Zoologické zahrady v Česku: Jaké jsou ty nejzajímavější?

img
19. 04. 2021

Zoologické zahrady se opět otevřely veřejnosti, a tak je nasnadě zapátrat po těch nejzajímavějších v České republice. A že dá práci vybrat jen pár z nich. V tuzemsku se totiž nachází nespočet ZOO, které vás uchvátí už na první pohled. A hlavně děti z nich budou jako očarované! Pojďme tedy na exkurzi.

Pokud si chcete odnést opravdu nezapomenutelné zážitky v rámci návštěvy zoologické zahrady, určitě byste neměli opomenout třeba Safari Park Dvůr Králové. Jako v pohádce si pak budete připadat v ZOO Zlín, která se může pyšnit nejen mnoha expozicemi se zvířaty, ale také pozoruhodným zámkem Lešná. A jaké další ZOO stojí za návštěvu? To se dozvíte níže.

Zoologické zahrady v Česku: Safari Park Dvůr Králové

Mezi fascinující zoologické zahrady v Česku patří rozhodně Safari Park Dvůr Králové. Jeho historie vás zavede až do čtyřicátých let minulého století. Právě v roce 1946 bylo toto úchvatné místo založeno. Ovšem prvním návštěvníkům se otevřelo až o 43 let později. Mezitím provozovatel Safari Parku Dvůr Králové Josef Vágner pečlivě budoval plnohodnotné prostory pro exotická zvířata. Samo o sobě mluví i to, že dvorská ZOO byla prohlášena v roce 2016 národní kulturní památkou. Když do Dvora Králové zavítáte, budete si připadat jako na skutečném africkém kontinentu. Obdivovat zde můžete z terénního automobilu žirafy, nosorožce, slony, lvy, lvice, hyeny, zebry, nebo třeba pakoně. Všechna tato zvířata kolem vás budou pobíhat volně. Nynější provozovatelé dokonce umožňují přespání v bungalovech, z kterých budete mít divou zvěř téměř coby kamenem dohodil. Plné vstupné pro jednotlivce zde stojí 95 korun. Děti do tří let pak mají vstup zdarma. Více informací získáte ZDE.

Čtěte také:

Jarní výlety se psem, které budou bavit nás i mazlíčka. Kam na výlet se psem?

Zoologické zahrady v Česku: ZOO Zlín alias Zoo Lešná

ZOO Zlín patří mezi zoologické zahrady doslova unikátní. Expozice se zvířaty totiž obklopují nádherný zámek Lešná. Je tu tedy na co koukat. Ne nadarmo se toto místo řadí mezi druhé nejoblíbenější svého druhu. Každý rok sem údajně zavítá téměř 600 tisíc lidí. Těšit se při návštěvě můžete na expozici africkou, asijskou, americkou anebo australskou. Romantické duše se pak mohou kochat zahradami v zámeckém okolí nebo roztodivnými rostlinkami v botanickém úseku. Cena vstupenky pro dospělého je stanovena na 160 kč, pro seniora na 130 kč a pro dítě do 15 let na 100 kč. Momentálně je možné vstupné zakoupit i online. Více informací o této krásné zoologické zahradě naleznete ZDE.

V rámci návštěvy zoologické zahrady můžete obdivovat i pestrobarevné papoušky.

Zoologické zahrady v Česku: ZOO Praha

Mnoho skvělých zážitků si odnesete i z návštěvy zoologické zahrady v Praze. Tohle místo patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších v tuzemsku. Poprvé se brána ZOO Praha otevřela veřejnosti roku 1931. Jedná se tak o jednu z nejstarších zoologických zahrad u nás. A jaké že to zde můžete objevovat expozice? Za vidění rozhodně stojí Údolí slonů, Rákosův pavilon s papoušky, nebo třeba Ptačí mokřady a Vodní svět s opičími ostrovy. Prohlídka rozsáhlé pražské ZOO vám zabere někdy i několik hodin, pokud tedy budete chtít zavítat do většiny zákoutí. Proto se bude hodit i svačina. Pokud si ji zapomenete vzít z domova, nemusíte si vlastně vůbec zoufat. V areálu totiž naleznete i stánky s potravinami, pitím nebo nápojové automaty. Vstupné do areálu zoologické zahrady stojí pro dospělé 250 korun a pro děti 200 korun. Více informací můžete dohledat ZDE.

Zoologické zahrady v Česku: ZOO Plzeň

Historie zoologické zahrady v Plzni sahá až do dvacátých let minulého století. Toto místo se tak řadí mezi druhé nejstarší v tuzemsku. Úplně první zprovoznění ZOO se datuje do roku 1926 (tehdy sídlila v městské části Doudlevce). O 37 let se pak otevřela plzeňská ZOO veřejnosti v novém kabátě a přesídlila na Lochotín. Na 21 hektarech se dnes můžete kochat například expozicí krokodýlů, želv, varanů anebo nejrůznějších druhů opic a opiček. To ale není zdaleka všechno. Za vidění stojí i tučňáci, které chovatelé krmí z ruky přímo před návštěvníky. K ZOO pak přísluší i DinoPark, který pobaví hlavně ty nejmenší. Děti se zde mohou přiučit různým druhům dinosaurů, a dokonce si na ně mohou i sáhnout. Leckteré napodobeniny v podobě soch dokonce vydávají i hrůzné zvuky a pohybují se, a tak jsou i poměrně autentické. A jaké je vstupné? Pro dospělého činí aktuálně 170 korun a pro dítě od 3 do 15 let 120 korun. Pro více informací můžete zapátrat ZDE.

Autor článku: Iveta Berezkinová



Napsat komentář: Zoologické zahrady v Česku: Jaké jsou ty nejzajímavější?

RE: Zoologické zahrady v Česku: Jaké jsou ty nejzajímavější?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.