Obec Srby: vesnice se zajímavými pamětihodnostmi, okres Domažlice

Také rádi objevujete malé a nepříliš známé vesnice, které se pyšní dávnou historií a zajímavými pamětihodnostmi? Pokud zavítáte do okresu Domažlice, nenechte si ujít návštěvu obce Srby. Ta se rozprostírá na pluše 2045 hektarů a leží v průměrné nadmořské výšce 385 metrů. V současné době žije v obci téměř 500 obyvatel. Obec se dělí na pět částí, a to na Srby, Polžice, Mednou, Roudnou a Vítání. Jedná se o vesnici s bohatou historií – první písemná zmínka pochází už z roku 1312.

Zajímavé pamětihodnosti v obci Srby

V obci najdeme hned několik zajímavých pamětihodností, které jsou významné zejména z historického hlediska. Za zmínku stojí například barokní kostel svatého Jana Křtitele, který byl v roce 1766 přestavěn z původní kaple. Původní barokní kaple byla přestavěna do dnešní podoby, která nese výrazné prvky pozdního baroka. Kostel je tvořený obdélnou lodí, užším presbytářem, sakristií a věží. Další sakrální památkou v obci je výklenková kaplička svatého Jana Nepomuckého. Za zmínku stojí i silniční most, který zřejmě pochází taktéž z 18. století.

Tipy na výlety po okolí

Pokud zavítáte do obce Srby na Domažlicku, nenechte si ujít návštěvu dalších zajímavých míst, které se nachází v bezprostředním okolí. Oblíbeným cílem turistů a výletníků je Horšovský Týn, kde se kromě hradu a zámku nachází i zámeček Annaburg či řada sakrálních památek. V nedalekých Poběžovicích pak najdete zámek, který je však v současnosti z důvodu špatného technického stavu celoročně uzavřen. Také místní příroda stojí za povšimnutí. Příznivci pěší turistiky mohou navštívit například přírodní rezervace Drahotínský les, přírodní památku Mutěnínský lom nebo Hvožďanskou louku, kde se vyskytuje jedna z nejstabilnějších populací modráska hořcového.

Bohatý kulturní a společenský život v obci

I přes nevelký počet obyvatel se obec Srby vyznačuje bohatým kulturním a společenským životem. V průběhu roku se zde koná řada akcí. Aktuality o dění na vesnici naleznete na obecních internetových stránkách.

Město Ralsko v CHKO Kokořínsko

Ralsko čp. 701, 471 24 Ralsko - Kuřívody
+420 602 440 383
Město Ralsko ležící téměř na hranici CHKO Kokořínsko – Máchův kraj je turisticky oblíbenou destinací. Samo o sobě totiž nabízí hned několik zajímavostí i památek a je skvělým výchozím bodem pro veškeré výlety po Kokořínsku. Ať už se chystáte navštívit Máchovo jezero, Bezděz nebo třeba Hradčanské stěny, právě město Ralsko vám nabídne velmi pohodlné zázemí.  Město Ralsko – CHKO Kokořínsko – Bezděz – Máchovo jezero

Obec Němčice, okr. Mladá Boleslav

okr. Mladá Boleslav, 294 42 Němčice
+420 723 468 619
Němčice u Mladé Boleslavi Průmyslové město Mladá Boleslav, známé především jako sídlo automobilky Škoda, je obklopeno řadou malých malebných obcí. Mezi ně patří i obec Němčice, nacházející se ve Středočeském kraji přibližně 8 kilometrů jižně od zmiňované Boleslavi. V současné době bydlí v obci přibližně 200 obyvatel.  

Obec Ouběnice

262 12 Ouběnice
+420 603 464 039
kontakty: +420 603 464 039, +420 607 022 499 adresa: Ouběnice 49, 263 01 Ouběnice email: ou.oubenice@centrum.cz web: www.oubenice.eu popis: Obec Ouběnice se rozkládá ve Středočeském kraji v okrese Příbram, přibližně 7 km jižně od města Dobříš. Obec se skládá z několika místních částí, jsou to Ouběnice, oddělené říčkou Kocábou od osady Chaloupky, a Ostrov u Ouběnic. Společná katastrální plocha činí 446 hektarů, na kterých žije přibližně 231 obyvatel. V okolí Ouběnic naleznete krásné lesy a rybníky, kde se můžete věnovat jak aktivnímu tak pasivnímu odpočinku. Zajímavosti naší obce a blízkého okolí: poblíž osady Chaloupky se nachází významné archeologické naleziště, které potěší každého milovníka historie. Motokrosový areál na Kocábě, kde se každoročně konají setkání motorkářů (Motoorání) a závody v trialu, jelení farma.. Spolky v naší obci: Sbor dobrovolných hasičů, Český rybářský svaz, Český červený kříž.. Sportovní vyžití: nohejbalové hřiště, Motokrosový areál na Kocábě. Místní části: Ostrov u Ouběnic, osada Chaloupky.

Obec Teplička v CHKO Slavkovský les

Teplička čp. 40, 364 64 Teplička
+420 607 673 858
Obec Teplička u Karlových Varů Obec Teplička je malá vesnička v údolí řeky Teplá nedaleko od města Karlovy Vary. Rozkládá se na území CHKO Slavkovský les a okolní krásná příroda láká mnohé chataře i turisty. Řeka a místní rybník jsou zase rájem rybářů. I přes nevelký počet obyvatel ve vesnici panuje čilý společenský život, o který se starají různé spolky a kluby. 

Nejlepší sirupy do kávy si vyrobíte sami doma a za pár korun

No, pro mne je káva KÁVA a měla by i kávou zůstat, tj. s čistou chutí a vůní kávy. A že cukr do kávy nepatří? ...

Entezopatie

Dobrý den p. Jano jsem na tom stejně, bolesti,které mám snad všude. Jak jste vy na tom ?Příspěvek je starý 4 r...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/