další zvířátka

Psí školka? Štěňata pohlídají a zároveň pomohou se základním výcvikem psa

Otázku, jak vycvičit psa, řeší každý novopečený páníček. Pejsek se nejenom musí naučit základní povely, ale také socializační návyky. Řada páníčků se může ocitnout v situaci, že na výcvik psa nemají ani zkušenosti, ani čas. Právě s tím pomáhá psí školka. Štěně přivykne na základní povely a může se naučit i hygienickým návykům. Řekneme, jak psí školka vypadá a jak se na ní připravit.

Psí školka pomůže s problémem, jak vycvičit psa

Zejména ve štěněčím období je nezbytné, aby mazlíček absolvoval základní výcvik psů. Hlavně proto, že se musí naučit hygienické a socializační návyky. Pokud na pejska přes den nemáme čas nebo si lámeme hlavu s tím, jak vycvičit psa, psí školka je dobrou alternativou.

Někteří pejsci mají problém snášet psy jiné. Zejména na vycházkách a výletech to může být komplikace. Psi si na sebe ve školce přivyknou.

Zároveň si psi ve školce mají možnost hrát společně. Dohlíží na ně cvičitel, takže by nemělo docházet k žádným rvačkám.

Psí školka je smysluplným trávením času. Pejsek se baví a zároveň se něco učí.

jak vycvičit psa socializaceJak vycvičit psa? Pro základní výcvik psa je nezbytná socializace.

Psí školka učí povely, návyky i vycházky

Každá psí školka je jiná, proto se její postupy mohou lišit. Jedno ale mají školky většinou společné. Postarají se o základní výcvik psa. Školku vedou odborníci, kteří nám s výcvikem psa ochotně poradí. Nespoléhejme ale na to, že psí školka udělá vše za nás. Doma s pejskem musíme povely a návyky procvičovat. Co psí školka pejsky učí?

 • Slyšet na jméno. Pro základní výcvik psa je to asi nejdůležitější povel. Pejsek si musí přivyknout na své jméno. Slyšení na jméno zároveň pomůže při výcviku psa i v jiných oblastech
 • Přiběhne na přivolání. Štěně musí na naše zavolání ihned všeho nechat a přiběhnout. Povel se nám bude hodit zejména na vycházkách.
 • Základní povely pro psa. Základní výcvik psů v psí školce nabízí i naučení dalších povelů jako je k noze, sedni nebo
 • Pohyb na vodítku. Psí školka naše štěně přivykne i na pohyb na vodítku bez toho, aby jej mazlíček napínal.
 • Socializace. Pro život pejska je velmi důležité, aby si zvykl na přítomnost dalších psů.
 • Hygiena. Psí školka nabízí i naučení základních hygienických návyků.
 • Aport. Jednou z nejoblíbenějších aktivit pejsků je právě aport. Navíc je to skvělý způsob, jak s pejskem trávit čas.

Jak základní výcvik psa v psí školce vypadá?

Základní výcvik psů ve školce je většinou určený pro štěňata ve věku 3 až 6 měsíců. Vyberme si školku v našem okolí a poptejme se na přesné podmínky a nároky. S sebou štěněti vezměme zdravé pamlsky, pevné vodítko a obojek. Pes už musí mít všechna základní očkování, proto nezapomeňme ani na očkovací průkaz. Výjimku tvoří samozřejmě očkování proti vzteklině, které se očkuje až v pozdějším věku. Pejska těsně předtím, než dorazí na cvičiště, nekrmme.

Většinou základní výcvik psů ve školce trvá několik týdnů. Můžou to být dva, ale i čtyři. Záleží na dovednostech, které bychom rádi pejska naučili, na schopnostech našeho pejska, stejně jako na konkrétní školce.

 • Program psí školka nabízí po celý den.
 • Všechny nové dovednosti učí psí školka hravou formou.
 • Zároveň je pejsek odměňován, jak samotnou hrou, tak pamlsky.

Psí školka může být i bez výcviku

Psí školka nemusí být jen o výcviku. Můžeme se dostat do situace, kdy nemáme čas se přes den o štěňátko postarat a k tomu nemáme ani hlídání. Najdeme psí školky, které nabízí pejskovi v době naší nepřítomnosti pouze společnost a zábavu. Často mají herny, hřiště a některé dokonce i venkovní bazény. Zaměstnanci je můžou brát na vycházky.

 • Psí školka, která se specializuje pouze na hlídání, není určená jen pro štěňata. Navštěvovat ji mohou pejsci v každém věku.
 • Platí pravidlo, že pejska ráno nekrmíme. Pokud máme štěňata, přibalme jim s sebou svačinky.
 • Psi musí mít očkovaní a být odčervený.
Rozbalit všechny příspěvky
Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Příběh zvířátka

Říkají mi Rago, Ragoušku, Ragajdo, Rufajdo, nebo když si vypůjčím třeba botu, tak křičí Ragíííno! (to je povel k držení v zubech, to já už poznám)...

Komentáře ke článkům

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte