Muzeum a galerie Starý kravín

Muzeum a galerie Starý kravín ve Františkově dýchá pohodou, nostalgií i tvůrčí atmosférou. Kromě stálé expozice, popisující dřívější nelehký život v Krkonoších, je možné navštívit i sezónní výstavy umělců různých oborů. Osada Františkov, která je součástí Rokytnice nad Jizerou, navíc leží v nádherném prostředí malebného údolí a nabízí se z ní výhled na Kotel a Lysou horu.

Historie v Muzeu Starý Kravín Františkov

Muzeum Starý kravín ukazuje, jak se v minulosti žilo na horách. Každý vystavený předmět má svou historii a pochází ze sbírek soukromých osob, které je muzeu věnovaly či zapůjčily. Nejde zdaleka jen o věci denní potřeby. V přízemí muzea Starý kravín je umístěna sbírka hasičské a zemědělské techniky, dobového oblečení a řemeslných výrobků. Nahlédnout mohou návštěvníci i do historie zimních sportů, která je s ohledem na okolní hornatý terén a zimy plné sněhu velmi zajímavá. 

Jedinečná atmosféra 

V patře Starého kravína je pak možné shlédnout ukázky dobového zařízení chalup, sbírky plastik, obrazů, fotografií a nádobí. Návštěva je tedy skutečně jako výlet v čase. Starý kravín Františkov je rovněž místem, kde se konají výstavy děl místních umělců a výtvarníků. I v nich je znát odraz inspirace, kterou poskytly majestátní horské vrcholy, krásná krajina a neopakovatelná atmosféra zdejšího kraje.

Akce a výstavy v Muzeu a galerii Starý kravín

Umělci zde vystavují hlavně klasické malby, skulptury nebo fotografie. Atypický prostor galerie v rozlehlém patře budovy Starého kravína Františkov umožňuje i prostorovou instalaci. Oblíbené jsou rovněž nostalgické výstavy, mapující zejména místní historii. V minulosti zde s úspěchem proběhly například tematické výstavy s názvy Krajky našich babiček, Drátované objekty či Dědečkové, babičky otevřeli truhličky. V areálu Muzea a galerie Starý kravín Františkov se vždy v prvním červencovém týdnu koná také oblíbená pravidelná akce s názvem Dřevosochání

Provozní doba :duben - září : út - neděle 10-17 hod, říjen - březen : pá- ne : 10-17 hod

Galerie Starý kravín ve Františkově

Bořanovická královská opera

Vinohradská 2165/48, 12000 Praha 2
737890932
Bořanovická královská Opera na Praze 2 ve Vinohradské ulici poskytuje nádherné prostory Maceškova paláce k pronájmu. Hledáte-li reprezentativní prostory pro společenské akce, firemní večírky nebo semináře, je tato adresa ideální. Kromě pronájmu prostor na akce všeho druhu nabízíme také prezentační, projekční a ozvučovací techniku či cateringové služby.

Eva Kočová-AVE Galerie Kotelna Říčany

Plynární ulice 1815/1, 25101 Øíčany
323604137
Říčanská Galerie Kotelna pořádá a organizuje vernisáže a výstavy moderního umění. Poskytuje odborné poradenství v oblasti investic do umění a podporuje začínající perspektivní umělce v jejich tvorbě. Galerie Kotelna zprostředkuje také příležitosti pro mladé umělce.

AuroGenio Art s.r.o.

Revoluční 2, 11000 Praha 1
777479846
Investice do umění či zlata a stříbra je jistotou, že vaše finance budou uloženy rozumně. Hodnota uměleckých děl či vzácných kovů stále stoupá, na rozdíl od hodnoty peněz uložených v bance. V AuroGenio Art vám poskytneme veškeré informace i servis spojený s investicí do umění, zlata či stříbra.

Vltavská sága s.r.o. - Art Saga Nová prodejní galerie Praha

Vinohradská 1596/29, 12000 Praha 2
776818453
David Gerstein je současný umělec a zakladatel nového uměleckého směru. Jeho díla jsou k vidění i zakoupení v prodejní galerii Art Saga, která se nachází ve Vinohradské ulici v Praze. Je jedinou galerií ve východní Evropě, která je věnovaná tvorbě tohoto originálního malíře a designéra.

Kozoroh – Horoskop 2024

To co je zde o kozorohu napsáno, jsou jen lži. Tohle bych spíš trestal upálením.

Posmrtný život: Co je po smrti? Odchází naše duše skutečně do věčné blaženosti?

Se schizofrenií nejsem v životě spokojený a štastný, žiju v neustálích obavách, ve strachu a v neduvěře k sobě...

Váhy – Horoskop 2024

Dobry den, rada čtu horoskopy ale tech reklam co tam skáče neustále ,clovek se nemuze soustředit a nastvane je...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/