Psí duše je bezelstná a otevřená všemu novému. Učte se od svého psího kamaráda co nejvíce!
11. 10. 2021

Psí duše a její kouzlo. Co vás může čtyřnohý mazlíček naučit?

Psí duše je bezelstná a plně oddaná, pokud je s ní dobře zacházeno. Ne nadarmo je tedy pes už od pradávna nejlepším přítelem člověka. Miluje navzdory všemu a všem a nikdy vás nezklame. Je to dokonalý hlídač, společník i terapeut.

Výše uvedenými superlativy to zdaleka nekončí. Psí duše totiž dokáže změnit i člověka samotného, pokud je ovšem vnímavý. Psi dokážou mnohému naučit, pakliže k tomu budete otevření. Čerpejte z těchto zvířecích kamarádů jen to nejlepší!

Psí duše žije tady a teď. Naučí vás neřešit minulost ani budoucnost

Žít přítomností je tím nejpřirozenějším stavem psí duše. Pes je šťastný tady a teď. Nevnímá čas stejně jako člověk a rozhodně neřeší přibývající věk, jako většina lidské populace. Zkuste se svému čtyřnohému mazlíčkovi zadívat hluboce do očí a převezměte od něj tu naprostou odevzdanost vůči tomu, jak vše přirozeně plyne. Možná vás to uvolní a duševně osvobodí. Psí kamarád je tu pro vás navždy a je jedno, zda se vzdálíte na pět minut anebo na celý den. Pokaždé na vás počká a bude se stejně intenzivně radovat. Radujte se také ze života, ať je den jakýkoliv! A nemyslete na to, co bylo a bude.

Čtěte také:

Psí horoskop vám napoví, jaký bude váš domácí mazlíček

Psí duše přijímá věci, tak jak přicházejí. Naučí vás spontánnosti

Lidská bytost má v dospělém věku neustálou potřebu mít vše pod kontrolou. Jenže někdy život neplyne přesně podle našich představ a objeví se nečekané okamžiky. Psí duše je jiná. Přijímá a též dává. Odevzdává se tomu, co se zrovna naskýtá. Nechává věci plynout. Pes vás tedy může naučit spontánnosti, která napomůže k lehkosti bytí. Nemá cenu se stresovat dopředu, pokud některé záležitosti nemůžete ovlivnit. Zkuste je přijmout tak, jak přicházejí a adaptujte se na ně anebo prostě improvizujte!

Psí duše a nesobecké projevy vděčnosti a lásky. Naučí vás nezištnosti

Je obecně známé, že pejskové mají obrovské srdce plné lásky vůči svému pánovi. A celá řada z nich dokáže svému majiteli také v nouzi pomoci. Nedělají to ze zištnosti, ale jen tak, protože milují. Psí duše je neuvěřitelně empatická, což jistě víte, pokud máte čtyřnohého kamaráda doma. Objevilo se na světě několik zvláštních a nevysvětlitelných případů záchrany člověka psem. Tato stvoření jsou prostě výjimečná ve všech směrech. Učte se od nich dávat a neočekávat. Pomáhat jen tak, aniž byste chtěli něco na zpět. Lidská solidarita je něco úžasného a musí se podporovat.

Někdy stačí, když si pejska pohladíte a je vám hned lépe na duši.

Psí duše se umí bláznivě radovat. Naučí vás více se usmívat

Psí duše umí být současně i bláznivá, ale tak nějak krásně bláznivá. Kromě spontánnosti, laskavosti a nezištnosti se jedná o další skvělou vlastnost. Je vám smutno? Pohlaďte si svého psa, proběhněte se s ním po venku, pomazlete se, pohrajte si a hned vám bude na světě veseleji! Ne nadarmo se někteří pejskové stávají terapeuty v rámci populární canisterapie. Umí předávat neuvěřitelnou energii a rozveselí i toho nejsmutnějšího člověka. Zkrátka vás naučí, více se usmívat a uzdraví vaši ustaranou duši. Kromě jiného přinutí i k procházce, což může vaši kondici jedině utužit!

Psí duše jde věrně po vašem boku. Naučí vás pocitu sounáležitosti

Pokud máte doma pejska, již od počátku se stáváte součástí jeho „smečky“. Bude si vás tedy hlídat a současně i členy vaší blízké rodiny. Psí duše umí k člověku velmi přimknout. Takový silný pocit sounáležitosti leckdy lidé nepoznají za celý svůj život. A právě proto je možné, se to vše od psích kamarádů naučit. Věrnost, důvěra a pocit bezpečí jsou ostatně důležité i v lidském světě, nejen v tom psím. Proto myslete na své partnery, rodinu, přátele a věnujte se jim naplno, dokud máte ještě čas. Podporujte své milované a stůjte za blízkými, když to budou potřebovat! Ve svém čtyřnohém mazlíčkovi máte v tomto velkého učitele!

Autor článku: Iveta Reinisch

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Je váš pes dobrý plavec a k čemu jsou vhodné psí vesty?

Někteří psi jsou s vodou kamarádi, jiní se jí bojí jako čert kříže. Pokud jste taktéž milovníci vody a vodních sportů, určitě vás bude zajímat, jaké psí plemeno je skvělým plavcem a výborným parťákem do vody. Přinášíme tipy na psí plavce a rady, jak pejska naučit plavat, pokud mu voda dělá problémy…

jít na článek

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Ještě krmíte psa klasickými granulemi? Přečtěte si, proč si pes zaslouží změnu

S barfováním souhlasím. Krmím tak kočky i pejska. Granule mají k dispozici pořád, i když nejsem doma. Krmení b...

Detox, vitamíny z ovoce či zeleniny a další tipy na literaturu o zdraví

Dobrý den, od A.Williama mám již 4 knihy. Přišel ke mě prostřednictvím semináře on-line, v březnu 2021. Začala...

Dobrý kontakt

Agro Hochstaffl, s.r.o.: chov a prodej koní ve stáji Venus v Mysletíně

Upejska.cz: kvalitní krmiva pro psy s vysokým obsahem masa

Aleš Benda – poplatkový lov

Patříte mezi myslivce nebo jste příznivci…

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…