Mazlíček do bytu
02. 03. 2021

Jaké zvířátko pro děti se hodí do bytu? 7 tipů na nenáročné mazlíčky

Chtějí vaše děti mazlíčka a bydlíte v bytě? Ne všechny nápady dětí na zvířátko jsou dobré z hlediska menšího prostoru, který máte k dispozici. Ovšem existuje celá řada možností, jak dítěti splnit jeho sen na mazlíčka. Přinášíme tip na 7 zvířátek, které se perfektně hodí pro děti a do bytu.

Jaké zvířátko pro děti? Záleží na věku dítěte

Záleží na tom, jak starému dítěti chceme mazlíčka pořídit. Od toho se také ovíjí výběr. Dítě v první třídě pravděpodobně nezvládne péci o psa jako na druhém stupni. Ovšem postarat se o křečka nebo králíčka zvládne i mladší dítě levou zadní.

Přichystali jsme pro vás tip na 7 mazlíčků, které potěší vaše děti, a ještě se hodí do bytu.

Čtěte také:

Druhy křečků: jaké mazlíčky můžeme doma chovat?

Pes a kočka: nejlepší přítel člověka

I když bydlíte v bytě, je spousta psích a kočičích mazlíčků, které můžete bez obav chovat, i když nemáte rodinný dům.

Pes do bytu:

  • Maltézáček
  • Bišonek
  • Yorkšírský teriér
  • Čivava
  • Trpasličí pinč

Kočka do bytu:

  • Ragdoll kočka
  • Mainská mývalí kočka
  • Sphynx
  • Perská kočka

Kočku i psa lze naučit mnohým zábavným kouskům a trikům, především, pokud využijete tzv. click trénink.

Kanárek jako ideální ptačí domácí mazlíček

Mnoho ptactva vyžaduje specifické zacházení, ovšem roztomilý kanárek je snadný na péči. Ptáček je skvělým společníkem a dovede potěšit dováděním i zpěvem. Spokojený bude s dostatečně velkou klecí a nádobkou na koupání.

Kanárek si dokáže zapamatovat melodie a napodobuje různé zvuky. Jméno dostal ptáček podle Kanárských ostrovů. Španělé jej dovezli do Evropy v 15. století právě po dobytí ostrovů.

Oblovka obrovská: velký šnek s vlastním příbytkem

Má minimální nároky na životní prostředí a je zároveň netradičním zvířátkem. Oblovka dorůstá okolo až 30 cm do délky, stačí jí skleněné terárium a dostatek vápníku potřebného k tvorbě ulity. Zajímavostí je, že se zvířátko rádo koupe ve vlažné vodě. Dokonce se mu líbí, když mu něžně otíráte jeho ulitu.

Spousty zábavy zažije dítě s oblovkou, když si ji položí do ruky. Můžete pozorovat řeč těla. Z počátku se bude bát, ale později si na vás zvykne a bude vás zkoumat.

Želva zelenavá je dlouhověký kamarád

Ideální zvíře do bytu a pro začínajícího chovatele je želva zelenavá. Neklade velké nároky na čas ani prostor. Nepotřebuje mnoho pozornosti jako třeba kanárek nebo kočka a pes. Bez problémů zvládne želva také pobyt o samotě.

Dožívá se až 80 let, proto si pořízení zvířátka dobře promyslete. Hlavně mladou želvičku je potřeba několikrát týdně koupat ve vodě. Hlavičku musí mít nad hladinou, ale celé tělo úplně namočené, aby měla správnou úroveň hydratace.

Jaké nevšední zvířátko pro děti? Strašilku

Strašilka je nevšední mazlíček, který vás dokáže dobře pobavit. Má velmi exotický vzhled, je ale naprosto neškodná. Velmi dobře se dokáže skrýt před predátory, takže se může snadno stát, že ani vy ji v jejím obydlí nenajdete hned. Strašilku lze zaměnit za větvičku či lísteček.

Malé zvíře do bytu: živorodka duhová

Živorodka duhová neboli paví očko patří k nejrozšířenějším rybkám v akvaristice. Dorůstá maximálně 6 cm. Aby se rybka nenudila, pořiďte rovnou dvě. Rybky zaujmou děti především krásnou barvou, která se neustále proměňuje.

Pro začátečníky se dobře hodí také tetra neonová, která má od přírody zářivou barvu, jež zaujme zrak dětí stejně rychle jako živorodka.

Osmák degu

Má klidnou povahu a roztomilý pohled. Rád si hraje s hračkami, ale i se svými majiteli. Bude nejšťastnější, když si s ním budete hrát každý den alespoň hodinu. Osmák se potřebuje koupat, ovšem ne ve vodě, ale písku. Jen při pohledu na jeho koupací rutinu se potrháte smíchy.

Pozor na jeho ocásek. Když na něj špatně sáhnete, upadne mu. Jedná se o jeho obranný reflex a ulomený ocásek už nemůže znovu dorůst.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Epilepsie u koček patří mezi zákeřné kočičí nemoci

Přijde-li řeč na kočičí nemoci, bývá epilepsie jednou z těch, se kterou se těžko smiřuje a která kočku provází zpravidla až do konce života. Mladší zvířata bývají postižena epilepsií vrozenou, starší pak mohou mít mozek poškozený degenerativními změnami nebo metabolickým onemocněním. Oboje se ale…

jít na článek

Chování kočky po kastraci: Co všechno se změní?

Kočka po kastraci ztrácí nejen schopnost, ale také potřebu se rozmnožovat. Po tomto zákroku následuje výrazná změna chování. Stále však platí, že kastrace vyřeší do budoucna několik problémů. Jak se tedy přesně změní chování kastrované kočky a jak se o ni starat těsně po zákroku?

jít na článek

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Jaro je tady! Vyražte do hor se správnou výbavou. Salomon sází na univerzálnost

dost slušný boty

Už víte, kam na dovolenou v ČR? Máme tip na dokonalé ubytování na Šumavě!

Ještě bych doporučila jedno ubytování, a to http://www.nadrybnikem.eu/. Je to chatová osada v Hnačovu. A je to...

Dobrý kontakt

Pasivní a nízkoenergetické domy jsou šetrné k životnímu prostředí

Stolařství Tichý a syn Ostrava

Inovativní gel Enterosgel®: podpora trávicí soustavy a lepší imunita

Zdravá výživa Ivančice

Obchůdek Spektrum Zdraví …