Hlavička

Poradna

Potřebujete poradit? Obraťte se na odborníky z širokého spektra oblastí. Ať už potřebujete psychologa, výživového experta, odborníka na finance nebo lunární kalendář, v naší poradně si přijdete na své.

Jak použít poradnu krok za krokem

  1. Vyberte si jednu z kategorií poradny. Ať se vás zajímá téma Zdraví, Homeopatie a homeoterapie, Psychologie a osobní rozvoj, Sex a vztahy, Výživové poradenství, Lunární kalendář, Zvířata, Výchova dětí nebo Marketing, naši poradci vám budou k dispozici.
  2. Jakmile máte vybranou kategorii, můžete oslovit přímo jednoho z poradců NEBO se zeptat všech najednou - stačí jen položit nový dotaz přímo zde a brzy vám někdo z poradců odpoví.
  3. Pokud se chcete trochu seznámit s našimi poradci a prostudovat si, čím se zabývají, stačí kliknout na kteréhokoliv z nich a otevře se vám krátký popis jejich specializace.
  4. V detailu poradce mu můžete rovnou položit dotaz, který pošlete jen a pouze jemu.
  5. Pokud by vám informace o poradci nestačily, můžete si zobrazit jeho celý profil, kde mu opět můžete položit dotaz.

Poslední dotazy poradny :Lunární kalendář

Dobrý sen, chci se zeptat kdy je vhodný den na rituál na posílení lásky mezi manželi. Děkuji ŠKRÁBOVÁ

Marketing

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak velkou váhu hrají sociální sítě. Jsem majitelem firmy na plastové jímky a septiky a nějaké ty fejsbuky mě moc nezajímají...Má podle Vás smysl se nějak více věnovat těmto reklamám?...

Marketing

Dobry den, Vas postoj k socialnim sitim chapu a v podstate s Vami i soucitim :-). Pravdou je, ze socialni site, jehoz nejvyraznejsim zastupcem v CR je prave Facebook mohou byt uzitecne, pokud Vase vyrobky maji tu spravnou cilovou skupinu. Jestlize ano, tak ma FB dost nastroju na to, aby jste cilovou skupinou, ktera Vas zajima oslovil. Problem muze byt vsak ta cilova skupina. Polozim Vam otazku. A myslim, ze ihned sam si odpovite , zda je toto prostredi pro Vas vhodne. Facebook ma pomerne jasnou vetsinouvou uzivatelskou obec, ktera je vsude kolem celkem zrejme. Na to nejsou treba pruzkumy zadne velke. Predstavte si, kdo nejcasteji vyuziva facebook a predstavte si, jestli tito lide jsou Vasimi zakazniky, tedy, zda by casteji meli zajem o stavebni soucasti jako jsou jimky a septiky! :-) V kazdem pripade, pokud budete chtit nejen se socialnimi sitemi pracovat a vyuzivat je, muzete se na me obratit, neco s tim muzeme udelat. Hezky zbytek dne. René Libiš

Zdraví - MUDr. Petra Uríková

Dobrý den paní doktorko, měla bych dotaz k baňkování. I po několikeré aplikaci baněk se mi stále objevují na kůži puchýřky, jsou hodně nehezké a svědí. Po čase pokaždé zmizí, ale jakmile se vrhnu zase na baňkování stejného místa, znovu se objeví. Dělám něco špatně? Předem díky za odpověď.

Zdraví - MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, Blanko,
je pravděpodobné, že jste použila příliš silnou metodu baňkování. Zkuste příště použít slabší metodu - menší kopeček. Z různých fotek vím, že se puchýřky objevit mohou a patří mezi reakce na baňkování, já sama jsem se s nimi ale při správné aplikaci baněk ještě nesetkala.

Marketing - René Libiš

Už dlouho se potýkáme na našem webu se špatnou pozicí ve vyhledávání. Nechali jsme si zpracovat analýzu klíčových slov, využíváme je hojně ve všech textech na blogu i Facebooku, ale prostě se to nedaří. Myslíte, že je to tím, že jich využíváme málo? Do každého odstavce se je snažíme dostat alespoň osmkrát i ve správném (prvním) pádě...

Marketing

Měla bych dotaz. Neustále mi přicházejí nabídky od firem na odladění textualizace mého webu, kdejaké SEO apod.. Jak poznám, že se jedná o skutečné odborníky a ne jen nějaké "šméčko"?

Marketing

Dobrý den Olgo, omlouvám e, že reaguji trošku později, ale stručně ručně k Vašemu dotazu ;-). SEO je v dnešním online světě takové zaklínadlo a specialistů, kteří tomu skutečně rozumí, je dle mých zkušenosti málo a Ti co tomu opravdu rozumí, tak moc dobře ví, že dělat SEO s konkrétními cíli má mnoho faktorů, které jen sami málo ovlivníte (třeba seo práce konkurence, neustálý pohyb nového obsahu na internetu atd) a určitě Vám nebudou slibovat 100% garance dosažení Vašich seo cílů. Pokud to někdo dělá/říká tak je to obvykle ze dvou důvodů: 1) lže a chce Vás jen nalákat na zakázku 2) bude Vám dělat seo na cíle (např. na klíčová slova), které Vám k ničemu nejsou a teda Vám v ničem nepomohou (na tyto cíle/klíčová slova je pak snadné poměrně garanatovat výslůedek, protože na internetu se o to nikdo jiný nezajímá. Stručně řečeno: když Vám někdo slibuje, že budete na první straně a ideálně na prvních místech na konkrétní hledání slov, které jsou komerčně hodně žádané, tak pro mě by to byl okamžitý ukazatel, že ten člověk nebo firma není pro mě seriozní.

Zdraví

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda i přes prodělanou lehkou plicní embolii a trombózu dolní končetiny je nutné přestat kouřit. Jsem silný kuřák, přítele mám taky kuřáka, je to velmi obtížné s tím přestat za těchto podmínek a za dobu kouření. Zkoušela jsem, ale vydržela jsem měsíc a opět sahám po cigaretě. Chtěla bych se zeptat, jelikož mi žádný ošetřující lékař neřekne v tomto ohledu zda to není zas tak vážné, ale automaticky odpoví přestat, tak zda není možné to jen omezit. Dotaz pokládám z důvodu klidu na duši, jestli je to opravdu závažné nebo se zas tolik neděje. Samozřejmě mám vysazenou antikoncepci jako další nebezpečný faktor.

Popřípadě je někdo, kdo má zkušenost?

Zdraví

Dobrý den, Luc99,
našla jsem pár čísel. Kouření společně s antikoncepcí zvyšuje riziko trombembolie asi 20x. Při samotném kouření je 1,5-2x vyšší riziko cévní mozkové příhody. Je zajímavé, že v roce 2001 bylo v doporučených postupech pro praktiky uvedeno, že kouření samotné nezvyšuje riziko trombembolie. Obecně se dá říct, že pokud kouříte, jakýkoli další rizikový faktor bude hodně zvyšovat riziko nové trombembolie. Pokud je 99 Váš ročník narození, je podezřelé, že už jste měla embolii a trombózu a bylo by vhodné také vyšetřit aspoň jestli nemáte Leidenskou mutaci. Pokud ano, kouření byste měla rozhodně skončit. Důvod, proč Vám všichni lékaři nařizují skončit, i když kouření třeba "jen" může zvyšovat riziko, je ten, že trombembolie není jen tak nějaké onemocnění - na plicní embolii nebo mozkovou mrtvici se dá i zemřít, z ničeho nic a v jakémkoli věku.

… všechny příspěvky
Zdraví

Mně by vcelku zajímalo, zda mohou mít doplňky stravy na podporu otěhotnění i nějaké vážné vedlejší účinky.

Zdraví

Doplňky stravy většinou bývají bylinné a i byliny mají svoje indikace a kontraindikace, takže nějaké nežádoucí účinky se objevit mohou. Nakolik vážné, to bude záležet na tom, jak moc nevhodný preparát vyberete: Faktorem také může být, jestli např. užíváte nějaké léky, které by se s doplňky stravy mohly bít.

… všechny příspěvky
René Libiš

Dobrý den,
rád bych podnikal v ezoterice, myslíte, že na tak skvělé téma je ještě v této republice prostor? Nebo jsou už všechny díry zacelené?

Výchova dětí

Dobrý den,prosila bych o radu.Mám 8let.syna od jeho 3let jsem rozvedená.S otcem dítěte se nedokážem dohodnout na výchově.Zároven mám podezření spíše vím,že ho psychicky týrá.Např.ho terorizuje,když mu syn nevolá,že mu sebere mobil,který dostal k Vánocům.Když nezavolá,tak ho neveme na výlet atd.je toho více.Syn se ho bojí a začíná lhát,děti ve škole kope a když si volají s otcem a vynadá mu,tak pak brečí a mluví syn o smrti a že v tomto světě nechce žít.Už si nevím rady s otcem dítěte,když ho tahle pořád trápí a zároven mu to ríkám at ho nechá být a nevydírá ho.Odpoví mi,at se mu nepletu do jeho výchovy.Tak kde jsme...nemyslí na jeho psychické trápení ale jen na sebe a ne na dítě..prosím o radu...kam se obrátit atd..

Zdraví

Mám dotaz související, as jak dlouho po vysazení HA je rozumné začít s přípravky na podporu gravidity, chcemeli s partnerem potomka? Jak dlouho se tělo tzv. čistí od uměle dodávaných hormonů?

Zdraví

Dobrý den, Kateřino,
nedokáži říct, za jak dlouho se tělo očistí od hormonální antikoncepce, myslím, že je to individuální, záleží to na člověku, jeho současných i předchozích potížích i druhu antikoncepce. Každopádně mou zkušeností je, že se dá řídit podle kvality menstruace. Pokud po vysazení antikoncepce menstruace nepřichází, bylo by vhodné použít nějaké doplňky, nejlépe po poradě s příslušným terapeutem - obzvlášť, pokud menstruace nepřichází více jak půl roku. Pokud je menstruace kvalitní, v pravidelných intervalech kolem 28 dní, trvá aspoň 3-4 dny a je dostatečné sílná - ani moc ani málo, doplňky kromě kyseliny listové potřebovat nemusíte.

Zdraví

Potřebovala bych poradit, jestli na podporu otěhotnění,a to nemám žádné prblémy, může pomoci nějaký bylinný čaj, nebo kůra? Mám investovat do nějakého přípravku jako kyselina listová, čaj z drmku nebo něco jiného?

Zdraví

Dobrý den, Barunko,

pokud nemáte potíže a nemáte za sebou delší dobu snažení o dítě, není nutné užívat preparáty. Nicméně kyselinou listovou určitě nic nepokazíte a není to ani velká investice. Doporučuje se začít tak 3 měsíce před plánovaným otěhotněním nebo aspoň jakmile zjistíte, že jste těhotná. Důležitá je zejména v prvním trimestru těhotenství, kdy její dostatečná hladina může pomoct zabránit vzniku některých vývojových vad a snad i pomáhá předcházet potratu.

René Libiš

Možná to úplně nepatří do podnikání, ale chtěla bych přivolat peníze, je lepší nov nebo úplněk? O úplňku se totiž tvrdí, že má silnější moc, ale... po úplňku vše ubývá, tedy podle mě i peníze. Bylo by lepší v novu, kdy je pak přibývající fáze???

René Libiš

Nov a úplněk jsou energeticky dost "náročná a těžká" období, ovšem mnoho zkušených "čarodějek" by Vám k plnění cílu i úplněk doporučilo :-) Já bych se však raději spoléhal na stabilnější období prostě přibývajícího Měsíce, tím nic nepokazíte a máte jistotu energetického trendu přibývajícího Měsíce, který v těchto dnech vždy pomáhá v situacích, kdy potřebujeme získat, naplnit, zrodit, rozmnožit, založit a tak podobně. Vzpomínám si, že i při online zprovoznění portálu Spektrum Zdraví na internet (už je to cca 8 let) jsme raději počkali až na přibývající Měsíc, pro lepší pocit, aby se projektu dařilo :-)

 

 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte