Týkají se vás nyní jarní prázdniny? Inspirujte se několika tipy, kam vyrazit!

img
28. 02. 2023

Jarní prázdniny jsou v plném proudu. Mnohým dětem v Česku sice již skončily, ale ty další volné dny netrpělivě očekávají. S tím je však spojené i to, jak ratolesti zabavit. Pokud jste rodič, kterému došly nápady na rodinnou zábavu, máme pro vás hned několik tipů! Kam se vydat za zážitky v předjarním období?

Leckteré rodiny s dětmi jezdí o jarních prázdninách nejčastěji na hory za lyžováním. Jestli ale nejste zrovna fanouškem tohoto zimního sportu, nezoufejte. Rodinných radovánek si můžete užít i v nížinách. Akcí se nabízí skutečně požehnaně!

Jarní prázdniny na Matějské pouti v Praze

Máte rádi bujaré veselí na poutích? Pak vás jistě zaujme akce Matějská pouť 2023! Ta se na pražském Výstavišti koná až do 10. dubna. Během jarních prázdnin si tak společně s dětmi užijete mnoho zábavy nejen na kolotočích a houpačkách, ale třeba i na střelnicích nebo při ledním bruslení (pouze do konce března). A ti, co mají pro strach uděláno, se pak mohou vydat do strašidelného zámku. O hladu a žízni tu však také nebudete. Na místě totiž nabízí prodejci chutné rychlé občerstvení, nejrůznější dobroty a nealkoholické či alkoholické nápoje. Vstupné je přes týden zdarma (od ÚT do PÁ), o víkendu ale činí 30 Kč. Jednotlivé atrakce jsou zpoplatněny a ty pro děti stojí řádově mezi 60 až 70 korunami/za 1 jízdu.

Čtěte také:

Jak naučit děti uklízet

Jarní prázdniny na zámku Brandýs nad Labem

Pokud se budete s dětmi pohybovat o jarních prázdninách ve Středočeském kraji, vydat se můžete třeba na zámek Brandýs nad Labem. Zde se koná ve dnech 4. a 5. března akce s názvem Tajemství zaniklých řemesel – na zámku se tedy sejdou přední řemeslníci z Čech ale i Moravy a oživí před vámi dávno zapomenuté umění. Program bude probíhat nejen ve středověkých sklepích, ale i v zámeckém divadle či v černé kuchyni (natrefíte např. na sedláře, kováře, brašnáře a podobně). 4. března bude otevřeno pro veřejnost od 10:00 do 18:00 a 5. března pak od 9:00 do 15:00. Vstupné pro dospělého činí 100 Kč a pro děti (větší, jak meč) 50 Kč – menší dítka mají vstup zdarma.

Už jste viděli robotického Tyronnasaura rexe? Pokud ne, zavítejte třeba na Dinoexpedici 2023 do Českých Budějovic!

Jarní prázdniny a „Zlatá horečka“ v Novém Kníně

Zajímá celou vaši rodinu rýžování zlata a vše, co se kolem tohoto cenného kovu točí? Potom se vydejte v období 27. 2. až 4. 3. 2023 za zábavou do Muzea zlata v Novém Kníně (na náměstí Jiřího z Poděbrad)! Během jarních prázdnin se tak pokocháte zajímavými expozicemi souvisejícími s těžbou zlata, ale také dokumentárním filmem mapujícím historii. Pro dítka je též připravena pátrací hra a konkrétně 4. března ukázka malování velikonočních kraslic. Otevřeno je zde v již zmíněné dny od 9:00 do 16:00. Vstupné pro děti stojí 20 Kč a pro dospělé 40 Kč. Zajímavost: Věděli jste, že zlato z Nového Knína se v patnáctém století vyváželo i do mincovny v Praze?

Jarní prázdniny ve světě dinosaurů

Zejména menší dítka budou doslova u vytržení z akce Dinoexpedice 2023, která probíhá na českobudějovickém Výstavišti od ledna až do 12. března 2023! Zdejší robotické expozice jsou ostatně fascinující i pro dospělé. Poznejte na vlastní oči, jak vypadal kdysi dávno zlověstný Tyrannosaurus rex nebo třeba létající Pteranodon! Pro malé návštěvníky je také připravené velmi originální dinosauří tetování nebo fotokoutek/fotoklec pro zajímavé rodinné snímky na památku. A ti, co milují kino, mohou po prohlídce zajít na 3D film Fino Dino a Dina Mina: Poprvé v DinoParku. Zpetřete si tedy jarní prázdniny a vydejte se na výlet do Jihočeského kraje! Atrakce je otevřena denně od 10:00 do 18:00 a vstupné pro děti stojí 180 Kč. Dospělí pak zaplatí 230 Kč – lze však zakoupit i rodinnou vstupenku za 880 Kč (2 dospělí a 3 děti).

Jarní prázdniny ve znamení pohádek na hradě a zámku Staré Hrady

A na závěr pro vás máme tip z Královéhradeckého kraje! Na hradu a zámku Staré Hrady máte totiž během března poslední možnost absolvovat dračí čarodějné pohádkové prohlídky. O jarních prázdninách zde mají otevřeno od středy do neděle v čase 10:00 až 17:00. Dítka se setkají s princeznou, rytířem, čarodějem ale třeba i s draky v těchto dnech: 4. až 5. 3., 11. až 12. 3., 18. až 19. 3. a 25. až 26. 3. Užijte si tedy báječné volno v pohádkovém duchu a nepropásněte termíny! A ani dospělí nepřijdou zkrátka. Krom toho, že se dozvědí zajímavou historii hradu a zámku, mohou ochutnat i starohradskou medovinu! Vstupné stojí pro děti od 2 do 11 let 95 Kč (starší zaplatí 125 Kč) a pro dospělé 145 Kč.

Autor článku: Iveta ReinischNapsat komentář: Týkají se vás nyní jarní prázdniny? Inspirujte se několika tipy, kam vyrazit!

RE: Týkají se vás nyní jarní prázdniny? Inspirujte se několika tipy, kam vyrazit!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.