Chcete vědět více o Vysočině, prozkoumat expozici připomínající zaniklou slávu pivovaru Bystřice anebo se dozvědět mnoho zajímavých věcí na Muzejní noci? Městské muzeum Bystřice nad Pernštejnem nabízí nejen svým obyvatelům, ale všem turistům a návštěvníkům ochutnávku dávné zdejší historie a umožňuje nakouknout do míst, kam byste se normálně nepodívali. Muzeum je otevřeno denně kromě pondělí, mimo sezónu jen v úterý. 

Městské muzeum nabízí mnoho expozic a výstav pro děti i dospělé

Zajímá vás, jak se vaši prarodiče či praprarodiče učili a v jakých podmínkách? Městské muzeum vám poskytne návrat v čase o několik desítek let zpět a zavede vás v rámci expozice Stará škola do lavic vašich prarodičů.

Expozice Uran na Vysočině vznikla jako připomínka hornické činnosti ve zdejším regionu. Je umístěna ve sklepních prostorách muzea, kde lze vidět ukázky důlních děl, nářadí i záchranářskou techniku.

Nahlédnout můžete i do historie města Bystřice nad Pernštejnem anebo se kochat ukázkou starých řemesel. Na své si v muzeu přijdou nejen dospělí, ale také děti.

Profesionální sbírková instituce

Městské muzeum v Bystřici nad Pernštejnem se snaží být profesionální a dynamickou sbírkotvornou institucí, která se přibližuje svou činností široké veřejnosti. Spolupracuje s mnohými institucemi, které mu pomáhají dosahovat vytyčených cílů. I když muzeum patří svou velikostí mezi menší, může se řadit svými expozicemi a akcemi k velkým a významným muzeím u nás.

Muzeum láká na ples i Muzejní noc

Každý rok láká muzeum své návštěvníky na Muzejní noc, během které je muzeum otevřeno déle než obvykle a vstupné je snížené anebo zcela zdarma. Užít zábavu si můžete také na plesech, koncertech nebo výstavách