Řemesla dávno zapomenutá: Věděli byste, co dělal hacník a marketiér?

Řemesla byla v dávných dobách mimořádně ceněna. Do této kategorie spadá ohromný počet specializací, přičemž některé byly zachovány až do dnešních dob. S příchodem jednadvacátého století sice nedošlo k úplnému vymizení poctivé řemeslné výroby, avšak postupně ji vytlačují velké výrobní společnosti.

Jak zabalit dárek? Buďte letos originální!

Jak zabalit dárek pro manželku, manžela, maminku, tatínka, nebo děti? To v posledních dnech řeší snad každý z nás. Ti, co dostali do vínku více kreativity a zručnosti, jsou na koni. Nápady z nich padají, jako by se nechumelilo. Co když ale nemáme žádné zkušenosti a výsledek přes veškerá snažení nedopadne podle představ? Pak je nutné improvizovat.

Kouzlo slunovratu v kulisách dneška

Kouzlo slunovratu, které obvykle spadá do noci mezi 21. a 22. prosincem, nezůstalo skryto ani starým kulturám. Možná právě díky nim máme v moderní době inspirované křesťanskou naukou příležitost slavit Vánoce. Co všechno s sebou slunovrat nese a proměňují se jeho oslavy?

Jak vyrobit dárek na poslední chvíli? Tipy na bleskurychlé a jednoduché hand made kousky

Vyrobit dárek na poslední chvíli nemusí být nadlidský výkon. Postačí vám k tomu jen trochu času a trpělivosti. Nabízí se široká škála možností pro milovníky vaření, pečení, nebo ručního tvoření. Vaše milované potěší jak dary jedlé, tak ty kosmetické. Nic není zkrátka nemožné. Inspirujte se tipy jednoduchými, díky kterým vykouzlíte skvělé hand made kousky.

Jak vtipně darovat peníze?

Vánoce jsou v mnoha směrech výzvou. Zatímco tradiční pojetí vybízí k zastavení a zamyšlení se nad uplynulým rokem, novodobý přístup je spíše o obdarovávání svých blízkých. Zatímco u malých dětí ještě dokážeme odhadnout, zda se jim dárek bude líbit, u těch dospělých často přešlapujeme. Chceme udělat radost, ale… Ideální variantou, která neurazí je obdarovat penězi. Aby se nejednalo o suché poslání na účet, pak můžete probudit svou kreativní část a připravit dárek vskutku originální.

Barborky: Zapomenutá tradice živých květů u štědrovečerního stolu

Dnes je 4. prosince a svátek má Barborka. Je to den, kdy bychom podle jedné z českých vánočních tradic měli vyrazit ven a přinést si domů větvičku třešně. Pohrdnout samozřejmě nemusíte ani jiným časně kvetoucím stromem či keřem, například jabloní, zlaticí, šeříkem, broskvoní či trnkou. Trochu zeleně zase dodá větvička břízy nebo vrby. A proč to všechno? Kromě nádherné živé květeny na slavnostním štědrovečerním stole ještě podle tradice svému domu a rodině zajistíte štěstí a spokojenost. Vpusťte tedy Barborky do svého obydlí.

Vyrobte si vlastní netradiční adventní kalendář: Snadno a rychle

K adventu bezpochyby patří právě adventní kalendář. Zapomeňte letos na kupovaný a vyrobte sobě nebo svým dětem vlastní, originální adventní kalendář. Bude to zábava a potěšíte mnohem více, než kdybyste koupili nějaký obyčejný plněný čokoládou.