Hlavička

Poradna

Potřebujete poradit? Obraťte se na odborníky z širokého spektra oblastí. Ať už potřebujete psychologa, výživového experta, odborníka na finance nebo lunární kalendář, v naší poradně si přijdete na své.

Jak použít poradnu krok za krokem

  1. Vyberte si jednu z kategorií poradny. Ať se vás zajímá téma Zdraví, Homeopatie a homeoterapie, Psychologie a osobní rozvoj, Sex a vztahy, Výživové poradenství, Lunární kalendář, Zvířata, Výchova dětí nebo Marketing, naši poradci vám budou k dispozici.
  2. Jakmile máte vybranou kategorii, můžete oslovit přímo jednoho z poradců NEBO se zeptat všech najednou - stačí jen položit nový dotaz přímo zde a brzy vám někdo z poradců odpoví.
  3. Pokud se chcete trochu seznámit s našimi poradci a prostudovat si, čím se zabývají, stačí kliknout na kteréhokoliv z nich a otevře se vám krátký popis jejich specializace.
  4. V detailu poradce mu můžete rovnou položit dotaz, který pošlete jen a pouze jemu.
  5. Pokud by vám informace o poradci nestačily, můžete si zobrazit jeho celý profil, kde mu opět můžete položit dotaz.

Poslední dotazy poradny :Výživové poradenství - MUDr. Petra Uríková

pani doktorko mohu zazvorem lecit rakovinu prostaty 2mm dekuji kriz ps. nebo operace ktera me ceka.

Výživové poradenství - MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, pane Kříži, s léčbou rakoviny zázvorem nemám žádné zkušenosti, takže za sebe nemohu doporučit jako účinnou léčbu. Obecně je ale u každého nádoru nejdůležitější typ, rozsah a "nebezpečnost". Může se stát, že i 2mm nádor může být potencionálně hodně nebezpečný a naopak i 10cm nádor nemusí být někdy tak velkým problémem. Tady je potřeba konzultovat nutnost a termín operace s ošetřujícím lékařem. Alternativní léčba se u nádorů nejčastěji doporučuje jako doplněk k západní léčbě, ale samozřejmě každý se může rozhodnout sám za sebe, jakou cestu zvolí.
S pozdravem PU

Lunární kalendář

Dobrý den, kolegyně má jít na operaci kotníku 5.6.2019, neměla by se přeobjednat, když tento den není vhodný na lékařský zákrok? Mockrát děkuji za odpověď.

Lunární kalendář

Dobrý den, přeobjednání na termín v ubývajícím Měsíci by bylo lepší, jelikož tento termín je v přibývajícím Měsíci a to není pro lékařský zákrok ideální.

Lunární kalendář

Dobrý den, moc děkuji za odpověď, kolegyně byla nakonec přesunuta na operaci kotníku na dnešek - 3.6.2019, tak nevím, dnes je novoluní... Je to lepší termín než zítřek?

Lunární kalendář

Novoluní také není pro operace vhodné, ale pokud už je objednaná na dnešek tak s tím stejně už asi nelze nic dělat.. Příště raději vybírat termín rovnou v ubývajícím Měsíci co nejdál od úplňku.

Lunární kalendář

Moc děkuji za odpověď.

Výchova dětí - Ing. Iva Vladíková

Dobrý den,
kdy je nejlepší doba dle lunárního kalendáře přestat s kojením?(chlapec 26 měsíců)
Děkuji

Zdraví

Dobrý den, prosím o radu ,jiř celý měsíc mě bolí chodidlozejména pod patou.Bolest je tupá ,přes den to jde ale v noci se budím bolestí, Ráno na nohu musím stoupat pomalu .Jsou nějaké obklady nebo jiná pomoc? děkuji

Zdraví

Dobrý den, Martino, takto se často projevují "patní ostruhy", ale abyste měla jistotu, bylo by samozřejmě vhodné navštívit Vašeho lékaře. V tomto případě, pokud vím, mazání většinou moc nepomáhá, někomu analgetika uleví od bolesti, ale není to cesta dlouhodobého řešení. Z čínské medicíny se většinou tyto bolesti dobře řeší akupunkturou, často už po pár sezeních bolesti vymizí. V západní medicíně je nejdříve nutné udělat diagnostiku, pokud by se ostruhy potvrdily, řeší se například ultrazvukem nebo laserem. Doporučují se také režimová opatření, jako boty s dobrou podrážkou a měkkou výstelkou, uvolňování lýtkových svalů nebo u někoho také snížení váhy.
S pozdravem PU

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den,
Přes kamarádku,která má RS jsem se dostala k moxování, které mě velice zaujalo. Ráda bych se zúčastnila nějakého kurzu pro začátečníky, kde bych měla možnost se naučit základní moxovaci oblasti,které bych na sobě mohla aplikovat. Děláte prosím i osobní kurzy moxování?
Děkuji za odpověď a přeji mnoho radosti a úspěchů.

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, Jano, ano, dělávám i osobní kurzy moxování, ale většinou bývají v sezóně, to znamená v zimě. Buď bývá jednodenní kurz zaměřený jen na moxu nebo si můžete vyzkoušet moxování i u některých veřejných přednášek a workshopů - např. Jak na jarní únavu a nachlazení a nebo Hubnutí s pomocí metod tradiční čínské medicíny. Bohužel všechny tyto akce se uskutečnily během posledních měsíců a další zatím naplánovány nemáme. V tomto období můžete využít stejnojmenných online kurzů. Samostatný online kurz na moxování zatím nemám, ale bude se na něm také pracovat.
S pozdravem a přáním hezkého dne PU

Zdraví

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych použít kalísii voňavou na zlepšení imunity. Jak ji prosím užívat. Děkuji

Zdraví

Dobrý den, paní Konfrštová,
to bude samozřejmě záležet na tom, jakou formu zvolíte. Pokud si koupíte nějaký preparát, bude u něj návod, pokud budete vyrábět sama, záleží kolik kolínek použijete a pak by měla být u receptu také doporučena vhodná dávka. S pozdravem PU

Lunární kalendář

Dobrý den,
který den v dubnu je vhodné očkovat syna? Nyní má 1 rok, jedná se o 3. dávku Hexa vakcíny. Právě je nemocný, takže odložíme až na druhou půlku dubna (případně začátek května). Nedoporučují se operace nohou - ale očkování se dělá právě do stehna, tak nevím.

