Silvestr 2022 na cestách aneb Vyrazte s rodinou na dobrodružný výlet! Kam zavítat?

img
31. 12. 2022

Silvestr 2022 nejspíš mnozí lidé oslaví velmi tradičně v kruhu rodiny a přátel třeba na horské chatě nebo v některé z mnoha restaurací. A i v nejedné domácnosti se jistě rozjede ta správná a nefalšovaná party! Pokud však patříte mezi ty, kteří mají doma dítka a nemáte zrovna hlídání, zabavte je i v tento den a vyrazte na dobrodružný výlet. Inspirujte se několika tipy po Česku!

Na výlet po různých koutech České republiky se můžete vydat na Silvestra 2022 i když děti nemáte. Můžete jej pojmout například jako romantickou cestu s partnerem nebo oddych v naprosté samotě. Je jen na vás, co si vyberete. Tuzemsko nabídne mnoho zajímavých možností.

Silvestr 2022 a výlet na hrad Šternberk v Olomouckém kraji

Pakliže se budete na Silvestra 2022 vyskytovat v okolí Olomouckého kraje, vyrazte na hrad Šternberk! Zde vás 31. prosince čeká akce s názvem „Silvestrovský hrad“. Na prohlídku hradních prostor můžete vyrazit v čase 10:00 až 15:00. K dispozici bude pro návštěvníky velmi pestrý program! Hudební doprovod zajistí paní flašinetářka, a na místě bude i něco k zakousnutí. Akce ovšem zaujme nejen milovníky historie, ale také sportovce! Zapálení běžci se mohou v rámci akce „Silvestrovský hrad“ zúčastnit i orientačního běhu s názvem Silvestrovské kufrování. Vstupné na tuto krásnou památku se pohybuje v cenovém rozmezí 100 až 250 Kč.

Čtěte také:

Levné cestování s dětmi? Procestujte místa, kam se turisté běžně nedostanou

Silvestr 2022 a výlet na Vysočinu k Dalešické přehradě

Přírodní krásy nabízí i kraj Vysočina. Pojměte letošního Silvestra 2022 poněkud netradičně a vyjeďte si na dobrodružný výlet s dětmi k Dalešické přehradě! Počasí má být poslední den v roce teplé a také slunečné, proto bude ideální volbou Silvestrovská plavba na lodi Horácko. Chcete okolní krajinu spatřit z jiné perspektivy a užívat si pohodu na vodní hladině? Pak se dostavte 31. prosince k přístavišti Kramolín pár minut před jednou hodinou odpoledne. Plavba potrvá od 13:00 do cca 14:00. Dospělý zaplatí 245 Kč a dítě pak 175 Kč (od 3 do 15 let).

Silvestr 2022 a výlet za hudbou i památkami do Českého Krumlova

Oslavte Silvestr 2022 v doprovodu příjemné hudby, kterou produkuje českokrumlovská kapela HK Band! Muzikanti zahrají pro veřejnost 31. prosince od 21:30 na náměstí Svornosti v Českém Krumlově. Akce je pro lidi zdarma a potrvá až do 1:30, a tak tu můžete s klidem přivítat i Nový rok (třeba s většími dětmi). Koncert je možné spojit s dechberoucí prohlídkou českokrumlovských památek. Vězte, že pokud jste v tomto úchvatném jihočeském městě ještě nebyli, dostane vás! Přijeďte tedy s rodinou ideálně v odpoledních hodinách, ať toho stihnete vidět co nejvíc! Opomenout byste pak rozhodně neměli tamější Státní hrad a zámek Český Krumlov!

Přivítejte rok 2023 netradičně a zajeďte si na výlet do různých koutů republiky!

Silvestr 2022 a výlet do Kolína ve znamení jízdy historickým vlakem

Máte doma malá dítka, která milují jízdu vlakem? Potom je vezměte na Silvestra 2022 do Kolína, kde se konají Silvestrovské vlakové jízdy na Kolínské řepařské dráze – což je úzkorozchodná železnice s tratí dlouhou cca 4 a půl kilometru (jízda trvá asi 50 minut). Na Silvestra 2022 se bude na trase Kolín – Sendražice odjíždět hned v několika časech, a to v 9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45 a v 16:00. Vagony jsou vytápěné a k dispozici bude i občerstvení ve stanici Sendražice. Jízdné pro děti (6 až 15 let) je zpoplatněno částkou 90 Kč a pro dospělé 150 Kč. Děti do šesti let mají jízdu zdarma.

Silvestr 2022 a výlet do Ledového království v Rožnově pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm ve Zlínském kraji nabídne velmi zajímavou podívanou v Ledovém království (na rohu ulic Palackého a Boženy Němcové). Odtud si odnesete doslova mrazivý zážitek! V galerii je totiž udržována stabilní teplota kolem mínus 5 °C. Jen díky tomu zůstávají tamější fascinující ledové sochy vcelku. Prohlídka trvá asi dvacet minut a je vskutku nezapomenutelná. Nenechte si ujít netradiční Silvestr 2022! 31. prosince je poslední možnost, kdy vidět například ledový obraz „Poslední večeře Páně“, ledový trůn a dalších 16 soch. Děti do tří let mají vstup zdarma, ty od 3 do 15 let zaplatí za vstupné 145 Kč a dospělí pak 230 Kč. V ceně je zahrnuté zapůjčení termo oblečení. Otevřeno je na Silvestra pro veřejnost od 10:00 do 15:00.

Autor článku: Iveta ReinischNapsat komentář: Silvestr 2022 na cestách aneb Vyrazte s rodinou na dobrodružný výlet! Kam zavítat?

RE: Silvestr 2022 na cestách aneb Vyrazte s rodinou na dobrodružný výlet! Kam zavítat?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.