jsou za humny, a tak je záhodno zapátrat po zajímavých akcích, které nás tento rok v horkých dnech čekají. A že jich je vskutku požehnaně! Vybírat můžete mezi jarmarky, poutěmi a nejrůznějšími slavnostmi.

Podíváme se do různých koutů České republiky, aby si mohl každý z vás zvolit tu nejvhodnější akci na letní prázdniny. Vyberou si jak svobodní bezdětní lidé, čerstvě zamilovaní, tak i rodiny s malými dětmi.

Letní prázdniny a zajímavé akce v Česku: Labužnický jarmark v Kuksu

3. července 2021, kdy letos začínají očekávané letní prázdniny, se můžete těšit na Labužnický jarmark v Kuksu. Jak sám název napovídá, bude se jednat o akci pro jedlíky, mlsouny a gurmány. Povel zní jasně: „Přijďte rozhodně vyhládlí.“ Dobrot zde bude k ochutnávání víc než dost. Vybírat budete moci z pokrmů, v kterých se smísí místní tradiční ingredience s těmi exotickými. Zrak vám bude přecházet a sliny se jen sbíhat! Jarmark je plánovaný od 3. 7. (10:00 hod.) do 4. 7. (17:00 hod.) a najdete ho v Barokním areálu Kuksu. Za vstup nic neplatíte. A pakliže byste snad tento termín nestihli, můžete sem na lahůdky přijít i koncem července, tj. (31. 7. až 1. 8.). Krásné zážitky a dobrou chuť!

Čtěte také:

Nejkrásnější zámky v Čechách a jejich tajemná minulost

Letní prázdniny a zajímavé akce v Česku: Historické slavnosti Jakuba Krčína v Třeboni

Pokud zavítáte na výletech s dětmi do Jihočeského kraje, určitě v termínu 16. až 17. července 2021 navštivte město Třeboň. Zde se totiž konají Historické slavnosti Jakuba Krčína. Již v pátek 16. 7. vás od 20:00 hodin potěší hudební kapela 3Mušketýři a hned poté se můžete pokochat ukázkou šermu a tance. Následující den, tj. sobota 17. 7. nadchne především děti. Hemžit se to bude na Masarykově náměstí v Třeboni šermíři, klauny i kejklíři. U toho vám zahraje tradiční středověká hudba. V Městském parku (od 11:00 hod.) pak budou na vaše potomky čekat různé soutěže od 11:00 a další fascinující zážitky, které zpestří letní prázdniny. Nenechte si to ujít!

Letní prázdniny a zajímavé akce v Česku: Jílovské pivní slavnosti

Máte rádi mok pivní? Potom si nemůžete nechat ujít Jílovské pivní slavnosti, které se konají v termínu od pátku 23. července 2021 (14:00 až 22:00 hod.) do soboty 24. července 2021 (12:00 až 22:00 hod.). Takto si mohou ozvláštnit letní prázdniny především věčně zaneprázdnění rodiče, kteří ponechali své potomky prarodičům k hlídání. A kam přesně zamířit? Akce se uskuteční ve městě Jílové u Prahy, přesněji tedy v parku za muzeem. Ochutnat budete moci mnoho druhů piv z českých minipivovarů. Střízliví tedy rozhodně neodejdete. K tomu všemu vám bude hrát i příjemná country, bluesová anebo rocková hudba. Organizátoři ovšem nezapomněli ani na skvostné občerstvení. Co víc si tedy přát!

Děti bude bavit především návštěva jakékoliv poutě. Kolotoče ovšem nadchnou i dospělé!

Letní prázdniny a zajímavé akce v Česku: Hudba na vinicích 2021

Pakliže jste příznivci koncertů pod širým nebem, je pro vás jako dělaná akce s názvem Hudba na vinicích 2021! Takové letní prázdniny jsou dokonalé pro nejednoho milovníka dobrých songů. Vybírat můžete z několika termínů koncertů různých interpretů. My jsme však vybrali Davida Kollera 7. srpna 2021 od 17:00 hodin. Místo události: Zámecké vinařství Bzenec. U příjemné muziky si nejen že odpočinete, ale třeba si i pochutnáte na skvělém místním víně. Vstupenka pro jednu osobu na výše uvedený koncert stojí 490 korun. A kdo vystoupí v dalších dnech? Například Ewa Farna, Pokáč, Monkey Bussines, Tomáš Klus atd. Události se konají vždy v odlišných vinařstvích.

Letní prázdniny a zajímavé akce v Česku: Bartolomějská pouť v Heřmanově Městci

Při cestách po Pardubickém kraji můžete koncem srpna zavítat do města Heřmanův Městec, kde se koná od pátku 27. 8. do pondělí 30. 8. Bartolomějská pouť. Zde si děti užijí letní prázdniny ve svém závěru do sytosti. Mohou ochutnat mnoho dobrot u stánkařů anebo se povozit na oblíbeném kolotoči. K vyzkoušení ovšem bude i mnoho dalších typických pouťových atrakcí.

Letní prázdniny a zajímavé akce v Česku: Pár slov na závěr

Nevybrali jste si žádný z výše uvedených tipů na letní prázdniny? Potom určitě zapátrejte po dalších akcích. Mnoho českých portálů nabízí přehledné seznamy všech událostí konaných v létě roku 2021. Velmi užitečné jsou stránky www.kudyznudy.cz, www.ceskevylety.cz anebo třeba www.stankar.cz, kde si můžete vyfiltrovat akce (jarmarky, poutě, trhy, slavnosti) v konkrétní datum.

Autor článku: Iveta BerezkinováNapsat komentář: Letní prázdniny ve znamení jarmarků, poutí a slavností. Kam zavítat?

RE: Letní prázdniny ve znamení jarmarků, poutí a slavností. Kam zavítat?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.