Blahodárný med nejen k jídlu, ale i jako zkrášlující prostředek na vlasy

img
Včera

Těžko byste hledali něco zdravějšího než je med. Je bohatý na antioxidanty, bílkoviny, vitamíny i minerály a další cenné látky. O jeho pozitivních přínosech na lidské zdraví toho bylo napsáno už mnoho, ale věděli jste, že med je schopen výrazně zlepšit kvalitu vašich vlasů?

Zapomeňte na předražené masky z obchodu a zahoďte všelijaké “zázračné” tinktury, které se mají o zdraví vlasů dokonale postarat. Pořiďte si od dobrého včelaře sklenici medu. Využijete jej nejen do čaje nebo na mlsání, ale také jako elixír pro vaše vlasy. 

Med nejen pro zdraví

Med patří mezi nejzdravější potraviny vůbec. Je považován za přírodní antibiotikum, je to zdravé sladidlo a tělu dodává celé spektrum blahodárných látek. Bylo rovněž prokázáno, že med pečuje o zdravý kardiovaskulární systém a snižuje rizikové faktory, které mají velký vliv na vznik srdečních onemocnění. Med také prokazatelně pomáhá snižovat hladinu celkového a “špatného” LDL cholesterolu. Zároveň ale zvyšuje hladinu “dobrého” čili HDL cholesterolu. V provedených studiích byl med schopen také snížit hladinu triglyceridů a to téměř o pětinu. Kromě toho je med prospěšný i při zevním používání. Je nesporně účinný při hojení ran. Předpokládá se, že je to dáno antibakteriálními vlastnostmi medu a rovněž jeho schopností snižovat růst mikroogranismů, které by mohly způsobit infekci. Některé výzkumy dokonce prokazují, že med může být užitečným pomocníkem při kožních onemocněních jako je lupénka nebo herpes virus (původce pásového oparu).

Čtěte také:

Vyzkoušejte ozdravné a posilující domácí masky na vlasy

Alergie na pyl – 5 tipů, jak ji zmírnit přírodní medicínou

Manukový med zlepšuje naše zdraví. Bolest v krku nebo potíže s trávením nemají šanci

Blahodárný med na vlasy

Ač je med běžnou přísadou do sladkých, ale i slaných pokrmů, není vůbec od věci, pokud se jej naučíme používat také v kosmetice. Med je oblíbenou ingrediencí přírodní vlasové kosmetiky. A s čím vším nám může pomoci?

Růst vlasů:

Med má schopnost podporovat obnovu a růst buněk. A to i těch, které tvoří folikuly a kanálky, které jsou pro růst vlasů nezbytné.

Úprava vlasů:

Med může sloužit jako přírodní kondicionér. Má hydratační vlastnosti, které pomáhají udržovat vlasy v kondici a vlasy jsou po nich zdravé. Vlasy také dostatečně absorbují cenné látky, jako vitamíny a minerály, keré jsou v medu obsaženy.

Med je blahodárnou a zdravou potravinou

Lesk vlasů:

Med má zvlhčující a změkčující vlastnosti. Díky tomu je ideální pro zvlhčení a lesk vlasů. Vlasy jsou po aplikaci medové kůry vyhlazené a konečně se netřepí. Med je ideálním přírodním prostředkem především pro suché, lámavé a matné vlasy.

Zesvětlení vlasů:

Med obsahuje glukózu a také enzym zvaný glukózooxidáza. Je to oxidoredukční enzym a zanechává za sebou peroxid vodíku. Ten je schopne vybělit melanin, tedy pigment, který je zodpovědný za barvu vlasů. Jestliže si budete pravidelně aplikovat medovou kúru na vlasy, můžete si tak postupně zesvětlit vlasy. Postupně a časem i o několik odstínů.

Vypadávání vlasů:

Med je schopen vlasy obnovit a ozdravit. Jestliže vám vlasy nadměrně vypadávají, může být med zajímavou součástí alternativní přírodní kosmetiky. A je skutečně schopen padání vlasů zbrzdit.

Tip: Med na odstranění chloupků na těle

Chodíte pravidelně na depilace nebo se holíte žiletkou doma ve sprše? Zkuste příště sáhnout po medu. Smíchejte jednu polévkovou lžíci medu, ½ polévkové lžíce citrónové šťávy a důkladně pormíchejte. Směs aplikujte na plochu, kterou chcete zbavit chloupků. Nechte alespoň dvacet minut působit a poté otřete vlhkou žínkou a omyjte. Důkladně osušte.

Autor článku: Monika PoledníkováNapsat komentář: Blahodárný med nejen k jídlu, ale i jako zkrášlující prostředek na vlasy

RE: Blahodárný med nejen k jídlu, ale i jako zkrášlující prostředek na vlasy

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.