Vegetariánské restaurace mají také co nabídnout. Jaké stojí za návštěvu v Česku?

img
01. 09. 2021 Přečteno: 1419x

Vegetariánské restaurace jsou v Česku čím dál víc oblíbené. Na své si v nich přijdou i masožravci, kteří chtějí svůj jídelníček tak trochu odlehčit. Tuzemsko v tomto ohledu nabízí vskutku velký počet podniků, kde si příjemně posedíte a hlavně se skvěle najíte.

Početné jsou vegetariánské restaurace samo sebou ve větších českých městech. Zaměřili jsme se tedy na tipy nejen v hlavním městě Praze, ale také v Brně, Olomouci, Plzni, Ostravě anebo třeba v Českých Budějovicích. Při svém výletování si tedy můžete vybrat, kde ochutnáte bezmasé dobroty.

Vegetariánské restaurace v Česku: Maitrea v Praze

Pokud zavítáte do hlavního města Prahy na rodinný či romantický výlet s partnerem a dostanete chuť na vynikající bezmasý oběd anebo večeři v pohodovém prostředí, určitě zavítejte do vegetariánské restaurace s názvem Maitrea. Tento podnik najdete v Týnské uličce, tedy téměř co by kamenem dohodil od Staroměstského náměstí. Zde vás minimalistický interiér s prvky exotiky zcela uchvátí a ještě více pokrmy, které v restauraci s láskou připravují. A je to opravdu znát. Cokoliv si objednáte, bude chutnat přímo božsky! I ceny jsou v Maitree přijatelné. Za oběd (polévka, hlavní chod a voda) zde zaplatíte zhruba kolem 175 korun českých.

Čtěte také:

Těhotenství a veganská strava: Jde to vůbec dohromady?

Vegetariánské restaurace v Česku: Vegalité v Brně

Už dvanáct let funguje v Brně oblíbený podnik Vegalité, který se řadí mezi vegetariánské restaurace. Avšak ochutnat zde můžete i ryze veganské pokrmy. Kromě skvělého jídla si ve Vegalité poslechnete i živou hudbu, jež hraje především ve večerních hodinách (ve vybraných dnech). Na své si v podniku přijdou i milovníci piva. Majitelé si totiž vaří vlastní druhy (celkem čtyři). A na kolik vás zde vyjde polední menu o polévce, hlavním chodu a vodě s ovocem? Rozhodně velice levně, tj. na 119 Kč. Vegetariánskou restauraci najdete v Brně v ulici Slovákova.

Vegetariánské restaurace v Česku: Koza zůstala celá v Olomouci

Velmi kreativním názvem oplývá podnik v Olomouci, který rovněž patří do kategorie vegetariánské restaurace. Je jím Koza zůstala celá. Zde si můžete objednat jak vegetariánská jídla, tak i ta veganská. Na oběd či večeři si sem rozhodně zajděte, náramně si pochutnáte na vybraných lahůdkách. Vlastně tu zjistíte, že i bezmasá jídla mohou být skutečně vynikající! Posedět můžete v podniku anebo i na zahrádce při teplém počasí. A kam přesně do „Kozy“ zamířit? Své kroky nasměrujte do ulice Mlýnská. Provozovatelé vám zde nabídnou hlavní chody, polévky i saláty.

I vegetariánská samoobslužná bistra jsou skvělou volbou!

Vegetariánské restaurace v Česku: Vegetarian Bistro Satyr v Plzni

V plzeňské ulici Kardinála Berana natrefíte na podnik Vegetarian Bistro Satyr, který se řadí primárně mezi vegetariánské restaurace. Ovšem pochutnat si tu můžete i na veganských pokrmech. Jistě vás osloví nejen polévky a hlavní chody, ale třeba i místní domácí dezerty. Nabídka je ve Vegetarian Bistru Satyr pestrá. Vybírat můžete nejen z tradičních českých jídel, ale i těch zahraničních. Menu s polévkou a hlavním chodem vás zde vyjde na cca 170 Kč. Pro ty, co nestíhají přijít osobně, zajišťuje restaurace i rozvoz po Plzni.

Vegetariánské restaurace v Česku: Kocouří způsoby v Ostravě

I v centru Ostravy lze zavítat do příjemné vegetariánské restaurace. Na obědové menu si zajděte například do podniku s názvem Kocouří způsoby. Každý den tu nabízí pestrou zeleninovou polévku a také chutný hlavní chod. I masožravci budou z lahodných a vydatných porcí nadšení! A kam přesně nasměrovat kroky? Do ulice Přívozské v Moravské Ostravě! Rozhodně nebudete litovat! Dobré ceny, usměvavá obsluha i kvalitní jídla, to vše vám v restauraci Kocouří způsoby mohou slíbit.

Vegetariánské restaurace v Česku: Vegetárna Impala v Českých Budějovicích

Potřebujete se rychle a hlavně zdravě nasytit a zrovna se nacházíte v Českých Budějovicích? Potom by vašemu zraku nemělo uniknout bistro z názvem Vegetárna Impala, které se nachází v ulici Nová 13. To by se taktéž dalo zařadit mezi vegetariánské restaurace s vysokou návštěvností! Otevřeno tu mají od ranní deváté hodiny do šesté večerní. V restauraci neboli jídelně si pochutnáte na hlavních chodech i čerstvých zeleninových salátech. Vše si nakombinujete podle toho, jak chcete, protože podnik je samoobslužný. A buď si jídlo odnesete v ekologickém obalu domů k snědku anebo zkonzumujete v příjemných prostorách Vegetárny Impala. Ceny jsou tu více než příznivé a obsluha velmi milá! Tak se tedy stavte a nasyťte svůj hladový břich!

Vegetariánské restaurace v Česku: Góvinda v Praze

A na závěr ještě zavítejme zpět do Prahy. Zde jsou totiž vegetariánské restaurace téměř na každém rohu. Nelze opomenout například tu s názvem Góvinda, která se nachází v ulici Soukenická. Je skutečným držákem ve svém oboru. Své služby a pokrmy nabízí už od roku 1995, patří tedy mezi jedny z prvních podniků s bezmasými pokrmy v hlavním městě. Kromě skvělých chodů si v restauraci můžete objednat i dezert, jako sladkou tečku na závěr hodování. Velcí hladovci se pak budou radovat z přídavků zdarma. Na své si ovšem přijdou i milovníci klidu a relaxace. U oběda či večeře vás bude doprovázet příjemná meditační hudba. A aby toho nebylo málo, v Góvindě je možné i duchovní sebevzdělávání! Každou středu od 18:00 tu totiž probíhají nejrůznější přednášky s meditační indickou hudbou.

Autor článku: Iveta BerezkinováNapsat komentář: Vegetariánské restaurace mají také co nabídnout. Jaké stojí za návštěvu v Česku?

RE: Vegetariánské restaurace mají také co nabídnout. Jaké stojí za návštěvu v Česku?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.