Hlavička

Poradna

Potřebujete poradit? Obraťte se na odborníky z širokého spektra oblastí. Ať už potřebujete psychologa, výživového experta, odborníka na finance nebo lunární kalendář, v naší poradně si přijdete na své.

Jak použít poradnu krok za krokem

  1. Vyberte si jednu z kategorií poradny. Ať se vás zajímá téma Zdraví, Homeopatie a homeoterapie, Psychologie a osobní rozvoj, Sex a vztahy, Výživové poradenství, Lunární kalendář, Zvířata, Výchova dětí nebo Marketing, naši poradci vám budou k dispozici.
  2. Jakmile máte vybranou kategorii, můžete oslovit přímo jednoho z poradců NEBO se zeptat všech najednou - stačí jen položit nový dotaz přímo zde a brzy vám někdo z poradců odpoví.
  3. Pokud se chcete trochu seznámit s našimi poradci a prostudovat si, čím se zabývají, stačí kliknout na kteréhokoliv z nich a otevře se vám krátký popis jejich specializace.
  4. V detailu poradce mu můžete rovnou položit dotaz, který pošlete jen a pouze jemu.
  5. Pokud by vám informace o poradci nestačily, můžete si zobrazit jeho celý profil, kde mu opět můžete položit dotaz.

Poslední dotazy poradny :Lunární kalendář

Kdy má jít na plastiku nosu ze zdravotních důvodů 14ti letý mladík (září, říjen). Děkuji za odpověď.

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den potřeboval bych poradit v oblasti karmalogie. Potřebuju se pochopit .svůj záměr a směr života.
Cítím v sobě velkou negativitu zlost vztek vučí sobe nebo kamaradu!m to ve spojeni když se mi něco nelíbí. A z rozchodu na nový rok jsem stale depresivním stavu. A i to přes to že se snažím myslet pozitivně. Je mi skoro 27 a potřebuju se konečně nasměrovat za sluncem. Čas nezastaviš.
Děkuji za odpoved ☺ spozdravem KB

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, Borku, to je tezka otázka na odpověď v poradne, nicméně se pokusim odpovědět. Nevím, co máte za sebou v tomto ani minulém živote, ale když se ptáte v souvislosti s karmou, je potřeba si uvědomit, že karma je zákon akce a reakce. Reakce nejen na to, co uděláte, ale reakce i na to, co "myslite". Pisete, že se snažíte myslet pozitivne, ale zároveň jste v depresi. Zkuste tedy ještě více ignorovat všechny negativni myšlenky, prostě si jich nevšímat a snažte se místo nich věnovat pozornost tem pozitivním. A kam se máte v živote vydat? Tady musím říct, že to většinou nevymyslite, když jsme u tech myšlenek. Tady je potřeba sledovat spis sve pocity, věnovat se tomu, co Vam dela radost, co cítíte, že je to spravne, že by Vás naplnovalo. I když to někdy muze vypadat, že bude velmi slozite to realizovat, pokud člověk chce, cesta se vždycky najde a dovede Vás tam, kam chcete. Důležite je ale sledovat, co Vam rika "srdce" - pocity - a ne, co rika "hlava" - ta dokáže vymyslet jakýkoli scénář a klidne ho během 5 minut 5x změnit. S pozdravem PU

MUDr. Petra Uríková

Moc prosim pani doktorko.cinska medicina ma urcite reseni pro karpalni tunel.ale ulnarni...loketni .ktery mi zasahuje malicek a nekdy i prstenik..
vetsinou od 01...03.hod v noci...mam za sebou 4 porody.ale toto jsou hrozne bolesti...malicek .trne.je mene citlivy az do bolesti.ktera vystreluje az do lokte a ramene....velice dekuji za odpoved..mam 54 let...milada

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Milado,
v tomto případě bývá nejlepším řešením akupunktura. Zkuste si najít nějakého akupunkturistu ve Vašem okolí, ten by Vám měl s tímto problémem pomoct. Sama byste mohla zkusit masírovat body na dráze Srdce a/nebo Trojitého zářiče a Perikardu. Když si názvy těchto drah zadáte do vyhledávače, uvidíte na obrázcích jednotlivé body těchto drah. Je možné, že Vás bolí přímo některé z nich.
Nicméně podle toho, co píšete, je pravděpodobné, že bolesti budou souviset i s Vaším psychickým stavem nebo většími stresy. Bolesti se objevují na dráze Srdce, přičemž Srdce je hlavním sídlem psychiky. Částečně asi i na dráze Trojitého zářiče, který souvisí se získáváním energie v těle. A doba 1-3h v noci je dvouhodina Jater. Játra co se týče psychiky většinou souvisí s nějakém hněvem, agresí. Často potlačenými, které nechcete nebo nemůžete ventilovat. Bylo by tedy dobré pracovat i s psychikou a emocemi.
S pozdravem a přáním hezkého dne PU

Zdraví

Dobrý den paní doktorko,
Prosím o rady, zodpovězení otázek týkající se těhotenství. Jsem v prvním trimestru a mám velký problém se zácpou. Beru vitaminy pro těhotné; k tomu pravidelně uzivam i zelené potraviny. Menší zlepšení mám po každodenním pití smoothie s lnenym seminkem. Ale stále to je málo, v minulosti jsem trpěla hemoroidy a chci se vyhnout znovuobjevení vridku. Také se mi velmi zhoršilo akné. Používám levandulovi olej, ale pleť na nej nereaguje už tak dobře jako dříve. Vím; ze za to mohou hormony :-)
Dále by mne zajímalo; zda si mohu provádět lymfaticke masáže - nechci ublížit miminku. Velmi mi pomáhají. Mám také vibrační plošinu; na které jsem byla zvykla cvičit. Rada bych ji dále používala na uvolnění zadoveho svalstva a zmírnění celulitidy. Je mi 35 let. Velmi děkuji za Vaše odpovědi. Hezky den přeji

Zdraví

Dobrý den, paní Žižková,
pokud na upravení zácpy nestačí strava (zelenina, ovoce, vařené obiloviny - obecně vláknina + dostatek pití - voda, čaje, ovocné a zeleninové šťávy), mohou pomoci bylinné preparáty. Velmi účinné je Naplnění vyschlého řečiště. Nebo vyzkoušejte směs Růst hory Tchaj, která je základní směsí pro těhotné - pomáhá k udržení a vývoji plodu, doplňuje energii, působí proti únavě, otokům nohou a také upravuje trávení. Tu bych doporučila na prvním místě.
Ano, akné je hodně způsobeno hormony, důležitá je ale i strava. Z hlediska čínské medicíny nejsou vhodné kombinace horkých potravin (např. kořeněná jídla, smažená jídla) s vlhkými potravinami (mléčné výrobky, majonézy, sladkosti, tučná jídla). Pokud tyto potraviny zkombinujete, je to ideální půda pro vznik akné.
Ohledně lymfatických masáží se obvykle udává, že v prvním trimestru se nemají dělat vůbec. Někteří maséři je nedělají v celém těhotenství, někteří zastávají názor, že od 4. měsíce se jemné ruční lymfatické masáže dělat mohou, pokud se po nich maminka cítí dobře.
Vibrační plošinu bych vůbec nedoporučovala, těhotenství se uvádí jako kontraindikace k použití vibrační plošiny. Zkuste raději (těhotenská) cvičení, dobrá bývají cvičení s velkým balónem.
S pozdravem PU

Lunární kalendář

Dobrý den, který den v březnu a dubnu by jste mi doporučila na odstranění štítná žláza. Ráda bych věděla, kterým dnům se vyhnout.

Lunární kalendář

Paní Borešová to je dobré se vyhnout beranu, ale podle vašich tabulek hlavně býku, nebo ne? Lepší je termín začátek dubnam nebo bych mohla mít 10.dubna. Děkuji Jana

… všechny příspěvky
Sex a vztahy

Dobrý den, jaký vztah čeká dlouhodobě ženu nar. 8.4.1990 a muže nar. 21.8.1988 ? Mají šanci uspět v manželství?
Děkuji

Lunární kalendář

Dobrý den, můžete mi prosím říci, který den v červenci nebo srpnu je vhodný pro plastickou operaci nosu?Děkuji moc za odpověď.Romanová Lucie

Lunární kalendář

Dobrý den, volte ubývající Měsíc s výjimkou dnů Berana. Vhodné datumy si lehce najdete sama v následujících tabulkách: www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/cervenec a www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/srpen

Lunární kalendář

Dobrý den, prosím o radu, zda je datum 1.9.2018 ve 14.hod. vhodné pro sňatek a jak se k sobě hodí žena nar. 8.4.1990 a muž nar. 21.8.1988. Děkuji za radu. Z.K.

Lunární kalendář

Dobrý den, tento den je pro manželství vhodný . na dotaz ohledně partnerů vám bohužel neumím odpovědět, je to otázka spíše na astrologa. Lunární kalendář se zabývá jinými tématy (vliv na zdraví, na zahradničení apod.) Co se týká dne 1.9.2018, tak bližší info máte zde: www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/leden/1

Zdraví

Mám diagnostikovanou Parkinsonovu nemoc cca 2. rokem. Dozvěděl jsem se, že je možné tuto nemoc léčit respektive zpomalovat její průběh užíváním kalisie voňavé (výluh nebo odvar), ale nikde jsem zatím nenašel četnost a sílu užívaného přípravku z kalisie. Můžete mi v tomto poradit konkrétně? Děkuji

Zdraví

Dobrý den, pane Dufku,
sama zkušenosti s použitím kalisie zatím nemám, ale mám známou, která kalisii používá ráda a často mi nadšeně líčí její účinky v různých oblastech. Ona doporučuje knížečku Kalisie voňavá, kterou koupíte na internetu v zahradnictví Kruh. Podle této knížečky vyrábí z kalisie všechny preparáty a účinky si nemůže vynachválit. S pozdravem P.U.

Zdraví

Dobrý den, mám problémy s dnou. Mám 69 let. První záchvat do palce levé nohy před 25 lety. Pak cca 18 let bez dny. Pak jsem ji dostal i několikrát za rok. Před 4 lety jsem to začal řešit s revmatologem, protože se počet záchvatů za rok zvyšoval. Začal jsem pravidelně brát Milurit a při záchvatu dny Colchycum. Upravil jsem stravovací návyky, bylo to těžké připravovat 2 druhy jídel pro 2 lidi pro celý den. Nakonec se nám podařilo zavést střídavě pokrm s masem s pokrmem bezmasým, zdravější. Za tu dobu jsem zhubl o 15 kg, ale mám stále nadváhu. V zahradě mám v sezóně pohybu dost, v zimě je to horší. Otec a jeho 2 bratři se vyučili řezničině a celý život prováděli cca 100 zabijaček za rok. Do posledního roku jeho života/ 92 let/ mu zabijačka stále chutnala a dnu nikdy nedostal. Jak je to možné. Měl jsem po operaci náhrady kyč.kloubu a cca za 14 dnů po operaci jsem v rehabilitačním středisku dostal záchvat dny do zápěstí pravé ruky a z toho mizerného jídla to nemohlo být. Jak je to možné. Letos byly záchvaty jen dva. Cca 1 x za 2 měsíce jsem si nechal změřit obsah KM z krve a jen v jednom případě, byla po 420 jednotkami KM, jinak o 20 až 150 jednotek.O dně jsem toho přečetl mnoho.Měl bych pár dotazů :
1. Jde měřit v domácím prostředí obsah KM z moče a jakým způsobem.
2. Jde stanovit na př. 100gr masa má cca 60 purinů- o cca kolik jednotek se zvýší KM.
3.Př. mám zjištěno cca 500 jednotek KM, za jakou dobu za přísné diety lze KM snížit pod 420 jednotek?
Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.
Kallus

Zdraví

Dobrý den, pane Kallusi,
odpovím nejdříve na dotazy dole:
1. V domácím prostředí je možné měřit hladinu kyseliny močové z krve. Existují přístroje, na kterých z kapky prstu z krve změříte hladinu glukózy, cholesterolu a kyseliny močové. Proužky na měření z moči jsem nenašla a měření z moči by dle mého názoru nemělo velkou vypovídací hodnotu - kyselina močová je odpadním produktem, takže hladiny v moči se mohou měnit dle stravy. Pro dnu je důležitá hladina v krvi, hladina v moči by nejspíš neodpovídala přesně stavu dny a množství kyseliny močové v krvi, byla by velmi orientační.
2. Myslím, že toto stanovit nejde. Záleží totiž na Vašem metabolismu. Biochemicky může být dna způsobena např. nedostatkem enzymu urikázy, který oxiduje špatně rozpustnou kyselinu močovou na rozpustnou látku, kterou můžeme vyloučit močí. Záleží tedy mimo jiné na tom, kolik máte takového enzymu a kolik kyseliny v těle zůstane/vyloučí se.
3. Řádově v rámci týdnů. Čím přísnější dieta, tím rychlejší efekt + úbytek hmotnosti, který také prospěje.
Proč tatínek neměl dnu a Vy máte? Neznám ani jednoho, ale obecně záleží na tom, jak máte nastavený metabolismus kys. močové, jaké jídlo a v jakém množství a kombinacích - u dny vadí maso, hlavně vnitřnosti, alkohol, luštěniny - pokud si dáte jen trochu masa, nebude to takový problém jako vnitřnosti + alkohol. Dna také může být způsobena nebo zhoršena jiným onemocněním, kterým trpíte. Z hlediska čínské medicíny záleží také na tom, jaké orgány máte zatíženy/oslabeny, na emocích, které prožíváte. To u každého z vás mohlo být jiné.
Jednou z příčin dny v čínské medicíně je i stagnace nebo nerovnováha energie v drahách Jater a Žlučníku. Přes kyčel prochází dráha Žlučníku, po operaci tedy mohlo dojít ke zhoršení touto cestou.

