Výlety s dětmi: Česká republika nabízí tyto přírodní krásy

img
28. 10. 2020

Výlety s dětmi jsou tyto dny téma číslo jedna. S prodlouženým víkendem se naskýtá otázka, kam vlastně vyrazit? Česká republika nabízí v tomto ohledu nevídané možnosti. I přesto, že je kulturní život momentálně utlumen, je možné stále objevovat krásy přírody.

Než vyrazíte na výlety s dětmi, ujasněte si, jak náročné trasy chcete podniknout. Pokud máte doma již odrostlejší ratolesti, máte dveře více otevřené. Avšak i s malými dětičkami je možné poznávat mnoho zajímavého. Inspirujte se.

Výlety s dětmi: Poznejte dechberoucí krásy Šumavy na Medvědí stezce

Pokud jste se ocitli v blízkosti pohoří Šumava, naskýtají se vám úžasné tipy na výlety s dětmi. Vydat se můžete například na Medvědí stezku, díky které spatříte mohutná žulová skaliska prapodivných tvarů, Soutěsku lapků, Perníkovou skálu, nebo třeba Skalní hrad. Okolní přírodou se lze kochat i ze Skalní vyhlídky (dohlédnete až do údolí Vltavy či na Špičák). Celá trasa je dlouhá asi 14 kilometrů a větší děti ji zvládnou bez problémů. Vede od železniční zastávky Ovesná až do Černého Kříže. Poznáte ji podle turistického značení žluté barvy. V případě, že chcete procházku o něco kratší, vydejte se na túru z Jelení směrem do Ovesné (tato trasa je kratší o 7 km).

Čtěte také:

Posílení imunity u dětí? Choďte s nimi ven i v dešti

Výlety s dětmi: Český ráj to napohled z Palackého stezky

Oblast Českého ráje nabízí velmi příjemnou procházku podél řeky Kamenice. Na výlety s dětmi (zejména většími) je jako stvořená. Pokud byste chtěli projít trasu celou, připravte se, že budete mít v nohách až 20 kilometrů. Naučná Palackého stezka začíná na železniční zastávce obce Spálov a pokračuje až do Tanvaldu. Značená je červeně. Po cestě lemované dokonalými přírodními krásami budete míjet například zříceninu hradu Návarov, který pochází až ze 14. století. Za vidění však stojí i Bozkovské dolomitové jeskyně, které jsou dlouhé až jeden kilometr. Veřejnosti je však zpřístupněná pouze část o 350 metrech.

Výlety s dětmi na podzim jsou kouzelné.

Výlety s dětmi: Krátká procházka na Bubovické vodopády

Nacházíte se v okolí Karlštejna a nevíte, kam vyrazit na výlety s dětmi? Jednou s pěkných a kratších procházek je ta směrem na Bubovické vodopády. Ty jsou zejména v podzimním období kouzelné. Cesta je dlouhá asi dva a půl kilometru, a tak by ji měla zvládnou i menší samostatně chodící dítka. Turistická trasa začíná v obci Srbsko a je značená žlutě. Míjet budete dřevěnou Kubrychtovu boudu, která momentálně slouží jako výzkumná stanice chráněné krajinné oblasti. Od tohoto stavení se vydáte po červené trase a zamíříte si to až do obce Svatý Jan pod Skalou. Pro maminky s kočárky ani cyklisty není tento kamenitý terén vhodný. Spoléhejte tedy pouze na své nohy.

Výlety s dětmi: Objevujte taje Křivoklátska podél Leontýniny cesty

Na výlety s dětmi je vhodné i Křivoklátsko. To nabízí příjemné procházky božskou přírodou i bujnými lesy. Jednou z delších červeně značených turistických tras je Leontýnina cesta. Ta je dlouhá zhruba 6 až 7 kilometrů a začíná od hradu Křivoklát a zpět. Zabere vám tak dvě až tři hodinky času. Terén zde není nijak náročný a vesměs se jedná o rovinu. Na procházce natrefíte například na vyhlídku do údolí řeky Berounky, na altán Gloriet, nebo kapli svatého Eustacha, jenž je poutním místem myslivců z Křivoklátska.

Výlety s dětmi: Za pohádkovými bytostmi do Města Albrechtice na sever Moravy

Abychom nezapomněli na výlety s dětmi nejmenšími, je nutné zmínit i překrásnou Pohádkovou stezku ke krtečkově studánce. Délka cesty je do dvou kilometrů a vhodná je i pro maminky s kočárky. Začíná u kapličky na rozcestí mezi Městem Albrechtice, Biskupice a Piskořov. Na této trase se rozhodně nudit nebudete. Je lemovaná dokonalými dřevěnými sochami, které vyobrazují pohádkové postavičky (trpaslíky, žabího prince, nebo třeba Bludičku). A završením celé procházky je samozřejmě návštěva krtečka a jeho studánky. Vaše malé ratolesti budou plné dojmů.

Autor článku: Iveta BerezkinováNapsat komentář: Výlety s dětmi: Česká republika nabízí tyto přírodní krásy

RE: Výlety s dětmi: Česká republika nabízí tyto přírodní krásy

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.