Spojené státy americké a dovolená: 3. díl. Kam zamířit s dětmi?

img
25. 11. 2021

Spojené státy americké mají co nabídnout nejen dospělým, ale i dětem. Pokud tedy plánujete zamířit za oceán v rámci rodinné dovolené, máte se na co těšit! Amerika zkrátka přivítá s vřelou a otevřenou náručí i ty nejmenší cestovatele.

Cestování s dětmi nemusí být zrovna snadné, když je ale adekvátně zabavíte, užijete si Spojené státy americké všichni na jedničku. Nyní vám představíme několik zajímavých míst, kam se svými potomky můžete zavítat za úžasnými zážitky.

Spojené státy americké a dovolená s dětmi: Jak je to s ubytováním a stravováním?

Jako zodpovědní rodiče se zřejmě ze všeho nejdříve budete pídit po tom, abyste měli nejen pro sebe, ale především pro své děti pohodlný hotelový pokoj. Neméně důležité je také nalezení místa, kde se dá nasytit chutným jídlem. Spojené státy americké jsou v tomto skutečně rozmanité a nabízí celou řadu možností. V některých hotelech či motelech dokonce nabízí k půjčení za příplatek přenosné dětské postýlky. Než si však ubytování rezervujete, vždy se optejte, zda je možné ubytovat i malé děti. Ne každé zařízení to umožňuje. Co se týká stravování, jsou Američané k rodinám s dítky též velmi vstřícní a podporují je všemožnými způsoby. V leckteré restauraci tak najdete dětské menu i speciální sezení pro batolata a předškoláky. A když budete mít štěstí, můžete natrefit na podniky, kde mají ti nejmenší konzumaci zdarma nebo dostanou dárek v podobě pastelek, hraček a podobně.

Čtěte také:

Dovolená podle vašeho gusta: Jak si užít dovolenou a vypnout na ní unavený mozek?

Spojené státy americké a dovolená s dětmi: Navštivte Walt Disney World

Je možné, že vaše děti znají Walt Disney World jen z filmů v televizi. Až se tedy vydáte objevovat Spojené státy americké, navštivte s nimi tento pohádkový svět osobně. Vydat se za ním musíte na Floridu. Vaši potomci získají nezapomenutelné zážitky. A pokud v tomto kouzelném prostředí zatoužíte zůstat o trochu déle, jistě vám to usnadní ubytování v areálu, které zajistí tématický hotel s názvem Disney's Animal Kingdom Lodge a Disney's Fort Wilderness Resort

Spojené státy americké a dovolená s dětmi: Nechte se okouzlit Čarodějným světem Harryho Pottera

Pakliže se s rodinou ocitnete v Kalifornii nebo respektive poblíž města Los Angeles, zcela jistě navštivte Čarodějný svět Harryho Pottera. Děti budou z tohoto místa naprosto uchvácené. Obzvlášť ty, které tento příběh milují a přečetly o něm všechny knihy či shlédly celou filmovou sérii. Celá atrakce je součástí zábavního a filmového parku Universal Studios Hollywood. A když vás přestnou bavit kouzelnické triky, zavítejte třeba do zcela nového Jurského světa, kde budou vaše dítka „děsit“ monstrózní ptakoještěři a dinosauři. Je to fascinující místo, na kterém zjistíte, že Spojené státy americké jsou vskutku velkolepé.

Cape May vás nadchne nejen pro rozlehlé a čisté pláže. Kochat se zde můžete i starými domy nezvyklé architektury.

Spojené státy americké a dovolená s dětmi: Zabavte si společně v Legolandu

Spojené státy americké vás nenechají spát, co se týká zábavy. Žije to tu pořád a dítka bude skutečně složité uspat. Tedy problém s tím mít nebudete, když je utaháte na výletě za dalším dobrodružstvím. Co se pokochat Floridou? Zde nemůžete opomenout slavný Legoland! A protože je tento zábavní park co by kamenem dohodil od již zmíněného Walt Disney Worldu, můžete obě návštěvy propojit. Zajistíte tak svým milovaným potomkům ten nejkrásnější den pod sluncem s mnoha rozmanitými zážitky. A co v Legolandu najdete? Například tři barevné tématické hotely, bungalovy a také venkovní bazén. Obdivovat pak můžete i různé druhy nejen zvířecích soch, které jsou postavené z populárních lego kostiček.

Spojené státy americké a dovolená s dětmi: Státní park Dinosaur Valley aneb Po stopách skutečných dinosaurů

Zajímá vaše dítka už od útlého věku vše kolem dinosaurů? Pak se vydejte s rodinou do státu Texas, kde na vás čeká skutečně fascinující podívaná v podobě Státního parku Dinosaur Valley. Můžete zde totiž spatřit skutečnou stopu dávného dinosaura. A uprostřed dechberoucí přírody vás okouzlí i mohutná napodobenina Tyrannosaura Rexe. Děti si tak budou připadat jako na dobrodružné cestě do pravěku. Rozhodně zapomenou v daný moment, že navštívily moderní Spojené státy americké.

Spojené státy americké a dovolená s dětmi: Jaké další zajímavosti objevovat?

Spojené státy americké jsou doslova nevyčerpatelnou studnicí různorodých míst, vhodných pro rodinnou dovolenou s dětmi. Kromě výše uvedených atrakcí bude děti bavit třeba poznávání Yellowstonského parku nebo návštěva tzv. Hersheyparku (stát Pensylvánie), který nabízí vodní park, ZOO a nespočet čokoládových sladkostí. A pokud zatoužíte jen po koupání v oceánu a odpočinku na pláži, zajeďte si do Cape May, což je město a nejstarší letní letovisko v New Jersey. Zdejší pláže jsou rozlehlé, čisté a v podstatě nedotčené.

Autor článku: Iveta Reinisch

Napsat komentář: Spojené státy americké a dovolená: 3. díl. Kam zamířit s dětmi?

RE: Spojené státy americké a dovolená: 3. díl. Kam zamířit s dětmi?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.