Zážitková gastronomie vám rozšíří obzory. Kde se fantasticky najíte?

img
13. 07. 2021 Přečteno: 1471x

Zážitková gastronomie je mezi lidmi čím dál více populárnější. Známá je někdy i pod anglickým pojmem fine dining. A na co je zaměřená? Nejen na chuťové pohárky, ale také na zrak, čich a leckdy i sluch. Je to tedy požitek pro všechny vaše smysly. Necháte se unést?

Abyste poznali, v čem vlastně tkví zážitková gastronomie, měli byste zavítat do jedné z restaurací, která je na fine dining zaměřená. A že jich je v Česku požehnaně. Stačí jen zapátrat. Inspirovat se však můžete i našimi skvělými tipy!

Zážitková gastronomie a její zaměření

Nejprve si pojďme říct, co vlastně taková zážitková gastronomie může obnášet. Jelikož se jedná o záměr potěšit zákazníka s ohledem na všechny jeho smysly, určitě nečekejte nic fádního. Pakliže chcete zažít něco výjimečného, navštivte například restaurace s otevřenou kuchyní. Takové totiž fine dining stoprocentně nabízí. V podstatě už jen tím, že můžete nahlédnout pod ruce šéfkuchaři a sledujete celý proces přípravy vašeho pokrmu. Bezpochyby lze zařadit mezi zážitkové restaurace i ty, které nabídnou svému zákazníkovi netradiční způsob servírování (nejčastěji lávové kameny, banánové listy a podobně). A v neposlední řadě se v této specifické gastronomii klade důraz na uchvacující prostředí. Proto můžete v některých podnicích taktéž očekávat živou a tematickou hudbu i možnost tance.

Čtěte také:

Tajemné hrady v Česku aneb výlety pro nebojácné

Zážitková gastronomie a restaurace s otevřenou kuchyní

Jako první nahlédněme na restaurace s otevřenou kuchyní. Zážitková gastronomie v této podobě vás uchvátí! Pokud milujete asijskou kuchyni, určitě byste neměli opomenout pražské bistro Wokin. Přímo před očima vám připraví oblíbené smažené nudle se zeleninou, do kterých si můžete přidat jakékoliv maso. Přidanou hodnotou budou veselí kuchaři, kteří na vás přenesou pozitivní energii. Dalším skvělým místem je restaurace Eska na pražském Karlíně, která spadá do sítě Ambiente. Zde uvidíte v plné kráse celý kuchařský tým. A je to učiněná symfonie! Na stůl pak dostanete lahodné jídlo, které budete chtít jíst zas a znova. No a závěr zde máme brněnskou restauraci Suzie's Steak pub, která vás dostane nejen šťavnatými steaky, ale i stylovým prostředím. Přímo před vaším zrakem vám kuchař ogriluje kvalitní kus masa a přesně tak, jak si vaše chuťové pohárky žádají!

Zážitková gastronomie je i o otevřených kuchyních v restauracích.

Zážitková gastronomie a restaurace s netradičním způsobem servírování jídla

Dále si vezmeme na paškál restaurace s netradičním způsobem servírování jídla. I těch se týká zážitková gastronomie! Jedním z takovýchto podniků je zcela určitě Grill restaurant U Horkých kamenů v Jilemnici. Zde vám obsluha přinese voňavé steaky i jiné pokrmy na lávových kamenech. Ty pak můžete zapít třeba kvalitním červeným i bílým vínem značky Znovín. Za návštěvu pak stojí i Středověká krčma v Dětenicích, která vás přenese do dob minulých. Lahodné maso pečené na otevřeném ohni vám přinesou na lávovém kameni a pečivo na kousku zahlazeného dřeva. I obsluha bude dobově oděna. Krčma se bude líbit nejen dospělým, ale i dětem!

Zážitková gastronomie a restaurace s hudebním doprovodem

A na konec si představme restaurace, v kterých si nejen pochutnáte, ale také se kulturně obohatíte. Jednou z nich je vynikající podnik z názvem Šupina. Ten naleznete v Třeboni. Zde se specializují především na rybí speciality. Každou středu se pak můžete zaposlouchat do příjemných tónů živé hudby. Když se ovšem přesunete do hlavního města Prahy, neměli byste opomenout argentinskou restauraci La Casa Argentina. Na tomto úžasném místě naleznete fine dining každým coulem. Obsluha vám nabídne vynikající steaky ovoněné ohněm a od středy do soboty si tu užijete i taneční vystoupení či živou hudbu v rytmu salsy. I v Plzeňském kraji na vás však čeká zážitková gastronomie! Rozhodně byste tedy neměli vynechat návštěvu podniku s názvem Country Saloon, který se nachází ve městě Klatovy – Beňovy. V restauraci si poslechnete každý pátek i sobotu muziku ve stylu country, blues a folk. A také tu dostanete skvostné hovězí maso, které se zpravidla peče na otevřeném ohni (krbu) před zraky zákazníků. Už se vám sbíhají sliny? Tak vyrazte!

Autor článku: Iveta BerezkinováNapsat komentář: Zážitková gastronomie vám rozšíří obzory. Kde se fantasticky najíte?

RE: Zážitková gastronomie vám rozšíří obzory. Kde se fantasticky najíte?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.