Sedlec: vinařská obec nedaleko Mikulova

Patříte mezi milovníky vína a rádi čas od času zavítáte do vinařské oblasti? Pak navštivte obec Sedlec v okrese Břeclav, která leží v Mikulovské vinařské podoblasti. V současné době žije v obci přes 860 stálých obyvatel. Sedlec leží v nadmořské výšce 187 metrů a rozkládá se na ploše 2078 hektarů. Vyznačuje se dobrou dopravní dostupností, občanskou vybaveností a řadou zajímavých míst a památek, které každoročně přilákají mnoho turistů.

Zajímavé památky v obci Sedlec

Při toulkách po jižní Moravě zavítejte do obce Sedlec u Mikulova a navštivte řadu zajímavých historických památek. Za zmínku stojí například kostel svatého Víta, který je chráněn jako kulturní památka České republiky. Vzácnou památkou kostela je zejména varhanní skříň se zlacenou barokní řezbou z konce 18. století.

V areálu Tichého ostrova na západním okraji Sedlece se pak nachází letohrádek Portz, který na počátku 17. století nechal postavit kardinál Dietrichstein. V obci se dále nachází sirné lázně, jejichž historie se píše už od roku 1362. Obdivovatelé sakrálních památek se pak musí podívat i na dvě sochy sv. Jana Nepomuckého, které měly pravděpodobně ochraňovat obec z východní i západní strany.

Objevte krásu přírody kolem Mikulova

Obec Sedlec a další vesnice kolem Mikulova jsou mezi turisty vyhledávané nejen pro pěstování vinné révy, ale také krásnou přírodu, které se nachází v bezprostředním okolí. Sedlec leží na území chráněné krajinné oblasti Pálava a biosférické rezervace Dolní Morava pod záštitou UNESCO. Nejcennější moravskou lokalitou slanomilných rostlin je Slanisko u Nesytu. Mezi krásné přírodní památky pak patří například ptačí oblast Lednické rybníky, skalky nebo soutok tří potoků – Včelínku, Mlýnského a Mušlovského.

Dobrá občanská vybavenost a možnost ubytování

Sedlec se pyšní dobrou občanskou vybaveností, kterou oceňují jak místní obyvatelé, tak návštěvníci. V obci je k dispozici pošta, prodejna potravin, restaurace, ZOO park Sedlec a řada ubytovacích zařízení. Máte tak jedinečnou příležitost strávit dovolenou s rodinou nebo známými v jedné z překrásných vinařských oblastí na jižní Moravě nedaleko Mikulova.

Město Ralsko v CHKO Kokořínsko

Ralsko čp. 701, 471 24 Ralsko - Kuřívody
+420 602 440 383
Město Ralsko ležící téměř na hranici CHKO Kokořínsko – Máchův kraj je turisticky oblíbenou destinací. Samo o sobě totiž nabízí hned několik zajímavostí i památek a je skvělým výchozím bodem pro veškeré výlety po Kokořínsku. Ať už se chystáte navštívit Máchovo jezero, Bezděz nebo třeba Hradčanské stěny, právě město Ralsko vám nabídne velmi pohodlné zázemí.  Město Ralsko – CHKO Kokořínsko – Bezděz – Máchovo jezero

Obec Němčice, okr. Mladá Boleslav

okr. Mladá Boleslav, 294 42 Němčice
+420 723 468 619
Němčice u Mladé Boleslavi Průmyslové město Mladá Boleslav, známé především jako sídlo automobilky Škoda, je obklopeno řadou malých malebných obcí. Mezi ně patří i obec Němčice, nacházející se ve Středočeském kraji přibližně 8 kilometrů jižně od zmiňované Boleslavi. V současné době bydlí v obci přibližně 200 obyvatel.  

Obec Ouběnice

262 12 Ouběnice
+420 603 464 039
kontakty: +420 603 464 039, +420 607 022 499 adresa: Ouběnice 49, 263 01 Ouběnice email: ou.oubenice@centrum.cz web: www.oubenice.eu popis: Obec Ouběnice se rozkládá ve Středočeském kraji v okrese Příbram, přibližně 7 km jižně od města Dobříš. Obec se skládá z několika místních částí, jsou to Ouběnice, oddělené říčkou Kocábou od osady Chaloupky, a Ostrov u Ouběnic. Společná katastrální plocha činí 446 hektarů, na kterých žije přibližně 231 obyvatel. V okolí Ouběnic naleznete krásné lesy a rybníky, kde se můžete věnovat jak aktivnímu tak pasivnímu odpočinku. Zajímavosti naší obce a blízkého okolí: poblíž osady Chaloupky se nachází významné archeologické naleziště, které potěší každého milovníka historie. Motokrosový areál na Kocábě, kde se každoročně konají setkání motorkářů (Motoorání) a závody v trialu, jelení farma.. Spolky v naší obci: Sbor dobrovolných hasičů, Český rybářský svaz, Český červený kříž.. Sportovní vyžití: nohejbalové hřiště, Motokrosový areál na Kocábě. Místní části: Ostrov u Ouběnic, osada Chaloupky.

Obec Teplička v CHKO Slavkovský les

Teplička čp. 40, 364 64 Teplička
+420 607 673 858
Obec Teplička u Karlových Varů Obec Teplička je malá vesnička v údolí řeky Teplá nedaleko od města Karlovy Vary. Rozkládá se na území CHKO Slavkovský les a okolní krásná příroda láká mnohé chataře i turisty. Řeka a místní rybník jsou zase rájem rybářů. I přes nevelký počet obyvatel ve vesnici panuje čilý společenský život, o který se starají různé spolky a kluby. 

Nejlepší sirupy do kávy si vyrobíte sami doma a za pár korun

No, pro mne je káva KÁVA a měla by i kávou zůstat, tj. s čistou chutí a vůní kávy. A že cukr do kávy nepatří? ...

Entezopatie

Dobrý den p. Jano jsem na tom stejně, bolesti,které mám snad všude. Jak jste vy na tom ?Příspěvek je starý 4 r...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/