Domov pro vás i vaše děti – jak přizpůsobit bydlení rodině?

img
30. 01. 2020

Správný dětský vývoj je pro mnoho z nás tím nejdůležitějším. Jak přispět ke spokojenosti dítěte vhodným bydlením? Pokud přemýšlíte o přestěhování rodiny do lepšího prostředí, přečtěte si rady, které vám představíme v tomto článku.

Důležitá poloha: město nebo venkov?

Stěhování do vlastního s sebou většinou nese finanční zátěž v podobě bankovní půjčky nebo hypotéky. Proto si vždy dobře rozmyslete zejména lokalitu, ve které si chcete bydlení „do konce života“ pořídit. Pro rodiny s malými dětmi jsou nejvhodnější místa s dobrou občanskou vybaveností. Rodiče ocení blízkost lékařů, školek a škol, hřišť i obchodů s potravinami a oblečením. Pokud je to alespoň trochu možné, chtějte i zahradu. Kromě vaší relaxace a možného pěstování vlastních dobrot se vaše ratolesti budou mít kde do sytosti vyřádit.

Domek na venkovském vzduchu může vypadat romanticky, vždy si ale představte všechny výhody i nevýhody. Nevýhodami může být značná vzdálenost k nejbližšímu lékaři, školce nebo obchodu, nikdy nekončící práce na zahradě i v interiéru a drahé a usilovné vytápění. Zároveň ale budete mít soukromí, více prostoru a případně i dostatečně velkou zahradu.

Dětské království v samostatném pokoji

Možná jste žili v garsonce a nijak vám to nevadilo. Dítě však bude potřebovat vlastní prostor. Místnost, která bude patřit jen jemu. Proto se při rozhlížení po nové nemovitosti snažte naplnit i tento požadavek. Ideální je, pokud mají rodiče i děti své vlastní pokoje, ve kterých budou mít soukromí. Rozmyslete si také možné rozrůstání vaší rodiny – stačil by vám vybraný byt, i kdyby do vaší rodiny nenadále přibyl další člen? Vejdou se do pokojíku i dvě děti, museli byste udělat stavební úpravy, nebo se zase přestěhovat do většího?

Nábytek v barvách superhrdinů

Vybavení bytu se vašim potomkům také musí přizpůsobit. Začíná to už před jejich příchodem na svět – postýlka, přebalovací pult, skříně, ohrádka, bezpečný nábytek, spousty hraček atd. Časem však děti budou potřebovat nový nábytek a další doplňky. Ještě před nástupem do školy by měly mít svůj stůl, kvalitní židli, postel pro dospělé a postupně nejspíš začnou vyžadovat i vlastní mobil a počítač. Při výběru všech těchto prvků domácnosti koukejte hlavně na funkčnost a bezpečnost, pěkný design berte jako plus. Nezapomínejte, že děti mají vlastní vnímání vkusu – barevně přeplácaný superhrdinský stolek může být z vašeho pohledu ohyzdný, ale oddaný fanoušek v podobě vašeho dítěte ho bude milovat.

Spokojený rodič = veselé dítě

I když vždy myslíte jen na dětské dobro, nezapomínejte i na své vlastní potřeby. Dítě může být spokojené i v ne zcela ideálních bytových podmínkách, zato potřebuje klidné rodiče s optimistickou myslí. Pokud vám ke klidu přispěje právě přestěhování, neváhejte. Podle vašeho rozpočtu vyberte nemovitost ve vhodné lokalitě, s ideální velikosti a nakupte do ní funkční vybavení. A hlavně – nezapomeňte ve svém novém domově trávit čas spolu.

Napsat komentář: Domov pro vás i vaše děti – jak přizpůsobit bydlení rodině?

RE: Domov pro vás i vaše děti – jak přizpůsobit bydlení rodině?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.