Letní prázdniny jsou za svou polovinou! Jaké akce ještě stihnete s dětmi navštívit?

img
18. 08. 2022

Letní prázdniny se kvapem blíží ke svému konci, a proto je na čase užít si ještě posledních pár dní naplno na kulturních akcích (nejen) pro děti. Netušíte, kam zamířit? Pak se inspirujte našimi skvělými tipy ze všech koutů republiky. Načerpáte nádherné zážitky i na poslední chvíli!

Věděli jste, že nejdelší letní prázdniny mají italské nebo třeba španělské děti? Užívají si volno celých čtrnáct týdnů v kuse! Obdobně jsou na tom i bulharská dítka prvních stupňů ZŠ, která odpočívají v létě až patnáct týdnů. České děti tak v tomto ohledu zaostávají – užijí si standardně jen osm týdnů volna.

Letní prázdniny plné zážitků! Přeneste se do 19. století a navštivte Dožínky v Kouřimi

Pokud bydlíte kolem Středočeského kraje, jistě to nebudete mít daleko do města Kouřim, kde se dne 20. srpna (sobota) od 10:00 do 18:00 odehrají Dožínky ve skanzenu. Ty vás doslova přenesou do devatenáctého století. Takové letní prázdniny si nemůžete nechat ujít. Začnete prohlídkou místního muzea, dostanete se k ručnímu sečení obilí nebo si přivoníte k bylinkovým čajům paní bylinkářky! Najíst pak dostanete v tamější hospůdce Šperkovna. Děti se pak zabaví třeba kreativním tvořením. Činností zde bude více než dost! A co vstupné? To rodinné vyjde na 490 Kč.

Čtěte také:

40 receptů na jídlo pro děti. Čím nejmenším uděláte radost?

Letní prázdniny v oblacích? Pokud se bojíte výšek, navštivte balónovou show v Telči!

Kochat se oblohou můžete i z bezpečí země. Podívanou vám rozhodně zpestří několik balónů, které by měly vzlétnout v období 18. až 21. 8. 2022 z náměstí v Telči, ze zámeckého parku nebo od Roštejnského rybníka (za dobrého počasí v časech 6:00 až 7:00 a 17:00 až 18:00). Akce se jmenuje oficiálně Balóny nad Telčí 2022 a je bezplatná. Stačí tedy vzít celou rodinu ven, do ruky uchopit foťák a zvěčnit si jeden z posledních zážitků letošních letních prázdnin.

Letní prázdniny ve znamení tance a dobrodružství aneb Vyrazte na Skotské hry!

V Libereckém kraji se nachází kouzelný zámek Sychrov, který své brány otevře každoroční akci s názvem Skotské hry. Zavítejte sem tedy 20. srpna v 10:00 na celý den a máte se na co těšit do pozdních hodin! Na své si přijdou jak dospělí, tak i děti. Program je nabitý – můžete si společně zatančit, zasoutěžit, poslechnout skotskou hudbu, vyzkoušet různé skotské hry nebo ochutnat pestrou kuchyni typickou pro Skotsko. Vstupné je pro děti do 15 let zdarma. Dospělí zaplatí na osobu 900 Kč. Pejsci mají též vstup bezplatný, ale musí být na vodítku.

Máte vztah ke Skotsku? Pak akci Skotské hry na zámku Sychrov budete milovat.

Letní prázdniny zahalené do historie: Císařský den v Kadani

Jestliže máte doma malé milovníky historie, určitě 27. srpna v 10:00 zavítejte do Kadaně v Ústeckém kraji! Odehraje se zde totiž Císařský den, který je jakousi připomínkou příjezdu císaře Karla IV. a jeho družiny. Na Mírovém náměstí se můžete těšit například na koncert, ohňovou show, středověké tržiště, ukázky dobových řemesel a podobně. Program je pak možné navštívit třeba i ve Smetanových sadech – zde uvidíte např. sokolnické a jezdecké ukázky. Rodiče s dětmi pak mohou odpočívat v relaxační zóně na Studentském náměstí. Vstupné se neplatí.

Letní prázdniny v Posázavském Pacifiku

A na závěr vám a vašim dětem doporučujeme okružní jízdu Posázavským Pacifikem! Které dítko by totiž nemilovalo jízdu vlakem! A tento bude navíc parní. Kochat se můžete po cestě dolním Posázavím a také poctít svou návštěvou město Týnec nad Sázavou (zde vlak staví a odjíždí zpět do Prahy až v 14:22). Odjezd vlaku je ze Smíchovského nádraží v Praze dne 27. 8. 2022 v 9:54, tak nezapomeňte! Zpět z výletu pak budete v 16:20. A jestli pomýšlíte na to, kde se najíte – můžete si smlsnout na něčem dobrém třeba cestou v historickém bufetovém voze. Okružní cesta z Prahy a zpět stojí 440 Kč. Jízdenku je nutné koupit si předem.

Autor článku: Iveta ReinischNapsat komentář: Letní prázdniny jsou za svou polovinou! Jaké akce ještě stihnete s dětmi navštívit?

RE: Letní prázdniny jsou za svou polovinou! Jaké akce ještě stihnete s dětmi navštívit?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.