Podzimní prázdniny 2022 a nejzajímavější akce pro děti i dospělé

img
26. 10. 2022

Podzimní prázdniny 2022 trvají od 26. do 30. října. Je tedy na čase zapátrat po zajímavých akcích a vyrazit na rodinný výlet, který promění volné dny v něco nezapomenutelného! Vybírejte mezi šesti tipy, které jsme si pro vás přichystali. Bavit se budou i dospělí, přesvědčte se!

Na letošní podzimní prázdniny má dokonce vyjít krásné a celkem teplé počasí, které není tak úplně tradiční koncem měsíce října. Meteorologové zatím předpovídají teploty kolem 18 až 19 °C a polojasnou oblohu. Je tedy na čase vyrazit za dobrodružstvím…

Podzimní prázdniny v Centru Babylon Liberec

Pokud se nacházíte blízko Libereckého kraje, vydejte se během podzimních prázdnin do Libereckého Centra Babylon, které nabídne v termínu od 28. do 29. října 2022 zábavní program pro ty nejmenší. V pátek se můžete těšit například na divadelně ztvárněnou podzimní pohádku o ježkovi. Odpoledne si pak s dětmi můžete zatančit nebo zazpívat při příjemné muzice. A možná také něco vyhrajete, když se zúčastníte nějaké té soutěže. Následující den, tj. v sobotu, na vás pak čeká od tří odpoledne ta pravá Halloweenská party! Už máte připravený strašidelný převlek a vydlabanou hrozivou dýni? Vstup je na akci ZDARMA.

Čtěte také:

Proč je snídaně pro děti tak důležitá a jaká by měla být?

Podzimní prázdniny na zámku Benešov nad Ploučnicí

Během podzimních prázdnin můžete navštívit (ještě před koncem sezóny) několik zajímavých hradů a zámků v Česku! Například státní zámek Benešov nad Ploučnicí nabídne prima rodinnou akci s názvem „Na zámku straší“ pro ty, kteří mají pro strach uděláno! Ta se bude konat v pátek 28. října 2022 od 17:00 do 20:00 – sraz je u velké brány u Horního zámku. Přijít můžete i ve svém vlastním strašidelném převleku, lépe tak zapadnete mezi strašidelné bytosti, které se vám v místě budou zjevovat na každém kroku. Užít si budete moct i světelnou show, malování na obličej či pestrý výběr zajímavých soutěží o ceny. Vstupné stojí 70 Kč na osobu a lze jej zakoupit i online. Odkaz na e-shop naleznete na webu státního zámku Benešov nad Ploučnicí.

Podzimní prázdniny na hradu a zámku Frýdlant

Ještě chvíli zůstaneme, u již zmíněných hradů a zámků – jedním z nich je i Frýdlant v Libereckém kraji. Zde se odehraje dne 29. 10. 2022 „Strašidelná noc“ pro děti i dospělé. Prohlídky hradu a zámku jsou umožněny pro děti a mládež od 6 do 17 let v čase 18:00 až 19:00 za 40 Kč, děti do pěti let mají vstup zdarma. Dospělí pak zaplatí jako doprovod 110 Kč/os. Program je však připraven i čistě pro dospělé – strašidelnou prohlídku si mohou užít od osmi do desíti večer za 200 Kč na osobu. Tak seberte odvahu a vyrazte za netradičním zážitkem během podzimních prázdnin!

Pokud zavítáte během podzimních prázdnin do Prahy, nezapomeňte se pokochat historickým centrem!

Podzimní prázdniny na zámku Loučeň

S historickými památkami se však zdaleka neloučíme – na zámku Loučeň si užijete doslova „čoko hodování“! Ve dnech 26. až 30. října se tu totiž koná akce s názvem „Čokoládové podzimní prázdniny“. Vstupné je pro děti zdarma – platí se pouze tzv. čoko příplatek 60 Kč/1 dítě za zkonzumované dobroty. Během fascinující prohlídky zámku tak ochutnáte s rodinou ty nejlepší čokolády, jejichž producentem je např. Mexiko, Nová Guinea anebo třeba Ghana. K chuti pak přijdou i výtečné české pralinky! Už se vám sbíhají sliny? Tak se nenechte přemlouvat a rozjeďte se do Středočeského kraje… TIP: termín prohlídky po obědě je nejspíš žádoucí.

Podzimní prázdniny v Botanické zahradě Praha

I když je Halloween populárním svátkem zejména v USA, oblíbili si ho i Češi! Oslavte jej třeba v Botanické zahradě v Praze, kde se uskuteční dne 30. října 2022 od 13:00 do 19:00 velmi pestrá akce pro děti i dospělé. S ratolestmi si zde budete moct vydlabat a vyrobit strašidelnou dýni, opéct si voňavý špekáček na ohni, nebo si prostě jen zatančit na pohodovou hudbu. Vítaný je strašidelný halloweenský převlek jak u těch nejmenších, tak i u dospělých. Rodinné vstupné vás zde vyjde na 250 Kč (dítě samostatně pak na 45 Kč a dospělý na 100 kč). Podzimní prázdniny v tomto duchu se vám budou moc líbit!

Podzimní prázdniny v Praze na Prague Car Festival

Jste fandové do automobilů a motocyklů, nevyjímaje dětmi? Potom si zasloužíte užít podzimní prázdniny na Prague Car Festivalu! Tady bude nejedno klukovské srdce potěšeno. Ve dnech 29. až 30. října 2022 od 10:00 do 17:00 můžete v PVA EXPO PRAHA Letňany obdivovat i historické motoristické kousky. Dítka si v jedné ze zón budou moci dokonce postavit auta z lega! Program akce je však nabitý až k prasknutí pro malé i velké, proto neváhejte a zavítejte sem. Jednodenní vstupné pro dospělého stojí při nákupu online 300 Kč, při nákupu na místě 400 Kč. Pro děti do 120 cm je zdarma a pro děti a mladistvé do 18 let (nad 120 cm) stojí 250 Kč.

Autor článku: Iveta ReinischNapsat komentář: Podzimní prázdniny 2022 a nejzajímavější akce pro děti i dospělé

RE: Podzimní prázdniny 2022 a nejzajímavější akce pro děti i dospělé

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.