Zdravotní pojištění pro psa vám významně ušetří peníze.
07. 03. 2019 Přečteno: 1519x

Jarní výlety se psem, které budou bavit nás i mazlíčka. Kam na výlet se psem?

Největší radost s pejskem zažíváme při společně strávených chvílích. Výlety se psem jsou skvělou příležitostí, jak zažít něco nového, prohloubit vzájemný vztah a k tomu se ještě pobavit. Ale často řešíme, na jaká místa je nejlepší vyrazit. Poradíme, kam na výlet se psem, na který nezapomene ani jeden z nás. Také řekneme, co si s sebou sbalit a na co si dát pozor.

Tipy na výlet se psem?

Zajímavých míst, která můžeme s pejskem navštívit, je nespočet. Určitě máme svá oblíbená místa, ale i tak stojí za to, pustit se do nového objevování. Kam na výlet se psem?

Čtěte také:

Při cestování se psem mohou nastat problémy. Poradíme, co potřebuje pes do zahraničí

Kam na výlet se psem: Lednicko-valtický areál

Nádherná příroda a řada zajímavých zákoutí. Velkým plusem je, že ve většině areálu může pejsek běhat na volno. Oceníme vycházku okolo kanálu, rybníků, ale i stezku kolem místních historických objektů. Uvidíme Dianin chrám, Apollonův chrám anebo Chrám u tří grácií. Areál je opravdu obrovský, a proto patří mezi výlety se psem vhodné i na několik dní.

Kam na výlet se psem: Buchlov

Pokud řešíme, kam na výlet se psem, nesmíme vynechat Buchlov. Okolí hradu Buchlov ve Zlínském kraji má hned několik zajímavých míst. Vydáme se po lesní cestě kolem staré chalupy statkáře. Pak uvidíme Čertovo sedlo a dostaneme se až k hradu Buchlov. Výlet si můžeme prodloužit až na kapli Barborku, ve které jsou pohřbení hradní panovníci.

Kam na výlet se psem: Valšovická jezírka

V Olomouckém kraji v blízkosti obce Valšovice jsou tři vodní nádrže, které leží na potoku Krkavec. Můžeme se vydat po lesních stezkách a dostat se až do lázní Teplice nad Bečvou anebo do Hranic. V obou obcích najdeme řadu zajímavých památek. Například Aragonitové jeskyně.

Kam na výlet se psem: Rozhledna Špulka

V rozhodování, kam na výlet se psem, nesmí chybět rozhledna Špulka ve Středočeském kraji. Nachází se na Benešovsku. Vede k ní naučná stezka, kterou ocení i rodiny s dětmi. V okolí je krásná příroda, takže pokud si výlet budeme chtít protáhnout, máme řadu možností.

Kam na výlet se psem: Železnorudský okruh

Na Šumavě stojí za to vyrazit do přírody. V okolí Železné rudy nás čeká dlouhá vycházka rozmanitým terénem. Po cestě uvidíme Čertovo jezero a Černé jezero. Připravme se na fyzicky náročnější trasu, která někdy vede strmým stoupáním a různými druhy terénu.

I výlety se psem mají svá pravidla

Ačkoli jsou výlety se psem zábava, někdy můžou být náročné. Proto je potřeba se na ně dobře připravit. Kromě nezbytného vybavení je důležité, abychom dodržovali některá pravidla. Pejsek bude v novém prostředí a my si musíme být jistí, že i v jiných podmínkách nás bude poslouchat.

Před cestou pejska vyvenčeme. Předejdeme tím mazlíčkovu nepohodlí, stejně jako nechtěným nehodám. Před cestou autem mu nedávejme najíst.

Během cesty si i my někdy potřebujeme odskočit. Navíc psa dlouhé cesty autem příliš nebaví. Proto občas zastavme, pejska nechme proběhnout a vyvenčit se. Poté můžeme pokračovat.

Mazlíčka z vodítka můžeme pouštět, ale pouze pokud víme, že nás poslechne. Stejně tak, pokud dobře reaguje na cizí lidi a cizí psi. Výlety se psem do přírody by se jinak snadno mohly vymknout kontrole. Na některých místech, jako jsou chráněné krajinné oblasti, navíc psi bez vodítka nesmí. Neporušujme pravidla. Snažme se psa neztratit z dohledu a mít přehled o tom, co dělá.

Pokud se pes rozběhne k cizím lidem, přivolejme ho. Stejně jako my, i jiní lidé jsou na výletě a chtějí si ho užít. Ale našeho mazlíčka neznají a naše volání o tom, že jim neublíží, je příliš neuklidní. Buďme ohleduplní k okolí.

Venčeme pejska pouze tam, kde je to dovolené. Po pejskovi vždy ukliďme.

Výlety se psem v různých dopravních prostředcích

Auto

Auto je na výlety se psem asi nejlepším dopravním prostředkem. Ideální způsob přepravy je na zadním sedadle. V kufru hrozí nebezpečí úrazu v případě autonehody. V obchodech najdeme speciální popruh, který psovi slouží jako bezpečnostní pás a zároveň se pes nedostane na přední sedadla. Pod pejska dejme deku. Pokud pes trpí v autě nevolnostmi, dejme mu půl hodiny před odjezdem léky. O přestávkách dejme pozor, ať nevběhne pod jiná auta. Dejme mu také napít. Ale s jídlem počkejme až dvě hodiny po příjezdu na cílové místo.

Vlak

Na výlet se psem můžeme vyrazit i vlakem. Zde se musíme řídit hlavně konkrétními předpisy. Psovi musíme koupit lístek, mazlíček nesmí zabírat místo na sedačkách, musí mít náhubek a vodítko na krátko. Pokud máme psa v přepravce, nesmíme ji dávat na místo k sezení. Vždy ale záleží na konkrétním dopravci, před odjezdem si nařízení ověřme.

Užitečné tipy na výlet se psem

Abychom si cestování užili, je potřeba dbát na osvědčené rady, které se hodí, když vyrážíme na výlet se psem. Dobrá příprava nám pomůže zvládnout každou situaci.

Nezapomeňme na očkování.

Mějme v zásobě oblíbené granule pro psa, které jsou ideální volbou na cesty a dodají pejskovi potřebnou energii. 

Buďme opatrní na parazity. Obzvlášť klíšťata můžou být na jaře problém. Spolehlivou ochranou jsou antiparazitika jako obojky anebo kapky spot-on.

Zjistěme, která veterinární pohotovost je od místa našeho výletu nejblíže a jaké jsou její kontaktní údaje. Pokud by se pejsek zranil, budeme potřebovat pomoct.

Co vzít s sebou na delší výlety se psem?

► Obojek a vodítko

► Náhubek na cestování dopravními prostředky

► Speciální popruh pro psa na cestu autem

► Hračky

► Vodu a misku na ni

► Obvyklé krmení a misku na něj

► Očkovací průkaz

► Léky, které pes bere

► Pinzeta na vyndávání klíšťat

► Dezinfekce na ošetření ranek

► Pytlíky na uklízení

► Do zahraniční pas od veterináře

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Detoxikace funguje na zdravotní obtíže mnohdy více než léky

pokud detoxikace, tak jedině ostropestřec mariansky a pak probiotika . Tělo se hezky vyčistí a budeš se cítit...

Jak se zbavit jarní alergie?

na tohle pomůžou pouz eléky na alergii. Ale sama jsem alergik a pravidelně beru vitamin C a probiotika. Snažím...

Dobrý kontakt

Agro Hochstaffl, s.r.o.: chov a prodej koní ve stáji Venus v Mysletíně

Upejska.cz: kvalitní krmiva pro psy s vysokým obsahem masa

Aleš Benda – poplatkový lov

Patříte mezi myslivce nebo jste příznivci…

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…