Obec Dolní Životice je ideálním místem pro rodinné výlety

Obec Dolní Životice se nachází nedaleko Opavy. Skládá se ze dvou částí – osada Hertice a Dolní Životice. Jedná se o menší, ale občansky dobře vybavenou obec čítající asi 1140 občanů. V jejím okolí se nachází spousta zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Občané zde mají i dostatečnou základnu služeb, jako je obchod, pošta a školy, zpravodaj obce. Okolní příroda je ideálním místem pro rodinné výlety.

Obec Dolní Životice je příjemným místem pro život

Přesto, že je obec Dolní Životice poměrně malou obcí, je zde vše, co člověk potřebuje ke spokojenému životu i k relaxaci. Možnosti společenského vyžití jsou velmi bohaté, obec celý rok akce, jako je pálení čarodějnic, adventní setkávání, jarmarky, tradiční akce pořádané spolky SDH, TJ Sokol či FK Dolní Životice, masopustní akce, sportovní události, koncerty a oslavy svátků.

Dopravní dostupnost obce je zajištěna prostřednictvím autobusů, které staví na třech zastávkách v rámci obce. Občané se mohou samozřejmě připojit na plynovod, vodovod, kanalizaci i elektrickou síť.

Okolí obce Dolní Životice – ideální místo pro vaše výlety

Lidé, kteří rádi poznávají krásy české vlasti, jistě ocení také okolní přírodu a kulturní památky v okolí obce. Nedaleké Jeseníky jsou ideálním místem pro odpočinek i aktivní výlety či dovolenou pro celou rodinu. Milovníci kulturních památek mohou navštívit:

  • Pozůstatky vodní tvrze Polákovo kolo
  • Kamenný kříž
  • Zámek Dolní Životice
  • Kostel Božského spasitele
  • Kaple svatého Salvatora
  • Kaple Božského vykupitele v Herticích

Občanská vybavenost obce Dolní Životice

Obec Dolní Životice poskytuje svým občanům veškeré služby. Děti mohou docházet do mateřské a základní školy. V obci se nachází také zdravotní středisko pro děti i dospělé, pošta nebo vybavená prodejna potravin. Pro příjemné trávení volného času mají návštěvníci k dispozici areál s tenisovým kurtem. Dolní Životice umožňují aktivní život v klidu a bez nepříjemných omezení.

Obec Dolní Životice

Město Ralsko v CHKO Kokořínsko

Ralsko čp. 701, 471 24 Ralsko - Kuřívody
+420 602 440 383
Město Ralsko ležící téměř na hranici CHKO Kokořínsko – Máchův kraj je turisticky oblíbenou destinací. Samo o sobě totiž nabízí hned několik zajímavostí i památek a je skvělým výchozím bodem pro veškeré výlety po Kokořínsku. Ať už se chystáte navštívit Máchovo jezero, Bezděz nebo třeba Hradčanské stěny, právě město Ralsko vám nabídne velmi pohodlné zázemí.  Město Ralsko – CHKO Kokořínsko – Bezděz – Máchovo jezero

Obec Němčice, okr. Mladá Boleslav

okr. Mladá Boleslav, 294 42 Němčice
+420 723 468 619
Němčice u Mladé Boleslavi Průmyslové město Mladá Boleslav, známé především jako sídlo automobilky Škoda, je obklopeno řadou malých malebných obcí. Mezi ně patří i obec Němčice, nacházející se ve Středočeském kraji přibližně 8 kilometrů jižně od zmiňované Boleslavi. V současné době bydlí v obci přibližně 200 obyvatel.  

Obec Ouběnice

262 12 Ouběnice
+420 603 464 039
kontakty: +420 603 464 039, +420 607 022 499 adresa: Ouběnice 49, 263 01 Ouběnice email: ou.oubenice@centrum.cz web: www.oubenice.eu popis: Obec Ouběnice se rozkládá ve Středočeském kraji v okrese Příbram, přibližně 7 km jižně od města Dobříš. Obec se skládá z několika místních částí, jsou to Ouběnice, oddělené říčkou Kocábou od osady Chaloupky, a Ostrov u Ouběnic. Společná katastrální plocha činí 446 hektarů, na kterých žije přibližně 231 obyvatel. V okolí Ouběnic naleznete krásné lesy a rybníky, kde se můžete věnovat jak aktivnímu tak pasivnímu odpočinku. Zajímavosti naší obce a blízkého okolí: poblíž osady Chaloupky se nachází významné archeologické naleziště, které potěší každého milovníka historie. Motokrosový areál na Kocábě, kde se každoročně konají setkání motorkářů (Motoorání) a závody v trialu, jelení farma.. Spolky v naší obci: Sbor dobrovolných hasičů, Český rybářský svaz, Český červený kříž.. Sportovní vyžití: nohejbalové hřiště, Motokrosový areál na Kocábě. Místní části: Ostrov u Ouběnic, osada Chaloupky.

Obec Teplička v CHKO Slavkovský les

Teplička čp. 40, 364 64 Teplička
+420 607 673 858
Obec Teplička u Karlových Varů Obec Teplička je malá vesnička v údolí řeky Teplá nedaleko od města Karlovy Vary. Rozkládá se na území CHKO Slavkovský les a okolní krásná příroda láká mnohé chataře i turisty. Řeka a místní rybník jsou zase rájem rybářů. I přes nevelký počet obyvatel ve vesnici panuje čilý společenský život, o který se starají různé spolky a kluby. 

Babské rady na migrénu mohou pomoci zmírnit bolest. Kdy však navštívit lékaře?

official and trusted online slots. so much fun


<a href="https://melodi88.pro/" > "Melodi88" </a>

Přátelství je křehký vztah, o který je potřeba pečovat: Co o něm tvrdí psychologové a jak odhalit toxického přítele?

Staré přísloví říká: "V nouzi poznáš přítele". A platí to i v dnešní době. Na to nikdo nepotřebuje psychologa,...

Jak se vyrovnat s rozchodem?

Jsem tak rád, že se moje rozpadlé manželství obnovilo. Už je to více než měsíc a zdá se, že se věci vrátily do...

Práce u počítače vestoje? Odhalte benefity standing office!

Stání je pro zdraví nejhorší možná "činnost". Odrovnáváte si páteř, klouby, narušujete krevní oběh, přetěžujet...

Práce u počítače vestoje? Odhalte benefity standing office!

jasně. A u toho ještě tančit a efektivita práce je nulová. Tohle ráda nemám. Mám novou profi židli, ortopedick...