Děkuji za radu, Inka

Lunární kalendář

Dobrý deň.Rada by som vysiala kaleráb v správnu dobu,neviem však,či to "zaradiť" ako koreň,alebo...?Ďakujem

Lunární kalendář

Dobrý den, vysejte ve dnech plodu, pokud vysejete ve dnech kořene, může se stát že bude příliš dřevnatý. Toto platí také o mrkvi a petrželi.

Lunární kalendář

Ďakujem za odpoveď. Som trochu zmätená, lebo mrkvu, petržlen, cviklu sejemv dňoch koreňa. A kedy teda cibuľu? Ďakujem za odpoveď.

Ing. Iva Vladíková

Dobry den.prosim vas nedavno sem prodelala zanet slinivky a mam žlučníkové kameny.mam napsane jake potraviny smím a nesmím ale nemám tam napsane vse.nevim jestli můžu jahody nebo aepon polevku z bujónu kdyz nesmim vyvar.a jeste jestli můžu listové těsto na štrůdl.muzete mi poradit co ještě můžu.moc vam děkuji

Lunární kalendář

26.2.2019 jdu na operaci kladivkového prstu a vybočenéko prstu .Je to vhodná doba doba k operaci?
Děkuji za odpověď

MVDr. Zdeňka Dvořáková

Dobry den,Prosim vas co je pravdy na tom že stary pes se už nemusi očkovat.Mam NO je mu15let děkuji.

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, začala jsem s pitím slané vody podle jednoho návodu TČM.Do 1 litru vody se přidá 1/3 mořské soli. Já dávám na špičku lžičky.Takto se má vypít zhruba 2,5-3l (na moji váhu). Bohužel mám velké nadýmání a cítím i pálení na ženských orgánech.Jinak se cítím dobře a mám i zářivou pleť. Nevím jestli dál pokračovat.Piju teprve třetí den,tak snad se to upraví? Děkuji Alena.

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Adamová, máte ten návod, podle kterého jste se do toho pustila? Můžete dát odkaz? S takovým doporučením jsem se zatím nesetkala. V Číně se snaží spotřebu soli spíš snižovat. Jak je myšlena ta 1/3? Obecně slaná chuť patří k ledvinám, ve větším množství je může z hlediska tcm ochlazovat a tím Ledviny oslabovat. Slaná chuť ochlazuje, zvlhčuje a změkčuje. Jinak v západní první pomoci nás učili používat slanou vodu pro vyvolání zvracení.. Toto doporučení mě tedy překvapuje a ráda si přečtu víc. S pozdravem PU

Lunární kalendář

Dobrý den, prosim chtěla bych se zeptat zda očkovat 13.11 nebo 27.11.

Děkuji za odpoveď
Kamila Sekaninová

Lunární kalendář

Dobrý den chci se zeptat,kdy nakládat kysané zelí?děkuji

Zvířata - MVDr. Zdeňka Dvořáková

Dobrý den chci se prosím vás zeptat můj pes žere trávu a nevím si rady jak mu pomoct aby se to odnaučil nebo jestli mu nechybí nějaké vytamíny které jsou důležité proto se na vás obracím děkuji vám za odpověď s pozdravem František Mišák

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den,
je mi 54 let a trápí mne opakovaně záněty prsu (oteklé,bolestivé, zarudlé, zvětšené).Lékařka mi vždy předepíše antibiotoka a problém zmizí, ale po určité době se vrátí.Co může být příčinou tohoto problému a jak se ho mohu zbavit bez atb?

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Kamilo,
z hlediska čínské medicíny opakované záněty prsů mohou souviset se "stagnující jaterní čchi", "jedovatou horkostí" či s "dráhou žaludku". Aby bylo možné určit o který typ jde, bylo by třeba znát další příznaky a aspoň vidět fotku Vašeho jazyka. Nicméně častá je stagnující jaterní čchi, která se obvykle projevuje i tlaky v pravém podžebří, bolestivostí prsou v průběhu cyklu, změnami nálad a případně i bolestí hlavy před a při začátku menstruace, častou podrážděností či podrážditelností. Pokud tyto příznaky míváte, mohla by preventivně pomoct bylinná směs Zklidnění zčeřené hladiny. Ale je to jen jedna z možností, jak už jsem uvedla. Pokud už zánět přijde nebo přichází, je možné místo antibiotik využít bylinnou směs Stín brokátového závoje, která působí jako bylinné širokospektrální antibiotikum. Popisy účinků obou směsí najdete například na www.tcmencyklopedie.cz a obě je možné objednat v mém eshopu.
Kromě bylin je často vhodná také úprava stravy, ale tam opět záleží na příčině. Nicméně horkost bývá přítomná téměř vždy, takže obecně bude vhodné vynechat aspoň smažená a hodně kořeněná jídla, pokud by šlo o stagnující jaterní čchi, užitečné budou zelené, kyselkavé a lehce pikantní potraviny.
S pozdravem a přáním hezkého dne

 

 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte