Vodní meloun patří mezi nejoblíbenější letní osvěžení. Chutná, zažene žízen, upevní zdraví, pomůže zhubnout a dokonce i vylepší sex!

img
23. 06. 2021 Přečteno: 1624x

Vodní meloun patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější druh. Je plný vitamínů a dalších cenných látek. I když ho nejčastěji jíme jen za syrova, dá se z něj připravit kompletní menu. I když nás rychle zasytí, necítíme se po něm přejedení a navíc nám v letním vedru dodá i potřebné tekutiny. Umí toho ale mnohem víc.

Vodní meloun byl původně doma v Africe, do Evropy se dostal až někdy v 15. století. Dnes už se melouny pěstují naprosto všude, kde je teplo. Dokonce si jej můžete vypěstovat přes sezónu i na vlastní zahrádce. A budete překvapeni, jak je u vás vodní meloun spokojený. Jde o podobně bezproblémovou rostlinu, jako jsou například cukety nebo dýně.

Je vodní meloun ovoce nebo zelenina?

Ač je všeobecně vodní meloun považován za sladkou lahůdku a často je řazen mezi ovoce, není tomu tak. Vodní meloun je totiž zelenina! Ukrývá v sobě více než 90 procent vody. Téměř žádné tuky v něm nehledejte (respektive ukrývá jen 0,1 g tuků na 100 g), stejně jako bílkoviny (0,6 g bílkovin na 100 g). O něco více má pak sacharidů (6,5 g na 100 g melounu), přesto se v něm ukrývá pouhých 19-35 kcal. Vzhledem k tomu, že vodní meloun působí silně močopudně, hodí se skvěle jako přírodní prostředek pro různé detoxikace a očisty organismu. Rovněž napomáhá vyrovnat optimální pH v těle, čímž se podílí na předcházení překyselení organismu.

Čtěte také:

Máte rádi melouny? Melounová limonáda vás dokonale osvěží

Melounová pizza osvěží i zasytí! Hotovo budete mít do 10 minut

Melounové smoothie

Vitamíny a minerály, které vodní meloun ukrývá

Ač se to příliš nezdá, tak vodní meloun v sobě ukrývá poměrně dost vitamínu C (8 mg na 100 g melounu). Díky tomu je i vhodnou prevencí proti takzvaným “letním” chřipkám či virózám. Ostatně vodní meloun pečuje o náš imunitní systém a snaží se nás udržet v kondici. Ukrývají se v něm dále také vitamíny skupiny B (zejména pak vitamíny B3, B6 a B9 – kyselina listová), což pozitivně působí na vlasy, nehty, krvetvorbu i kvalitní okysličení buněk v těle. Nechybí ani vitamín A. Z minerálních látek je vodní meloun bohatý na vápník, hořčík, železo, zinek, selen, mangan, fosfor, jód či draslík. A přítomny jsou i antioxidanty, zejména pak antioxidant lykopen. Ten, mimo jiné, chrání organismus před vznikem rakoviny a kardiovaskulárních chorob. Karotenoidy se zase postarají o zdravé oči a ochrání sliznice. Vodní meloun je také prospěšný pro náš mozek a pro paměť.

Meloun je doslova nabitý cennými látkami

Vodní meloun podpoří diety a hubnutí

Chcete-li rychle zhubnout, pak může být meloun zajímavým doplňkem. Ne nadarmo jsou oblíbené takzvané melounové diety, při kterých se po určité období konzumuje jen meloun. Tělo se rychle odvodní a vypadá skutečně hubenější. Na dva, tři dny si sice takové pročištění dopřát můžete, ale rozhodně takto nehubněte déle. Lepší variantou je celková úprava jídelníčku a zařazení melounu jen jako doplnění diety. Právě díky odvodňovacím schopnostem melounu se vám bude hubnout lépe a příjemněji. 

Vodní meloun pro kvalitní sex

Ač to o něm není příliš známo, je vodní meloun jedním z velmi účinných afrodiziak. Vzhledem k tomu, že obsahuje spoustu zajímavých obsahových látek, jako je například také citrulin (podporuje erekci), které působí jako přírodní viagra. Vodní meloun zároveň také značně stimuluje chuť na sex, a to jak u mužů, tak i u žen. Dále podporuje tvorbu spermií a na plodnost působí velmi kladně i u žen.

Autor článku: Monika PoledníkováNapsat komentář: Vodní meloun patří mezi nejoblíbenější letní osvěžení. Chutná, zažene žízen, upevní zdraví, pomůže zhubnout a dokonce i vylepší sex!

RE: Vodní meloun patří mezi nejoblíbenější letní osvěžení. Chutná, zažene žízen, upevní zdraví, pomůže zhubnout a dokonce i vylepší sex!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.