Hlavička

Ájurvédská káva vás nabije energií a zbaví únavy

28. 2. 2020

Ájurvédská káva je přímo božský nápoj. A o co jde? Metoda léčebné praxe jménem ájurvéda pochází z Indie. Ájurvédská medicína má prastarou tradici, její vznik se datuje do druhého tisíciletí před n.l..

Jedná se o holistickou metodu, je nejkomplexnějším léčebným systémem na světě, drží se některých základních pravidel v oblasti duševního zdraví, fyzické kondice a výživy. Ájurvéda oblast výživy považuje za velice zásadní pro spokojený život člověka, protože je postavena na myšlence, že jaké je jídlo, taková je pak mysl a jaká je mysl, takový je pak celý život.

Hlavní cíle lidské existence podle učení Ájurvédy

1) Dharma – najít cíl svého života a naplnit ho.

2) Artha – materiální zabezpečení.

3) Káma – dostatek pozitivní energie, relaxace, zábavy, sexu a odpočinku.

4) Mókša – osvobození od přespřílišného lpění na materiálnu a osobních tužbách, zaměřit se spíše na duchovní podstatu.

Ájurvéda – přístup a cíle

Ájurvéda považuje člověka za vzájemně propojený komplex fyzického těla, vitální životní energie, mysli a duše. Učení Ájurvéda se nezaměřuje na projevy chorob, ale především na jejich podstatu a příčiny, rovněž prevenci. Ájurvéda hlásá soulad s přirozenými principy zdravého životního stylu, které obnovují harmonický soulad duše i těla, který se projevuje jako plnohodnotné zdraví. Změnou každodenních rituálů a návyků můžeme odstranit nejrůznější zdravotní obtíže, migrény, poruchy zažívání a obezitu, problémy pohybového aparátu, kožní potíže, únavu a stres

Ájurvédská káva pro zdraví

Součástí tradiční medicíny je i Ájurvédská káva. Sami Indové ji považují za léčivý a podpůrný a léčivý nápoj. Ájurvédská káva obsahuje výtažky z bylin brahmi, ašvagandhy a kořene čekanky lékařské.

Ájurvédská káva neobsahuje kofein a je nejen chutným kávovinovým nápojem, ale v tradiční indické medicíně - Ájurvédě je nápojem výjimečných, ba dokonce léčivých vlastností. Nápoj obsahuje výtažky z bylin brahmi, nebo ašvagandhy a z kořene čekanky lékařské. Zvláště druhá zmíněná bylinka – ašvagandha zaujímá v učení Ájurvéda významné postavení. Podle ájurvédského učení pomáhá vyplavit toxiny a nečistoty z organismu.

Ájurvédská káva a čekanka

Čekanka podporuje trávení, očišťuje tělo od toxinů, má silné protizánětlivé účinky, léčí ledvinové kameny, obsahuje organismu prospěšné prvky jako železo, zinek, magnézium, zinek, omega 3 nebo lutein. Ten značně prospívá našemu zraku.

čekankaČekanka je součástí ájurvédské kávy

Ájurvédská káva neobsahuje kofein. Má sice povzbudivé účinky, ale i tak si ji můžete vychutnat v odpoledních hodinách nebo večer. Pomáhá k lepšímu soustředění, koncentraci a chrání před stresem. Existuje několik druhů těchto káv a každá z nich je určena pro podporu trochu jiné oblasti. Ájurvédská káva Garcínia je velice oblíbená pro podporu hubnutí a ozdravení trávícího organismu. Shatawari je ajurvédská káva určená především ženám, vyrovnává jejich hormonální systém a měsíční cyklus. Pokud potřebujete podpořit svoji paměť a mozkovou činnost, pak sáhněte po kávě jménem Brahmi. Ašvagandha podpoří imunitu a vyrovnaný zdravotní stav. Ajurvédská káva Valeriana zklidňuje, zažene nespavost a poruchy spánku.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

RIGENFORTE kapsle pro růst vlasů 30ks

Doplněk stravy na vlasy, výživu pokožky a nehty s Biotinaxem, vitamíny,…

Cena: 172 Kč  212 Kč 

Glycerin čistý přírodní 150ml Ayumi

100% čistá a přírodní hydratace těla Kožní výhody glycerinu: hluboce…

Cena: 180 Kč  239 Kč 

Mýdlo Visaka 75g

Ájurvédské bylinné mýdlo Svěží pocit po umytí, příjemná limetková…

Cena: 49 Kč  59 Kč 

Nákupní taška ENVIROSAX® Havana

Ekologická nákupní taška vyznačující se kvalitou zpracování a nádherným…

Cena: 149 Kč  229 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Dobrý kontakt k tématu

Fotolia_101451177_Mb

Přírodní doplňky stravy Vegall Pharma s.r.o.

VEGALL Pharma s.r.o. je distributorem kvalitních přírodních doplňků stravy využívající...

Zdravá výživa Uherský Brod

Prodejna Zdravá výživa v Uherském Brodě na Moravské ulici splňuje očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků. Mohou si...

Fotolia_54032202_XS

Centrum-bylin.cz: prodej bylin online i v kamenné prodejně v Brně

Hledáte léčivé byliny, které by vám pomohly od nejrůznějších neduhů a zdravotních...

Fotolia_98547269_Lverze2

Alternativní medicína v souladu s přírodou MujStyl.com

Zkušená homeopatka Michaela Todarellová nabízí komplexní služby v oblasti alternativní...

Fotolia_122888217_M

Petr Misař: prodej ovoce a zeleniny Liberec

Víte, kde si v Liberci nakoupit nejčerstvější tuzemské i exotické ovoce či zeleninu? Maloobchodní...

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte