Designový nábytek na míru – důraz na kvalitu a individuální přístup

img

Každý interiérový prostor je originální a individuální. Sériově vyráběný nábytek ze své podstaty nemůže splňovat veškeré požadavky, proto se jeho pořízení neobejde bez kompromisů. Máte-li jasnou představu o moderním nábytku, který by se do vaší ložnice, kuchyně, koupelny, obývacího pokoje nebo jiné místnosti hodil, nábytek na zakázku je jednoznačným řešením. Moderní nábytek na míru bude přesně odpovídat vašim potřebám a z hlediska vzhledu, kvality i rozměrů do jakéhokoli prostoru perfektně zapadne. 

Jak pracovat s vlastními nápady

Pro osoby, které by chtěly vybavit své prostory podle svých představ, je pořízení designového nábytku na míru velmi lákavým řešením. Je třeba také říci, že z hlediska ceny se nábytek na zakázku od kvalitního sériově vyráběného nábytku příliš neliší. Otázkou však je, jak s vlastními nápady pracovat a převést je do podoby, se kterou je možné dále pracovat. 

V první řadě je na místě sepsat si v bodech, co od nového nábytku očekáváte, v jakém stylu by měl být laděný, jaké prvky by neměly chybět a čeho se naopak chcete vyhnout. V druhém řadě si velmi jednoduše v odpovídajícím měřítku načrtněte půdorys vašeho interiéru, pro snadnější a reálnější vizi zaznačte také dveře, okna, zásuvky, topení a další důležité prvky. S načrtnutým půdorysem můžete následně pracovat a zkoušet do něj zakomponovat jednotlivý nábytek, který jste si v předchozích bodech označili. Následně můžete přistoupit k návrhu jednotlivých kusů nábytku. Když díky půdorysu a práci s ním máte přehled o rozměrech nábytku, načrtněte si, jak by podle vašich představ měl vypadat. Používejte barevné pastelky a tužky či pera různých tlouštěk. 

Návrhy pomocí 3D technologie

Nyní, když jste svou představu o novém designovém nábytku na míru zaznamenali na papír, navštivte specializovanou firmu, které se touto oblastí zabývá. Jednou z nich je Nábytek MAX s prodejnou a studiem v Praze 5, působící na českém trhu již od roku 1999. Úspěch realizace nábytku na zakázku spočívá v bezproblémové kooperaci mezi klientem a návrhářem, z toho důvodu je individuální přístup naprosto zásadní. 

Návrháři interiérového nábytku mají bohaté praktické i teoretické zkušenosti a s vašimi nápady umí pracovat. Rádi vám předají konkrétní rady a tipy a ve spolupráci s vámi upraví návrh k dokonalosti. Při návrhu designového nábytku se v současnosti hojně pracuje s technologiemi, umožňujícími 3D vizualizaci. Díky tomu si budete moci celou místnost s novým nábytkem prohlédnout ze všech stran a upravit či pozměnit stávající návrh. Aby byl 3D návrh co nejpřesnější, je zapotřebí znát přesné rozměry prostoru, a to včetně umístění oken, dveří, zásuvek a dalších prvků. Před samotnou výrobou bude následovat samotné odborné zaměření místnosti, díky kterému bude zakázkový nábytek opravdu přesný.  

9

Kvalita materiálu hraje zásadní roli

Aby byl nábytek bytelný, odolný a vynikal dlouhodobou životností, musí být při výrobě použity opravdu kvalitní materiály. U designového nábytku a míru hraje kvalita materiálu důležitou roli. Konkrétní produkty a materiály si zvolíte sami s odbornou pomocí, budete mít možnost nahlédnout do specifik a parametrů každého dílu. Společnosti, které se výrobou nábytku na zakázku zabývají, si však na volbě kvalitního materiálu potrpí. Důkazem toho je i zmiňovaná společnost Nábytek MAX, která mimo jiné poskytuje doživotní záruku na kování. 

Hlavní přednosti nábytku na zakázku

Zakázková výroba nábytku rozhodně není v dnešní době přežitkem, naopak zájem o designový nábytek, který přesně odpovídá požadavkům klienta, neustále roste. Pojďme v několika bodech shrnout hlavní přednosti zakázkové výroby:

  • Možnost výroby atypických kusů nábytku
  • Vyšší životnost než u sériových výrobků
  • Přehled o parametrech a specifikách použitých materiálů
  • Spolupráce s profesionály v oboru
  • Vlastní design – od povrchové úpravy přes tvar po kování a dílčí komponenty
  • Prakticky jediná možnost získání adekvátního nábytku pro hendikepované
  • Cena takřka srovnatelná se sériovými produkty
  • Kompletní servis – od návrhu až po dopravu a montáž 

Návrh, výroba, doprava, montáž

Realizace designového nábytku na míru se skládá z několika dílčích kroků. Po návrhu a 3D vizualizaci v rámci designového studia a kalkulaci ceny následuje samotná výroba. Společnost Nábytek MAX svým klientům poskytuje zdarma dopravu hotového nábytku po Praze a jeho montáž profesionálními proškolenými pracovníky. Od chvíle předání a zhotovení návrhu končí klientům veškeré starosti, o vše potřebné se postará firma, která nábytek na zakázku realizuje. 

Je-li pro vás důležitá kvalita, individuální přístup, netradiční řešení a moderní neokoukaný vzhled, zakázkový nábytek si oblíbíte. Dejte však vždy přednost ověřenému výrobci s kladnými referencemi, bohatými zkušenostmi a dlouholetou tradicí na trhu. Zakázková výroba nábytku totiž patří mezi náročné disciplíny, které tyto zkušenosti vyžadují.  

Napsat komentář: Designový nábytek na míru – důraz na kvalitu a individuální přístup

RE: Designový nábytek na míru – důraz na kvalitu a individuální přístup

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.