Chov sladkovodních krevet v akváriu je vhodný pro začátečníky.
30. 03. 2021

Krevety do akvária rozhodně patří. Pozoruhodný tvor vás bude fascinovat každý den

Jsou nevšedním doplňkem akvárií s rozmanitými barvi a nenáročnou péči. Sladkovodní krevety patří v akvaristice k čím dál tím více oblíbeným. Jejich stavba těla i barvy jsou pozoruhodné. Sami se přistihnete u toho, jak budete na krevety dlouze koukat a obdivovat je. Poradíme, jak se na chov sladkovodních krevet co nejlépe připravit.

Krevety nejen na talíři, ale i v akváriu

Kreveta je malý bezobratlý tvor, kterého najdeme nejčastěji v oblasti Asie. Potrava se skládá hlavně z řas, některé krevety jsou ale i dravé a další si pochutnávají i na planktonu. Nalézt můžete trpasličí krevetky až krevety dorůstající 10 cm.

V akváriu vytvoří krevety pozoruhodnou dekoraci.  V akváriu se snesou i s malými rybkami. Zkušený chovatel poradí konkrétní druhy rybek tak, aby si živočichové navzájem neubližovali a dokázali spolu poklidně žít. Třeba kreveta dravá se rozhodně k jiným rybkám nehodí.

Čtěte také:

Akvaristika pro začátečníky: Jak založit akvárium krok za krokem?

Krevety do akvária: krása na první pohled

Zbarvení krevet má nekonečno variant. Vybírat můžete sytě červené, královsky modré i naprosto průhledné. Především průhledné sladkovodní krevety vás okouzlí. Hodiny a hodiny budete sledovat tělo živočicha a podrobně zkoumat každý detail.

Chov krevet je perfektní pro děti, které se mohou na tak malém a nenáročném tvorovi naučit zodpovědnosti. A k tomu se mohou pochlubit nevšedním mazlíčkem. Jsou vhodné i pro začátečníky s akvaristikou.

Jak zařídit akvárium pro sladkovodní krevety

Nejprve se rozhodněte, zda chcete krevety do akvária k rybkám nebo je toužíte chovat samostatně. Jestliže chcete krevety chovat samostatně, můžete pořídit i menší akvárium. Akvárium by mělo splňovat de facto stejné požadavky, jako když chováte rybky.

Co nesmí v akváriu pro krevety chybět?

  1. Filtrace
  2. Topení
  3. Osvětlení
  4. Krycí sklo

Optimální teplota vody je okolo 22-24 stupňů. Krevetkám vyhovuje proudící voda, která musí být čistá s nízkým obsahem dusičnanů. Amoniak a těžké kovy jsou pro krevety smrtelně nebezpečné. Pozor proto na dekorace v akváriu.

Chov sladkovodních krevet: rostlinky v akváriu

Krevety milují rostlinky, proto pečlivě vybírejte a v akváriu jimi nešetřete. Perfektní jsou mechové rostliny. Krevety v rostlinách hledají potravu a rády se v nich také schovávají. Důležitý je ovšem substrát v akváriu, do kterého rostlinky zasadíte. Zakoupit lze substráty přímo pro krevety.

Na čem si sladkovodní krevety pochutnají?

Krevety jsou nenároční strávníci. Hlavní potravou je řasa, ovšem to není jediné krmivo, které by měly krevety dostávat. Na trhu je řada krmiv určených přímo pro krevety. Obsahují vitamíny a minerály, které potřebuje kreveta ke spokojenému a zdravému životu.

Krevety jsou mistry útěku. Pozor na každou skulinu

Kreveta nevypadá jako rychlé a mrštné zvíře, ale opak je pravou. Šikovné jsou hlavně při útěku z akvária. Kryt musí být skutečně velmi těsný. Krevety najdou jakoukoliv skulinku a vylezou ven z akvária. Výlet za hranicí domova je však pro krevetu jasnou smrtí. Proto je vhodné vybavit i filtr do akvária mřížkou, aby neměla kreveta kudy utéct.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Nenáročné akvarijní rybičky, které zvládnou chovat i děti

Jaké jsou nejlepší akvarijní rybičky pro začátečníky a jak začít s akvaristikou? Možná si vaše dítě chce pořídit rybičky, možná sami chcete začít s novým hobby. Jste připraveni dělat vše co nejlépe, ale je vám jasné, že je třeba začít zlehka. Následující tři druhy ryb nemají velké nároky a postarat…

jít na článek

Chov pekingských kachen: Jak a proč chovat toto plemeno kachen?

Pod názvem ‘pekingská kachna’ si mnozí představí masný pokrm. Mají pravdu, ale zároveň se tak přímo nazývá konkrétní plemeno domácích kachen. A ty se dají koneckonců chovat nejen na maso, ale třeba i jako okrasní ptáci nebo na výstřední, ale výživná vejce. Nejdříve je ovšem třeba vědět, co chov…

jít na článek

Epilepsie u koček patří mezi zákeřné kočičí nemoci

Přijde-li řeč na kočičí nemoci, bývá epilepsie jednou z těch, se kterou se těžko smiřuje a která kočku provází zpravidla až do konce života. Mladší zvířata bývají postižena epilepsií vrozenou, starší pak mohou mít mozek poškozený degenerativními změnami nebo metabolickým onemocněním. Oboje se ale…

jít na článek

Jak postavit boudu pro psa? Návod krok za krokem

Návod, jak vyrobit psí boudu, se hodí nejen majitelům velké zahrady, ale také pánům domácích pejsků. Bouda může být na různých místech a různého tvaru. Důležité je, že jde o místo, kam si pes může v případě potřeby zalézt a mít tak chvíli sám pro sebe. A u venkovních psů také jde o úkryt před…

jít na článek

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Jaro je tady! Vyražte do hor se správnou výbavou. Salomon sází na univerzálnost

dost slušný boty

Už víte, kam na dovolenou v ČR? Máme tip na dokonalé ubytování na Šumavě!

Ještě bych doporučila jedno ubytování, a to http://www.nadrybnikem.eu/. Je to chatová osada v Hnačovu. A je to...

Dobrý kontakt

Agro Hochstaffl, s.r.o.: chov a prodej koní ve stáji Venus v Mysletíně

Upejska.cz: kvalitní krmiva pro psy s vysokým obsahem masa

Aleš Benda – poplatkový lov

Patříte mezi myslivce nebo jste příznivci…

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…