Podzimní akce v Česku pro celou rodinu: Jakým výletem přivítáte podzimní rovnodennost?

img
19. 09. 2023

Zajímavé podzimní akce pro jednotlivce i rodiny s dětmi můžete najít v podstatě po celém Česku. Vypravte se na výlet třeba 23. 9. 2023, kdy začíná podzimní rovnodennost a užijte si mnoho veselí a zábavy! Přinášíme vám inspiraci ze všech koutů republiky.

Ať už jde o příjemnou hudbu, sportovní aktivity, fascinující řemeslné trhy anebo gurmánská společenská setkání, vždy se skvěle pobavíte. Využijte ještě poslední teplé sluneční paprsky, vydejte se za dobrodružstvím na podzimní akce a ochutnejte u toho třeba proslulý burčák či sezónní potraviny!

Podzimní akce v Česku: Svatováclavské slavnosti v Telči (Kraj Vysočina)

Pokud máte děti, jistě se budou ohromně bavit na Svatováclavských slavnostech v Telči (kraj Vysočina). Ty se konají 23. 9. 2023 od 10:00 dopoledne na tamějším náměstí Zachariáše z Hradce a budou plné dobových kostýmů či tradic. Historicky laděná podzimní akce nabídne jak řemeslné trhy, tak např. středověké lidové tance. Ty nejmenší pak zaujme pohádka Pražské pověsti. K poslechu bude hrát od 16:00 hodin kapela JIP Band a ani hladovci/žíznivci nepřijdou zkrátka – občerstvení zde také najdete. Pro více informací navštivte webové stránky města Telč.

Čtěte také:

Cestování s dětmi. Jak je efektivně zabavit?

Podzimní akce v Česku: Velkožernosecké vinobraní (Ústecký kraj)

Že neznáte obec Velké Žernoseky v Ústeckém kraji? Pak to napravte a vydejte se sami či s ratolestmi na tamější velkolepé vinobraní, které se odehraje v sobotu 23. září 2023 od cca 10:30. Právě v tento čas zahájí zábavu kapela Walda Matuška Revival, na kterou naváže mužské vokální kvinteto. Během dne pak návštěvníky potěší historický průvod, pouťové atrakce, řemeslné stánky a pestré občerstvení v kulturním domě. Pro nejmenší bude v místě k dispozici i dětská scéna (divadelní představení). A kdo vydrží, dočká se kolem 21:00 i ohňostroje u přívozu. Tato podzimní akce je zpoplatněna pouze pro dospělé a ZTP + studenty (100 Kč a 50 Kč). Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Podzimní akce v Česku: Burčákobraní na nádvoří zámku Hlučín (Moravskoslezský kraj)

Pohybujete se kolem Moravskoslezského kraje? Potom dejte dne 23. 9. 2023 od 14 do 18 hodin šanci podzimní akci s názvem Burčákobraní. Ta se koná na nádvoří zámku Hlučín a nabídne celou řadu veselých zážitků – mezi ně lze zařadit třeba představení kejklířů, žongléřů, komediantů či šermířů. Příjemnou atmosféru ovšem doplní i bujaré písně středověku a jiná pohodová hudba. A neodmyslitelný bude samozřejmě na akci burčák – nezapomeňte ochutnat u tamějších stánkařů několik vzorků!

K podzimu neodmyslitelně patří i vinobraní a burčákobraní - vydejte se s přáteli za veselím a degustací!

Podzimní akce v Česku: Bezvěrovský medový jarmark (Plzeňský kraj)

V obci Bezvěrov v Plzeňském kraji budou ve svém živlu především milovníci včelařství, medu či perníčků. Bezvěrovský medový jarmark konající se 23. 9. 2023 od 10 hodin však nabídne mnohem více dobrot! Ochutnat budete moct například farmářské sýry a masné výrobky, čerstvé „domácí“ ovoce, voňavé pečivo nebo ryby a další pochutiny. Jako suvenýr si pak budete moct zakoupit výrobek ze dřeva, keramiky či skla. K dostání ovšem budou i knihy, svíčky a textil. Příslušné stánky naleznete poblíž silnice Plzeň – Karlovy Vary. Podzimní akci na Plzeňsku doplní živá hudba (harmonikáře a flašinetářky), divadélko pro děti anebo také dílny s mnoha zajímavými produkty.

Podzimní akce v Česku: Letňanský sportovní festival (Praha)

Vybrané podzimní akce uzavřeme tipem z hlavního města Prahy, který se bude zamlouvat hlavně aktivním rodinám s dětmi. Pakliže jste všichni sportovně založení, anebo si prostě chcete protáhnout tělo, zasoutěžit, dobře najíst a užít si spoustu zábavy i hudby, vsaďte v sobotu 23. 9. 2023 na Letňanský sportovní festival – vstup je zdarma. Akce se pak koná v Lesoparku Letňany od ranních hodin do pozdního odpoledne (cca od 8:00 do 17:00) a nabídne krom jiného i ukázky netradičních sportů a zajímavých workshopů.

Autor článku: Iveta ReinischNapsat komentář: Podzimní akce v Česku pro celou rodinu: Jakým výletem přivítáte podzimní rovnodennost?

RE: Podzimní akce v Česku pro celou rodinu: Jakým výletem přivítáte podzimní rovnodennost?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.