Babí léto ve znamení kultury. Vyrazte s rodinou za dobrodružnými zážitky

img
29. 08. 2022

Babí léto je za dveřmi! Nesmutněte tedy, že jsou prázdniny u konce a vyrazte společně s rodinou za dalšími hezkými zážitky! Září je plné nezapomenutelných akcí, které děti zas na chvíli přenesou do volných dní. Vyrazit můžete třeba hned první zářijový víkend! Na co se můžete těšit?

I když meteorologové neslibují bůhví jak krásné počasí na začátek září, můžete si i přesto užít zajímavé okamžiky se svými ratolestmi. Zavítejte s námi za kulturou! Inspirujte se a cestujte do různých koutů republiky, stojí to za to!

Babí léto na zámku Třeboň: Nechte se okouzlit lego výstavou

Akce „LEGO pod zámkem“ aktuálně běží od 27. července, avšak končí až 6. září. Tak honem na výstavu v zámecké galerii Třeboň, ať to nepropásnete! Otevřeno mají denně od 10:00 do 16:00. Vstupné se platí 45 Kč, a to snížené pak 30 Kč. Babí léto si však můžete s rodinou užít nejen na avizované výstavě, ale i v rámci procházky po Jihočeském kraji. Třeboňsko má vskutku co nabídnout! A když vás přepadne velký hlad, zajeďte si třeba do proslulé rybí restaurace Šupina a Šupinka v Třeboni, kde mají jen samé dobroty!

Čtěte také:

Nejkrásnější zámky v Čechách a jejich tajemná minulost

Pohádkové babí léto na zámku Lysice

Ještě během celého září 2022 je možné zavítat na netradiční prohlídku na zámek Lysice do Jihomoravského kraje! Takto strávené babí léto se bude líbit i vám. Pokud jsou vaše dítka pohádkovými nadšenci, mohou se zde pokochat kostýmy, které měli herci oblečené v rámci natáčení pohádek Království potoků a O pokladech. Právě na lysickém zámku tyto snímky spatřily světlo světa v letech 2005 a 2012. Vstupné je možné zakoupit i online na webových stránkách zámku a pro dospělé činí 170 Kč. Děti (6 až 17 let) mají vstup za sníženou sazbu 70 Kč, stejně tak ZTP, mládež (18 až 24 let) a senioři (+ 65 let), a to za 140 Kč. Děti do 5 let mají vstupné zdarma.

Babí léto a putování do středověku v Žebráku

Máte doma malé nadšence do historie? Potom se jim bude zamlouvat putovní výstava zaměřená na středověk, kterou lze navštívit v Městském muzeu v Žebráku (Středočeský kraj). Vidět tu můžete v termínu od 2. 7. do 2. 10. 2022 například středověké deskové a míčové hry. Pro akční jedince je možnost si konkrétní hry také vyzkoušet. Otevřeno zde mají pouze o víkendu od 9:00 do 17:00. Tak neváhejte a vyrazte se o babím létu sebevzdělat a pohrát si jako za dob minulých! Rodinné vstupné v muzeu vyjde na 90 Kč. A ještě jedno malé doporučení – až si středověkou výstavu prohlédnete, neopomeňte návštěvu zříceniny státního hradu Žebrák!

Prohlédněte si zebry v rámci večerní safari projížďky ve Dvoře Králové!

Babí léto v uměleckém duchu s pískovými sochami

Obdivovali jste vždycky ty lidi, kteří jsou v jakémkoliv směru nadaní? Potom společně s dětmi zavítejte do města Písek, kde můžete vidět v termínu od 1. 7. do 30. 11. 2022 pískové sochy (akce byla prodloužena)! Konkrétně jsou postaveny na náplavce řeky Otavy u kamenného mostu a jsou monumentální. A když vám o babím létu vyjde počasí, stojí za prohlídku u samotné město Písek. Mimochodem, věděli jste, že tamější kamenný most je nejstarší v Čechách? Jeho vznik se datuje do poloviny 13. století.

Babí léto jako v Africe na safari

Přeneste se spolu s dětmi do afrických končin za soumraku v rámci v Královédvorské ZOO. Od 1. 7. do 30. 9. 2022 zde můžete zažít večerní safari. Takové babí léto jste ještě nezažili! Organizátoři vás naloží do tzv. safaribusů a provezou potemnělou přírodou mezi stády zeber, žiraf nebo třeba antilop. Samozřejmě spatříte i jiná divoká zvířata. Odjezdy během září jsou pouze pátky a soboty od večerního vchodu ZOO ve Dvoře Králové v čase 20:00 a 21:00. Těšit se můžete na padesát minut komentované safari prohlídky.

Autor článku: Iveta ReinischNapsat komentář: Babí léto ve znamení kultury. Vyrazte s rodinou za dobrodružnými zážitky

RE: Babí léto ve znamení kultury. Vyrazte s rodinou za dobrodružnými zážitky

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.