Letní festivaly v roce 2024: Kam vyrazit za skvělým jídlem, hudbou či kulturou?

img
10. 03. 2024

Letní festivaly vyhlíží každoročně mnoho nedočkavců. A není se vlastně čemu divit, neboť teplé sluneční paprsky lákají k dlouhému pobytu venku. Pokud i vy patříte mezi milovníky větších kulturních akcí, zapálené návštěvníky koncertů či gurmány, inspirujte se! Rok 2024 toho na nás chystá více než dost.

V našem TOP výběru letních festivalů roku 2024 si najde každý to své. Kdejaké rockerské srdce rozbuší například oblíbený Rock for People v Hradci Králové a milovníkům burgerů, adrenalinu, skvělé muziky a luxusních motorek Harley-Davidson rozproudí krev třeba All American Fest na Výstavišti v Holešovicích. Vydejte se za neopakovatelnými zážitky!

Letní festivaly 2024: ROCK FOR PEOPLE

Mezi rockem nabité letní festivaly patří každoročně Rock for People. Na tuto akci musíte vyrazit na královéhradecké letiště – to je vzdálené od centra Hradce Králové asi 2 kilometry. Dostupnost místa je velmi dobrá, přijet tedy můžete buď vlastním automobilem (k dispozici je hlídané velkokapacitní parkoviště) nebo autobusem MHD č. 15 z královéhradeckého hlavního nádraží na zastávku „Letiště“. Hostit bude tento dynamický festival například známou kapelu The Prodigy, kanadskou zpěvačku Avril Lavigne nebo třeba české interprety jako: Anetu Langerovou, kapelu J.A.R. nebo kapelu Vypsaná Fixa. Pobavit se můžete u Hradce Králové v termínu 12. až 15. 6. 2024! Více informací získáte na oficiálních webových stránkách akce.

Čtěte také:

Výlet se psem si můžete užít i ze sedla kola. Jízda na kole se psem nadchne všechny dobrodruhy

Letní festivaly 2024: HRADY.CZ

Pokud rádi navštěvujete české historické památky a k tomu milujete dobrou hudbu, bude se vám jistě zamlouvat akce Hrady.cz, která patří mezi zdaleka nejoblíbenější letní festivaly. Vybrat si můžete hned z několika prázdninových termínů a také míst. Ku příkladu na vodním hradu Švihov si užijete muziku v termínu 26. až 27. 7. 2024 a na romantickém hradu Bouzov od 23. 8. do 24. 8. 2024. Lokalit je v nabídce ale daleko více! Prozkoumejte tedy oficiální web celorepublikového festivalu Hrady.cz a vydejte se za kulturními zážitky v prostředí nabitém historií! A jací muzikanti se akce účastní? Bude to například Daniel Landa, Gaia Mesiah, kapela Chinaski, kapela Vypsaná fixa nebo kapela Lucie.

Letní festivaly 2024: METRONOME PRAGUE

Máte-li to kousek do Prahy a holdujete především zahraničním hudebním interpretům, určitě zamiřte na akci Metronome Prague 2024 – ta patří mezi jedny z nejžádanějších letních festivalů v metropoli. A v roce 2024 je doslova nabitá hvězdami! Poslechnout si na Výstavišti Praha můžete ku příkladu Kosheen, Michaela Kiwanuku, rapera Ghettse nebo hudební duo The Blaze. Z českých interpretů na festivalu zazpívá třeba Michael Kocáb, Lenny nebo česká kapela Lake Malawi. Do hlavního města Česka zamiřte za hudebními zážitky v termínu 20. 6. až 22. 6. 2024. Na Výstaviště Praha se snadno dostanete tramvajemi, autobusy nebo taxíkem.

Letní festivaly 2024: ALL AMERICAN FEST

Velmi vyhlíženou akcí – zejména mezi fanoušky motorek Harley-Davidson, je All American Fest. Na tomto bujarém letním festivalu však zažijete mnohem více, než by se mohlo zdát! V roce 2024 na vás čekají krom silných moto strojů a pohodové americké muziky i sporty nabité adrenalinem, předváděcí jízdy, představení Pole Dance Battle, americké lahůdky v čele s výtečnými burgery a různé druhy soutěží. Termín akce je od 30. 8. do 1. 9. 2024 a vše se odehraje na Výstavišti v Praze. A pozor, vstupné mají zadarmo těhotné ženy (po prokázání se těhotenskou průkazkou), majitelé karty ZTP a ZTP/P s doprovodem, děti do 15 let či senioři od 70 let!

Kromě Mezinárodního filmového festivalu můžete prozkoumat i samotné Karlovy Vary.

Letní festivaly 2024: MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL V KARLOVÝCH VARECH

Jako každý rok bude krásné lázeňské město Karlovy Vary hostit Mezinárodní filmový festival 2024. Zhlédnout v tomto západočeském klenotu můžete na dvě stovky filmových snímků z celého světa, vidět osobně světové celebrity, ochutnat různé dobroty a pobavit se při doprovodných akcích. Termín akce je od 28. 6. do 6. 7. 2024. Za prohlídku ovšem stojí i město samotné – navštívit můžete třeba věhlasné Vřídlo, rozhlednu Diana či Jan Becher muzeum. Pro někoho však bude lákavější ochutnávka populárních lázeňských oplatek, procházka po kolonádě a popíjení léčivých pramenů.

Letní festivaly 2024: VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ

V areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích se může pobavit celá rodina od 23. do 24. 8. 2024. Akce Vizovické Trnkobraní nepatří tak úplně mezi tradiční letní festivaly, dokáže však překvapit svým pestrým programem, ve kterém se snoubí hudební vystoupení (v roce 2024 zahraje a zazpívá např. Tomáš Klus, Pokáč, Divokej Bill, No Name, Tublatanka nebo Xindl X), gurmánské požitky i degustace excelentních lihovin. Pořadatelé však mysleli i na ty nejmenší, a tak v areálu najdete také dětský koutek. A pokud jste pořádní jedlíci, hecněte se a přihlaste do soutěže v pojídání švestkových knedlíků! Ta je zde velice populární.

Autor článku: Iveta ReinischNapsat komentář: Letní festivaly v roce 2024: Kam vyrazit za skvělým jídlem, hudbou či kulturou?

RE: Letní festivaly v roce 2024: Kam vyrazit za skvělým jídlem, hudbou či kulturou?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.