V Moravskoslezském kraji se v nadmořské výšce 336 metrů nad mořem rozkládá obec Ženklava. Vesnice se táhne v délce přes 3 kilometry po obou stranách silnice ve směru ze Štramberku do Vepřovic. V současné době ji obývá přes 1100 obyvatel. Obec vyniká dobrou dopravní dostupností do větších měst a je oblíbeným místem k rekreaci. V okolí se nachází hned několik turisticky zajímavých míst, které rozhodně stojí za navštívení. Působí zde také různé spolky a sdružení – senioři, myslivci, TJ Sokol, zahrádkáři a spolek rodičů.

Možnosti rekreace pro turisty

Pokud hledáte klidnou dovolenou v prostředí pěkné přírody, navštivte Ženklavu. V obci se nachází pivovar Zenke, který byl založen teprve v roce 2017. Jedná se o moderně zařízený pivovar s hospodou, ve kterém můžete pivo ochutnat. V případě zájmu si s sebou můžete nakoupit lahve s pivem a vychutnat si jej třeba doma po návratu z cest.

V obci se nachází obchod, několik hospůdek a také penziony, ve kterých můžete strávit příjemné dny s dětmi nebo svou drahou polovičkou. Obec Ženklava je ideální výchozím bodem pro poznávání zajímavostí v okolí. Načerpejte dostatek sil a odpočiňte si před samotnými aktivitami, které si na dobu pobytu v kraji naplánujete.

Zajímavosti v obci a v okolí

Ať už se rozhodnete v Ženklavě strávit několik nocí, nebo budete vesnicí jen projíždět, nenechte si ujít zajímavá místa v obci i okolí. Přímo v srdci obce se nachází kostel Navštívení Panny Marie, jehož výstavba započala v roce 1857. Podle dochovaných záznamů však byla v kostele ponechána původní věž, o které jsou zmínky už z období počátku 16. století.

Nedaleko od obce se nachází větší města, která jsou oblíbeným centrem mnoha turistů. Zmiňme například Štramberk, Kopřivnici či Frenštát pod Radhoštěm. V okolí se nachází také řada přírodních zajímavostí, například rozhledna Velký Javorník. Do svého výletu můžete zahrnout i návštěvu nedalekého hradu Štramberk nebo Technické muzeum Tatra v Kopřivnici.