Kam v Česku vyjet s dětmi na podzimní prázdniny? 7 tipů, které vaše děti ohromí!

img
23. 10. 2017 Přečteno: 1800x

Podzimní prázdniny 2017 připadají na čtvrtek a pátek před státním svátkem 28. října 2017. Děti mohou na dva dny opustit školní lavice a vydají se s rodiči na prodloužený víkend. Čtyři dny volna vybízejí k zajímavým výletům po celé České republice. Často je nutné program přizpůsobit aktuálnímu počasí, a proto se vyplatí připravit si několik variant. Někomu vyhovuje klidné odpoledne na zámku plného historie, jinému zase aktivně strávený den na kole nebo procházkou v horách. Otázku kam s dětmi na podzimní prázdniny si pokládá mnoho rodičů, kteří by mohli najít inspiraci v našem článku. 

jižní Morava: Slavkov u Brna připomíná slavnou bitvu

Nejznámější je Slavkov u Brna především velkou bitvou tří císařů, která se nedaleko města odehrála v roce 1805. Na místě se nachází 26 metrů vysoká čtvercová budova, která slouží jako muzeum a památník desítkám tisícům padlých vojáků. Mohylu míru zdobí čtyři ženské sochy připomínající válčící země - Francii, Rakousko, Rusko a Moravu. V srdci samotného města Slavkov mohou turisté vidět barokní slavkovský zámek s expozicí věnovanou Napoleonovi.

Čtěte také:

Proč je snídaně pro děti tak důležitá a jaká by měla být?

Ostravsko: Cyklostezky protáhnou celé rodině pořádně nohy

Kvalitní značení, upravená cesta a zákaz vjezdu vozidlům charakterizují nejlepší cyklostezky v Česku. Podzimní prázdniny mohou rodiče s dětmi strávit vyjížďkou například do moravskoslezských Beskyd. Přímo z Ostravy vede příjemná cesta podél řeky Ostravice přes město Frýdek-Místek, až do majestátných hor. Internetové servery obvykle nabízejí vhodné trasy i se zobrazením obtížných převýšení a celkové délky trasy. Obdobnou variantou je také cyklostezka do pohoří Jeseníků ze slezského města Kravaře do Krnova. Poblíž každé trasy je vždy možné zajistit ubytování a rozdělit si tak náročné šlapání do několika dní.

severní Morava: Podzimní prázdniny mohou rodiny prožít v jeskyních

Rozsáhlý komplex jeskyní v Moravském krasu láká svými tajemnými zákoutími. Nejznámější jsou tamní Punkevní jeskyně s proslavenou propastí Macocha, která je součástí krasového kaňonu Pustý žleb. Při špatném počasí mohou právě jeskyně poskytnout vhodné útočiště, protože se v nich celoročně drží stálá teplota. Zajímavým zážitkem může být také plavba na elektrických lodičkách po podzemní říčce. Několik stovek metrů dlouhé chodby a zajímavé speleologické úkazy poskytují celodenní zajímavou zábavu pro celou rodinu.

Celý článek na téma Sloupsko-šošůvské jeskyně najdete tady. 

Středočeský kraj vyřeší, kam s dětmi na podzimní prázdniny

Téměř na každém hradu nebo zámku mají prohlídky a expozice, kdy návštěvníky provází bílá paní nebo hradní rytíř. Před zamýšleným výletem by turisté měli zkontrolovat otevírací dobu, která se často s koncem letních prázdnin mění. Někdy ale nudná historická přednáška na hradě nebo zámku nemusí být pro děti tou největší zábavou. Zámek Loučeň na Nymbursku rozhodně tomuto popisu neodpovídá. V zámeckém parku se totiž nachází unikátní labyrintárium, které čítá jedenáct labyrintů a bludišť v šestnáctihektarovém zámeckém parku se spoustou exotických stromů. Kromě netradiční zábavy pro děti poskytují bludiště i něco navíc pro dospělé. Podle starých Keltů labyrinty dobíjejí životní energii a disponují léčivou silou. Kromě klasických bludišť s vysokými keři v areálu mohou návštěvníci vidět bludiště pískovcové, písmenkové nebo prstové.

Praha: Pohádky o hvězdách jako tip na podzimní prázdniny

Hvězdná obloha fascinuje lidstvo od pradávna, ale v dnešní době kvůli svitu měst ani nevidíme krásu, která se v noci odkrývá nad našimi hlavami. V planetáriu dokážou odborníci zábavnou formou vysvětlit některé známé vesmírné úkazy. Kromě přednášek představují také různý program pro nejmenší děti, ke kterému patří pohádky o kometách a hvězdách. Výhodou tohoto výletu je snadná dostupnost, jelikož planetária se nacházejí v každém větším městě. Pražské planetárium je otevřeno od půl jedenácté do osmi hodin večer.

Nymbursko: Školní prázdniny jako z jiného světa v Parku Mirakulum

Mirakulum je rodinný park pro všechny věkové kategorie. Každá atrakce vyzývá děti k prozkoumání. Ve vodním světě si děti mohou hrát s vodou, stavět hráze a budovat tůně. V další části na návštěvníky čekají nezbedné kyblíky s vodou, které se pomalu naplňují a nikdo neví, který na něj může zrovna převrhnout. Součástí areálu je velký dřevěný hrad s průlezkami, trampolíny, lanové centrum nebo malé zoo. Rodiče jistě a zvláště tatínkové jistě ocení tankodrom, který mohou při cestě do Parku navštívit. Obě atrakce jsou spojeny historickou úzkokolejnou tratí, po které jezdí parní lokomotivy.

Znojemsko: Prohlídky podzemí zpestří podzimní prázdniny

Největší systém sklepů a podzemních chodeb měří téměř 27 kilometrů a rozkládá se ve čtyřech patrech. Při čtrnácti zastaveních na základní trase si návštěvníci prohlédnou rakve s kostlivci, mučící nástroje, ale také atrakci modlícího se mnicha a skřety. Dlouhé tunely používali lidé už ve středověku, kdy se do nich uchylovali za dob války. Pro zájemce jsou připraveny také adrenalinové trasy, na kterých se návštěvníci dostanou do úzkých prostor a malých průlezů. V katakombách je po celý rok stálá teplota, a to díky až jedenáctimetrové hloubce.

Tak už víte, kam vyrazit na podzimní prázdniny 2017? Jeden z našich tipů vaše děti jistě ohromí. Tak si školní prázdniny užijte v prostředí rodiny a nejbližších. Napsat komentář: Kam v Česku vyjet s dětmi na podzimní prázdniny? 7 tipů, které vaše děti ohromí!

RE: Kam v Česku vyjet s dětmi na podzimní prázdniny? 7 tipů, které vaše děti ohromí!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
 • Ann Liom

  27. 10. 2020 11:39
  Dobrý den. Nemáte nějaké tipy na Šumavě okolí Hnáčov atd. My jedeme na podzim sem http://www.nadrybnikem.eu/ tak se chci zeptat.
  Děkuji
  • Ifka

   27. 10. 2020 14:31
   Zkuste se inspirovat třeba tady :-): https://www.mistopisy.cz/pruvodce/obec/3572/hnacov/vylety-turistika/

   Krásné volno!