Drahokamy v kosmetice. Fungují lépe než běžné krémy proti vráskám?

img
14. 10. 2021

Drahokamy na obličej? Proč ne! Protivráskové krémy na obličej jsou poměrně velký byznys. Prodávají se ve velkém, aniž by kdokoliv zkoumal jejich účinnost. Ovšem žena, která chce vypadat krásně a mladě, ráda vyzkouší cokoliv. Máme pro vás ale účinnější i levnější variantu drahých krémů. Kosmetiku s drahokamy.

Prohlížíte si složení krémů proti vráskám? Zkuste to někdy. Nemusíte být ani odborník na to, abyste zjistili, že některé produkty mají za sebou jen velkou reklamu, na cedulce v obchodě obří cenu a jinak neumí vůbec nic. Ostatně některé testy protivráskových krémů, které v minulosti byly provedeny i u nás, toto potvrdily. Takže jaký krém zvolit? Zkuste přípravek s drahokamy.

Namažte si drahokamy na obličej

Drahé kameny (drahokamy) a krystaly jsou po staletí obdivovány pro své léčivé přínosy na lidský organismus. Hojně je využívají i lidé, kteří pracují s energiemi. A protože některé vlastnosti těchto drahokamů byly skutečně prokázány, začali je někteří výrobci přidávat i do přípravků pro péči o pleť. Zastánci této “drahokamové” kosmetiky jsou přesvědčeni, že drahokamy mohou lidské kůži nabídnout mnoho benefitů. Třeba mladistvý vzhled, zahojení jizviček v obličeji, oživení mladé pleti a pochopitelně i eliminaci vrásek

Čtěte také:

Drahokamy a jejich fascinující účinky

Drahokamová voda - a jak na čištění pitné vody?

Mohou polodrahokamy a drahé kameny vylepšit naše zdraví? Druhy, které byste si rozhodně měli pořídit

Jak drahokamy v kosmetice fungují?

Drahokamy v pleťových krémech však nefungují stejně, jako jsme zvyklí od jiných kosmetických produktů. Dá se říci, že velká část jejich práce je na energetické úrovni. Drahokamy totiž obsahují vibrační energii, která neustále kolísá na různých frekvencích. Věří se, že silná energie v těchto drahokamech má sílu ovlivňovat naši energii, a to jak na fyzické tak i na duchovní úrovni. Drahokamy mají tak moc řešit například záněty kůže, zarudnutí pleti a dokonce jsou schopny vypínat i jemné linky pomalu se tvořících vrásek.

Věda versus kosmetika s drahokamy

Vědci jsou zatím poměrně skeptičtí k tomu, že by kosmetika s drahokamy byla něčím převratným, nějakým zázrakem v kosmetice. Mluví proto v souvislosti s drahokamy převážně o placebo efektu. Nutno však říci, že příliš výzkumů v této oblasti zatím provedeno nebylo. Jediné, co vědci potvrdili je to, že drahokamy mohou být účinným exfoliantem, tedy odstraňovačem starších buněk. 

Kosmetičky rády drahokamy využívají

Zcela něco jiného než vědci, však říkají kosmetičky. Ty mohou sledovat působení drahokamů přímo ve své praxi. Přesto, že tedy účinnost drahokamů zatím není podložena vědecky, kosmetičky mají za to, že drahokamová kosmetika skutečně funguje. Jako benefit u této kosmetiky však vidí i to, že je často kombinovaná s dalšími přísadami, které jsou léty prověřené. Drahokamy se tak stávají dalším doplňkem kosmetiky. 

Drahokamy a jejich benefity

Minerály, které drahokamy obsahují, mají tedy prokazatelně exfoliační vlastnosti. Tedy odstraňují odumřelé kožní buňky, eliminují nečistoty, zlepšují texturu pokožky a projasňují pleť. Hovoří se ale také o tom, že drahokamy mohou mít protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Navíc, díky svému energetické působení, jsou schopny odstraňovat stres i jeho následky.

Které drahokamy na sobě vyzkoušíte?

Nejběžnější drahokamy využívané v péči o pleť

Mezi běžné krystaly, drahokamy a kovy, které se v kosmetických produktech využívají, patří zejména ametyst, turmalín, růženín, nefrit, zlato, topaz či rubín. A k čemu mohou být jednotlivé druhy dobré:

  • Ametyst: snižuje mastnotu pleti, odstraňuje toxiny, čistí.
  • Turmalín: projasňuje pleť, detoxikuje a eliminuje drobné jizvičky.
  • Růženín: chladí a zklidňuje pokožku.
  • Nefrit: zklidňuje citlivou a podrážděnou pleť, chrání před poškozením.
  • Zlato: pomáhá zvrátit oxidační poškození, navrací pružnost, pevnost a mladistvost.
  • Topaz: vhodný pro suchou a značně dehydratovanou pleť.
  • Rubín: vhodný pro smíšenou pleť, prokrvuje pokožku, omlazuje pleť.

Autor článku: Monika Poledníková

Napsat komentář: Drahokamy v kosmetice. Fungují lépe než běžné krémy proti vráskám?

RE: Drahokamy v kosmetice. Fungují lépe než běžné krémy proti vráskám?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.