Obec Křelovice u Plzně

Křelovice jsou malou obcí nacházející se na západě Čech. I když má obec jen 241 obyvatel, pyšní se bohatým občanským životem. Obec je obklopena krásnou přírodou a leží pouhých 20 km od krajského města Plzeň, nedaleko je také významné historické město Stříbro. Malá obec Křelovice u Plzně je klidným místem s historickými památkami i mnoha kulturními akcemi.

Fotbalový tým, sbor hasičů i pravidelné kulturní akce v obci Křelovice

V Křelovicích funguje hned několik spolků s dlouholetou tradicí. Sportovní aktivity a pravidelná víkendová utkání tamní ligy nabízí fotbalový oddíl TJ Jiskra Křelovice. Děti i dospělí si ve volném čase mohou zahrát fotbal na hřišti nebo fandit při zápasech. Děti v obci hojně využívají oblíbené dětské hřiště, kde si mohou hrát. Spolkový život zastupuje sbor dobrovolných hasičů. Tradiční spolek zajišťuje požární ochranu v obci a zároveň pořádá pohárové soutěže v hasičském sportu.

Památník obětem 1. světové války a kaple

V obci se nachází i historické a kulturní památky, které stojí za návštěvu. Významným místem je památník obětí 1. světové války nebo kaple sv. Antonína Paduánského v Pakoslavi. Obec pravidelně pořádá dětské dny, vítání občánků nebo oslavy Mezinárodního dne žen. Křelovice mají také vlastní knihovnu s veřejným internetem nebo restaurační zařízení.

V blízkosti Křelovic zřícenina hradu nebo lázně

Obec Křelovice obklopuje mnoho přírodních i historických památek, kam se můžete vydat na výlet. V blízkosti se nachází zříceniny hradu Gutštejn. Původně gotický hrad pochází ze 14. století a Gutštejnové ho obývali až do poloviny 18. století. Za relaxací a odpočinkem lze zajet do Konstatinových Lázní. Tamní lázně se specializují na poruchy kardiovaskulárního oběhu. Minerální vody z Kostantinových Lázní mají největší obsah kysličníku ze všech známých pramenů po celé České republice.

Za historickými památkami nebo procházkami městem se můžete vydat do nedalekého Stříbra, kde se nachází zachovalý renesanční most a radnice nebo si zajet do Plzně ochutnat vyhlášené pivo přímo z pivovaru.

Město Ralsko v CHKO Kokořínsko

Ralsko čp. 701, 471 24 Ralsko - Kuřívody
+420 602 440 383
Město Ralsko ležící téměř na hranici CHKO Kokořínsko – Máchův kraj je turisticky oblíbenou destinací. Samo o sobě totiž nabízí hned několik zajímavostí i památek a je skvělým výchozím bodem pro veškeré výlety po Kokořínsku. Ať už se chystáte navštívit Máchovo jezero, Bezděz nebo třeba Hradčanské stěny, právě město Ralsko vám nabídne velmi pohodlné zázemí.  Město Ralsko – CHKO Kokořínsko – Bezděz – Máchovo jezero

Obec Němčice, okr. Mladá Boleslav

okr. Mladá Boleslav, 294 42 Němčice
+420 723 468 619
Němčice u Mladé Boleslavi Průmyslové město Mladá Boleslav, známé především jako sídlo automobilky Škoda, je obklopeno řadou malých malebných obcí. Mezi ně patří i obec Němčice, nacházející se ve Středočeském kraji přibližně 8 kilometrů jižně od zmiňované Boleslavi. V současné době bydlí v obci přibližně 200 obyvatel.  

Obec Ouběnice

262 12 Ouběnice
+420 603 464 039
kontakty: +420 603 464 039, +420 607 022 499 adresa: Ouběnice 49, 263 01 Ouběnice email: ou.oubenice@centrum.cz web: www.oubenice.eu popis: Obec Ouběnice se rozkládá ve Středočeském kraji v okrese Příbram, přibližně 7 km jižně od města Dobříš. Obec se skládá z několika místních částí, jsou to Ouběnice, oddělené říčkou Kocábou od osady Chaloupky, a Ostrov u Ouběnic. Společná katastrální plocha činí 446 hektarů, na kterých žije přibližně 231 obyvatel. V okolí Ouběnic naleznete krásné lesy a rybníky, kde se můžete věnovat jak aktivnímu tak pasivnímu odpočinku. Zajímavosti naší obce a blízkého okolí: poblíž osady Chaloupky se nachází významné archeologické naleziště, které potěší každého milovníka historie. Motokrosový areál na Kocábě, kde se každoročně konají setkání motorkářů (Motoorání) a závody v trialu, jelení farma.. Spolky v naší obci: Sbor dobrovolných hasičů, Český rybářský svaz, Český červený kříž.. Sportovní vyžití: nohejbalové hřiště, Motokrosový areál na Kocábě. Místní části: Ostrov u Ouběnic, osada Chaloupky.

Obec Teplička v CHKO Slavkovský les

Teplička čp. 40, 364 64 Teplička
+420 607 673 858
Obec Teplička u Karlových Varů Obec Teplička je malá vesnička v údolí řeky Teplá nedaleko od města Karlovy Vary. Rozkládá se na území CHKO Slavkovský les a okolní krásná příroda láká mnohé chataře i turisty. Řeka a místní rybník jsou zase rájem rybářů. I přes nevelký počet obyvatel ve vesnici panuje čilý společenský život, o který se starají různé spolky a kluby. 

Nejlepší sirupy do kávy si vyrobíte sami doma a za pár korun

No, pro mne je káva KÁVA a měla by i kávou zůstat, tj. s čistou chutí a vůní kávy. A že cukr do kávy nepatří? ...

Entezopatie

Dobrý den p. Jano jsem na tom stejně, bolesti,které mám snad všude. Jak jste vy na tom ?Příspěvek je starý 4 r...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/