Lunární kalendář

Dobrý den, prosím oradu zda je dobré datum3.1.2018 k operaci odstranění afunkčního adenomu na hypofýze. Děkuji za odpověď. Michaela

Lunární kalendář

Dobrý den, toto datum je z hlediska lunárního kalendáře v pořádku.

Homeopatie a homeoterapie

Možná je trochu troufalé se takhle ptát, ale od spousty svých známých slýchávám, že je homeopatie podvod, že je to jen taková pavěda. Delší dobu se však potýkám se zdravotními problémy (kožní) a návštěvy mojí doktorky nepřináší výsledek. Dala bych proto klidně homeopatii šanci, ale mám na ni jen negativní ohlasy. Jak to s ní tedy je? Doopravdy?

Homeopatie a homeoterapie

Dobrý den paní Sádková, Váš dotaz není vůbec troufalý. Homeopatie funguje přes 200 let po celém světě a má za sebou spoustu skvělých výsledků. Bohužel v naší republice je dosti očerňována v médiích, protože je to alternativa ke klasické medicíně, farmaceutické lobby atd...nebudu to zde dále rozvádět. Je také velice snadné homeopatii napadat, neboť skutečně není současnými vědeckými metodami udělat rozbor a najít vědci tolik hledané molekuly:-) Homeopatie působí na energo-informační bázi. Pokud máte jen negativní ohlasy, to mě mrzí. Mezi lidmi většinou najdete spoustu lidí s dobrými zkušenostmi. Záleží však na Vás samotné, co si vyberete a jakou cestou půjdete. Pokud věříte tomu, že každá nemoc má svůj důvod a příčina nemocí je v nás samých, může být homeopatie vhodná cesta i pro Vás.
S pozdravem Iva Vladíková.

Lunární kalendář

Dobrý sen, chci se zeptat kdy je vhodný den na rituál na posílení lásky mezi manželi. Děkuji ŠKRÁBOVÁ

Lunární kalendář

Dobrý den, tento rituál je dobré provádět při přibývajícím Měsíci, ideálně ve Štíru , Raku nebo Rybách. Pak také můžete za úplňku.

Marketing

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak velkou váhu hrají sociální sítě. Jsem majitelem firmy na plastové jímky a septiky a nějaké ty fejsbuky mě moc nezajímají...Má podle Vás smysl se nějak více věnovat těmto reklamám?...

Marketing

Dobry den, Vas postoj k socialnim sitim chapu a v podstate s Vami i soucitim :-). Pravdou je, ze socialni site, jehoz nejvyraznejsim zastupcem v CR je prave Facebook mohou byt uzitecne, pokud Vase vyrobky maji tu spravnou cilovou skupinu. Jestlize ano, tak ma FB dost nastroju na to, aby jste cilovou skupinou, ktera Vas zajima oslovil. Problem muze byt vsak ta cilova skupina. Polozim Vam otazku. A myslim, ze ihned sam si odpovite , zda je toto prostredi pro Vas vhodne. Facebook ma pomerne jasnou vetsinouvou uzivatelskou obec, ktera je vsude kolem celkem zrejme. Na to nejsou treba pruzkumy zadne velke. Predstavte si, kdo nejcasteji vyuziva facebook a predstavte si, jestli tito lide jsou Vasimi zakazniky, tedy, zda by casteji meli zajem o stavebni soucasti jako jsou jimky a septiky! :-) V kazdem pripade, pokud budete chtit nejen se socialnimi sitemi pracovat a vyuzivat je, muzete se na me obratit, neco s tim muzeme udelat. Hezky zbytek dne. René Libiš

Zdraví - MUDr. Petra Uríková

Dobrý den paní doktorko, měla bych dotaz k baňkování. I po několikeré aplikaci baněk se mi stále objevují na kůži puchýřky, jsou hodně nehezké a svědí. Po čase pokaždé zmizí, ale jakmile se vrhnu zase na baňkování stejného místa, znovu se objeví. Dělám něco špatně? Předem díky za odpověď.

Zdraví - MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, Blanko,
je pravděpodobné, že jste použila příliš silnou metodu baňkování. Zkuste příště použít slabší metodu - menší kopeček. Z různých fotek vím, že se puchýřky objevit mohou a patří mezi reakce na baňkování, já sama jsem se s nimi ale při správné aplikaci baněk ještě nesetkala.

Marketing - René Libiš

Už dlouho se potýkáme na našem webu se špatnou pozicí ve vyhledávání. Nechali jsme si zpracovat analýzu klíčových slov, využíváme je hojně ve všech textech na blogu i Facebooku, ale prostě se to nedaří. Myslíte, že je to tím, že jich využíváme málo? Do každého odstavce se je snažíme dostat alespoň osmkrát i ve správném (prvním) pádě...

 

 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte