Hlavička

Kam v Česku vyjet s dětmi na podzimní prázdniny? 7 tipů, které vaše děti ohromí!

23. 10. 2017

Podzimní prázdniny 2017 připadají na čtvrtek a pátek před státním svátkem 28. října 2017. Děti mohou na dva dny opustit školní lavice a vydají se s rodiči na prodloužený víkend. Čtyři dny volna vybízejí k zajímavým výletům po celé České republice. Často je nutné program přizpůsobit aktuálnímu počasí, a proto se vyplatí připravit si několik variant. Někomu vyhovuje klidné odpoledne na zámku plného historie, jinému zase aktivně strávený den na kole nebo procházkou v horách. Otázku kam s dětmi na podzimní prázdniny si pokládá mnoho rodičů, kteří by mohli najít inspiraci v našem článku. 

jižní Morava: Slavkov u Brna připomíná slavnou bitvu

Nejznámější je Slavkov u Brna především velkou bitvou tří císařů, která se nedaleko města odehrála v roce 1805. Na místě se nachází 26 metrů vysoká čtvercová budova, která slouží jako muzeum a památník desítkám tisícům padlých vojáků. Mohylu míru zdobí čtyři ženské sochy připomínající válčící země - Francii, Rakousko, Rusko a Moravu. V srdci samotného města Slavkov mohou turisté vidět barokní slavkovský zámek s expozicí věnovanou Napoleonovi.

Ostravsko: Cyklostezky protáhnou celé rodině pořádně nohy

Kvalitní značení, upravená cesta a zákaz vjezdu vozidlům charakterizují nejlepší cyklostezky v Česku. Podzimní prázdniny mohou rodiče s dětmi strávit vyjížďkou například do moravskoslezských Beskyd. Přímo z Ostravy vede příjemná cesta podél řeky Ostravice přes město Frýdek-Místek, až do majestátných hor. Internetové servery obvykle nabízejí vhodné trasy i se zobrazením obtížných převýšení a celkové délky trasy. Obdobnou variantou je také cyklostezka do pohoří Jeseníků ze slezského města Kravaře do Krnova. Poblíž každé trasy je vždy možné zajistit ubytování a rozdělit si tak náročné šlapání do několika dní.

severní Morava: Podzimní prázdniny mohou rodiny prožít v jeskyních

Rozsáhlý komplex jeskyní v Moravském krasu láká svými tajemnými zákoutími. Nejznámější jsou tamní Punkevní jeskyně s proslavenou propastí Macocha, která je součástí krasového kaňonu Pustý žleb. Při špatném počasí mohou právě jeskyně poskytnout vhodné útočiště, protože se v nich celoročně drží stálá teplota. Zajímavým zážitkem může být také plavba na elektrických lodičkách po podzemní říčce. Několik stovek metrů dlouhé chodby a zajímavé speleologické úkazy poskytují celodenní zajímavou zábavu pro celou rodinu.

Celý článek na téma Sloupsko-šošůvské jeskyně najdete tady. 

Středočeský kraj vyřeší, kam s dětmi na podzimní prázdniny

Téměř na každém hradu nebo zámku mají prohlídky a expozice, kdy návštěvníky provází bílá paní nebo hradní rytíř. Před zamýšleným výletem by turisté měli zkontrolovat otevírací dobu, která se často s koncem letních prázdnin mění. Někdy ale nudná historická přednáška na hradě nebo zámku nemusí být pro děti tou největší zábavou. Zámek Loučeň na Nymbursku rozhodně tomuto popisu neodpovídá. V zámeckém parku se totiž nachází unikátní labyrintárium, které čítá jedenáct labyrintů a bludišť v šestnáctihektarovém zámeckém parku se spoustou exotických stromů. Kromě netradiční zábavy pro děti poskytují bludiště i něco navíc pro dospělé. Podle starých Keltů labyrinty dobíjejí životní energii a disponují léčivou silou. Kromě klasických bludišť s vysokými keři v areálu mohou návštěvníci vidět bludiště pískovcové, písmenkové nebo prstové.

Praha: Pohádky o hvězdách jako tip na podzimní prázdniny

Hvězdná obloha fascinuje lidstvo od pradávna, ale v dnešní době kvůli svitu měst ani nevidíme krásu, která se v noci odkrývá nad našimi hlavami. V planetáriu dokážou odborníci zábavnou formou vysvětlit některé známé vesmírné úkazy. Kromě přednášek představují také různý program pro nejmenší děti, ke kterému patří pohádky o kometách a hvězdách. Výhodou tohoto výletu je snadná dostupnost, jelikož planetária se nacházejí v každém větším městě. Pražské planetárium je otevřeno od půl jedenácté do osmi hodin večer.

Nymbursko: Školní prázdniny jako z jiného světa v Parku Mirakulum

Mirakulum je rodinný park pro všechny věkové kategorie. Každá atrakce vyzývá děti k prozkoumání. Ve vodním světě si děti mohou hrát s vodou, stavět hráze a budovat tůně. V další části na návštěvníky čekají nezbedné kyblíky s vodou, které se pomalu naplňují a nikdo neví, který na něj může zrovna převrhnout. Součástí areálu je velký dřevěný hrad s průlezkami, trampolíny, lanové centrum nebo malé zoo. Rodiče jistě a zvláště tatínkové jistě ocení tankodrom, který mohou při cestě do Parku navštívit. Obě atrakce jsou spojeny historickou úzkokolejnou tratí, po které jezdí parní lokomotivy.

Znojemsko: Prohlídky podzemí zpestří podzimní prázdniny

Největší systém sklepů a podzemních chodeb měří téměř 27 kilometrů a rozkládá se ve čtyřech patrech. Při čtrnácti zastaveních na základní trase si návštěvníci prohlédnou rakve s kostlivci, mučící nástroje, ale také atrakci modlícího se mnicha a skřety. Dlouhé tunely používali lidé už ve středověku, kdy se do nich uchylovali za dob války. Pro zájemce jsou připraveny také adrenalinové trasy, na kterých se návštěvníci dostanou do úzkých prostor a malých průlezů. V katakombách je po celý rok stálá teplota, a to díky až jedenáctimetrové hloubce.

Tak už víte, kam vyrazit na podzimní prázdniny 2017? Jeden z našich tipů vaše děti jistě ohromí. Tak si školní prázdniny užijte v prostředí rodiny a nejbližších. 


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Propolisový nosní sprej PROPOLAID 20ml

Nosní sprej Složení: čištěná voda, chlorid sodný, dihydrogenfosforečnan…

Cena: 96 Kč  129 Kč 

RIGENFORTE kapsle pro růst vlasů 30ks

Doplněk stravy na vlasy, výživu pokožky a nehty s Biotinaxem, vitamíny,…

Cena: 172 Kč  212 Kč 

Glycerin čistý přírodní 150ml Ayumi

100% čistá a přírodní hydratace těla Kožní výhody glycerinu: hluboce…

Cena: 180 Kč  239 Kč 

C-KOMPLEX Formula 1000, 60tbl. VH

Postupné uvolňování, se šípky a echinaceou Vitamin C pro přirozenou imunitu,…

Cena: 109 Kč  159 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Dobrý kontakt k tématu

Obec Křelovice

Obec Křelovice u Plzně

Křelovice jsou malou obcí nacházející se na západě Čech. I když má obec jen 241 obyvatel, pyšní se bohatým občanským životem....

IMG_20921-590x590

Město Dolní Bousov, Český ráj

Dolní Bousov je město ležící v bezprostřední blízkosti jedné z nejvyhledávanějších tuzemských turistických oblastí...

clunek

Obec Člunek v přírodním parku Česká Kanada

Obec Člunek se nachází v Jihočeském kraji přibližně 9 kilometrů jihovýchodně od Jindřichova Hradce....

Obec Dolní Životice je ideálním místem pro rodinné výlety

Obec Dolní Životice se nachází nedaleko Opavy. Skládá se ze dvou částí – osada...

Dům dětí a mládeže Blovice: Budeme vás bavit!

Nuda? Kdo někdy navštívil Dům dětí a mládeže Blovice v Plzni, toto slovo už ve svém slovníku...

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte